SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 103049

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
Tenshin, Twoje slowa sa dla mnie obojetne.;) Podlegasz psychologii tlumu, co bylo widac juz w poprzednim temacie. ;)

Papa. ;)

Michal

Zmieniony przez - JFJKDMC w dniu 2010-07-29 14:11:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
nemoone3: wkleiłem to co znalazłem, niewiele tego na necie

Co do filmów Scorpiona i Michała to nie bardzo jest co porównywać. W MT jest inna struktura i inne założenia stylu. Pozycja, uderzenia i kopnięcia są dostosowane pod konkretny sposób walki. Zarówno MT jak i t**** mają swoje mocne i słabe strony. Przykładowo walcząc w pozycji MT nie kopniesz tak jak sie kopie w JKD (pozycja zbyt frontalna), to samo z pozycji JKD nie kopniesz poprawnie technicznie tak jak sie kopie w MT (pozycja zbyt boczna).



Zmieniony przez - buczah w dniu 2010-07-29 14:23:41

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 331 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11070
Widocznie adepci JKD mało sparują, albo trzymają dla siebie tajemnice Bruce'a ;)

Michal wydaje się być człowiekiem z pasją. Tylko jest "troche" zaślepiony osobą Bruce'a i skutecznością tego stylu, wyższością nad innymi. A tak w ogóle przypomina mi kolesia z Karate Kid :D nawet muzyka w filmiku jest chyba z tego filmu (daaaawno nie oglądałem ;)) Bez obrazy, mimo wypowiedzi Michała, nawet pomimo tego, ze celowo i złośliwie przekręcił mój nick ;) , jeśli tylko podejdzie do sparingu z kimkolwiek będę go szanował jako zawodnika bez względu na wynik starcia.


Pozdrowienia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Co do filmów Scorpiona i Michała to nie bardzo jest co porównywać. W MT jest inna struktura i inne założenia stylu. Pozycja, uderzenia i kopnięcia są dostosowane pod konkretny sposób walki. Zarówno MT jak i t**** mają swoje mocne i słabe strony. Przykładowo walcząc w pozycji MT nie kopniesz tak jak sie kopie w JKD (pozycja zbyt frontalna), to samo z pozycji JKD nie kopniesz poprawnie technicznie tak jak sie kopie w MT (pozycja zbyt boczna). "

Juz o tym pisałem. ;) W MT jest inna mechanika ruchu. I w JF/t****, tez jest inna mechanika ruchu. ;)

Jedyne co moge powiedziec ze w JKD nie ma kopniec z MT, tak jak to robia ludzie z JKD koncepcji, i na zamieszczonym filmiku z tamtym "czarnoskorym" panem i kobieta. ;)


Czy ja gdzies mowie, to jest lepsze/gorsze; skuteczne/ nieskuteczne?

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
Widocznie adepci JKD mało sparują, albo trzymają dla siebie tajemnice Bruce'a ;)

"Michal wydaje się być człowiekiem z pasją. Tylko jest "troche" zaślepiony osobą Bruce'a i skutecznością tego stylu, wyższością nad innymi. A tak w ogóle przypomina mi kolesia z Karate Kid :D nawet muzyka w filmiku jest chyba z tego filmu (daaaawno nie oglądałem ;)) Bez obrazy, mimo wypowiedzi Michała, nawet pomimo tego, ze celowo i złośliwie przekręcił mój nick ;) , jeśli tylko podejdzie do sparingu z kimkolwiek będę go szanował jako zawodnika bez względu na wynik starcia."

Nie przekrecilem celowo Twojego nicku, bylo pozno a nie chcialo mi sie sprawdzac nemoone. ;)

Ludzie z JKD duzo sparruja i startuja obecnie w walkach w klatkach i wygrywaja tytuly. Jest troche filmikow w internecie ale trzeba wiedziec gdzie szukac. ;)

Zaden z przedstawicieli czy trenujacych JKD koncepcje obecnie tego nie robi.


