SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 103185

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Zaledwie "muskasz" powierzchnie tarczy i odskakujesz z powrotem. To co robisz bardziej przypomina mu ludzi trenujacych TKD."

To sa dwa osobne zdania. Nie wiem dlaczego podczepiasz pod nie jakas zaleznosc. ;)


"Jego opinia że tak powiem mnie śmieszy bo na dobrą sprawę on nic na swoim filmie nie pokazał"

Grunt ze Ty pokazałeś. ;) :P :D No, ale przeciez Ty uderzasz najmocniej a ktokolwiek ma inne zdanie jest heretykiem i musi dostac bana na forum. Oraz przy okazji zostac zwyzywanym przez Ciebie i Twoich kolegow. ;)


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"DALEJ BRAK NAZWISK!!
DALEJ BRAK FILMÓW!!
DALEJ IGNORUJESZ TEKST PISANY DUŻYMI LITERAMI BO NIE POTRAFISZ ODPOWIEDZIEĆ!!
DALEJ JESTEŚ KIM JESTEŚ I TEGO NIE ZMIENISZ!!
DALEJ TWOJE JKD JEST MAŁO POPULARNYM I NIE SKUTECZNYM STYLEM!!"

Ignoruje Ciebie, bo wlasnie jestes kim jestes i tego nie zmienisz.;) Pokazujesz swoje prawdziwe oblicze, wraz z tym jak Twoja frustracja wzrasta. ;) Wg mnie JKD jest skuteczna sztuka walki i JKD nie jest dla mas. Dlatego Bruce zamknal swoje szkoly.

Popularne sa JKD koncepcje, ktore skomercjalizowly sztuke walki BRuce'a, ale obecnie maja prawny zakaz uzywania nawet nazwy czy wizerunku Bruce'a.


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Michaś już mówiłem że jestem po operacji i nie mogę na 100% uderzać ale jesteś zbyt ograniczony by to zrozumieć. Spoko na sparingu zobaczysz 100% i ząbki wyplujesz :*

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"Buczah, ale zapewne o tym wiedziałeś, prawda? ;) I dlatego na treningach "JKD koncepcji" stoicie od 90-100% ze slabsza strona z przodu. :P "

W sekcji początkującej stoi się w pozycji z silniejszą ręką z tyłu z wielu przyczyn. Po pierwsze 99% ludzi przyzwyczajonych jest do walki w takiej pozycji. Szkoła sztuk walki ma za zadanie nauczyć walczyć, więc łatwiej jest przyswajać techniki w pozycji, która jest dla człowieka naturalna. Po drugie większość ludzi walczy w pozycji lewej, więc atakując przeciwnika z pozycji prawej większość jego kluczowych celów na ciele jest zasłoniętych. Spróbuj posparować z kimś kto stoi z lewą z przodu, a zobaczysz o co chodzi. Na jednym ze sparingów Stefana dobrze było widać ograniczenia kiedy przeciwnik stanął w lewej pozycji. W sekcji średnio-zaawansowanej trenujemy na obie strony.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
I potrafie odp. ;) Bez problemu moge podac te nazwiska i filmiki np. Jetlitowi albo Konglade. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6972
Nie obwiniaj mnie Elkos, za swoje lenistwo.
Chłopie,
Piszesz "tasiemce" i szkoda czasu na wertowanie tego.Dlatego pytam, paniał?
Przeczytaj maila

Scorpion,

Treningi:
Sala OOK ul. Wyspiańskiego 10a BRODNICA
Poniedziałek godz. 17:30 i co druga Sobota godz. 11:30
Chętnych powyżej 18 lat na trening serdecznie zapraszam.
Kontakt:
Tel. 661-699-119; email: michalc*****[email protected]

Info by Monika


Scorpion,
Dlatego staram się od Michała wyciągnąć bo:
1)Dziwnie często są te treningi
2)Nie wiadomo czy to aktualne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"W sekcji początkującej stoi się w pozycji z silniejszą ręką z tyłu z wielu przyczyn. Po pierwsze 99% ludzi przyzwyczajonych jest do walki w takiej pozycji. Szkoła sztuk walki ma za zadanie nauczyć walczyć, więc łatwiej jest przyswajać techniki w pozycji, która jest dla człowieka naturalna. Po drugie większość ludzi walczy w pozycji lewej, więc atakując przeciwnika z pozycji prawej większość jego kluczowych celów na ciele jest zasłoniętych."

Weryfikujac to z tym co robil Bruce to kompletnie zaprzecza wszystkiemu co robil Bruce. Biorac pod uwage fakt ze jak przychodzili do niego ludzie po Kenpo- Jerry Poteet, Inosanto, czy po boksie- Ed Hart to pierwsza sprawa bylo oduczenie sie stania z lewa noga z przodu bo Bruce widzial to