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"Widocznie adepci JKD mało sparują, albo trzymają dla siebie tajemnice Bruce'a ;)"

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. To czy ktoś chce sparować czy nie zależy od konkretnego człowieka, nie od stylu który trenuje (jeśli na sekcji są sparingi)

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 120
Olokk- co do Sandy, zgadzam się :D Konkret i za***istość :D Pisząc o chińskich sztukach walki miałem na myśli tradycyjne np. Kung-fu (i jego setki odmian), tai-chi itp. Oczywiście nie chciałem umniejszać ich skuteczności a jedynie zwrócić uwagę na fakt że co chwilę w ich historii pojawiał się jakiś innowator typu Bruca :D Bruce był po prostu bardziej znany ;P

Co do karate, element duchowy to medytacje, techniki oparte na przepływie energii oraz rozwój człowieka nie tylko w aspekcie fizycznym, wiem że nie na wszystkich sekcjach to jest ale na początku kładzono na to duży nacisk :D Po za tym Kyoukushin to chyba próba sprowadzenia karate z powrotem do twardego, realnego systemu walki, prawda? Co do trzepania kasy... Myślę że twórcy karate kilkaset lat temu, raczej chcieli rozwalić samuraja z kataną niż zbijać na tym hajs :D A co do TKD... Zostało ono usystematyzowane i sformalizowane na potrzeby wojska koreańskiego, potem dopiero stał się sportem ;P

Wracając do tematu :D Wiem że zaraz usłyszę zarzut że czepiam się Michała ale abstra***ąc od jego techniki, zadufania w sobie i innych wad :D Zaczynam rozumieć skąd u niego taka fascynacja Brucem, wiara w siłę JKD i antyspołeczność :D Ten gościu ma kompleksy ;) Sposób mówienia wskazuje na brak wiary w siebie (przerywanie, zająknięcia, urywanie wątku) a próby zatuszowania tego przez milczenie wskazują że dużo do powiedzenia nie ma :D Filmiki pokazały jego prawdziwą naturę! On przez kłótnie z nami się dowartościowuje! :D Dajcie chłopakowi szanse ;P

Fight for love, fight for pride, fight for honour... f*** it!! Fight cause U like it!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
Poprawka:

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. To czy ktoś chce sparować czy zależy od konkretnego człowieka, nie od stylu który trenuje (jeśli na sekcji są sparingi)

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Michal wydaje się być człowiekiem z pasją. Tylko jest "troche" zaślepiony osobą Bruce'a i skutecznością tego stylu, wyższością nad innymi. A tak w ogóle przypomina mi kolesia z Karate Kid :D nawet muzyka w filmiku jest chyba z tego filmu (daaaawno nie oglądałem ;)) Bez obrazy, mimo wypowiedzi Michała, nawet pomimo tego, ze celowo i złośliwie przekręcił mój nick ;) , jeśli tylko podejdzie do sparingu z kimkolwiek będę go szanował jako zawodnika bez względu na wynik starcia."

Nie przekrecilem celowo Twojego nicku, bylo pozno a nie chcialo mi sie sprawdzac nemoone. ;)

Ludzie z JKD duzo sparruja i startuja obecnie w walkach w klatkach i wygrywaja tytuly. Jest troche filmikow w internecie ale trzeba wiedziec gdzie szukac. ;)

Zaden z przedstawicieli czy trenujacych JKD koncepcje obecnie tego nie robi.

Moze to Wy jestescie zaslepieni tylko MT? I staracie sie dzielic wszystko na "lepsze/gorsze" ja tego nie robie. Poprostu pisze fakty na temat JKD.

Nie rozumiem dlaczego gdy pewne inne osoby pisaly ze JKD to mix technik z wielu sztuk walk co nie jest prawda, wtedy wam to odpowiadalo. A teraz gdy pisze fakty odnosnie JKD nagle wam to przeszkadza.

Kolejna sprawa, dziwne ze filmiki ktore wkleilem z ludzmi z JKD koncepcjami zostaly usuniete....

Aczkolwiek mozecie je zobaczyc o tutaj: :)

http://grono.net/chat/#forum/topic/19453706/sl/czym-jest-jeet-kune-do-a-czym-nie-jest/




Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 120
Aha ;D Michał ;P Miałem dać Ci spokój ale pieprzysz tak że nie potrafię :PP Znasz na pamięć nazwiska przedstawicieli JKD w MMA? Pełno jest filmików z ich walkami na necie? Proszę oświeć, nas ciemnych użytkowników internetu ;P Kilka nazwisk z rekordami, kilka linków to przecież nie dużo dla kogoś kto zna je na pamięć :PP

Fight for love, fight for pride, fight for honour... f*** it!! Fight cause U like it!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium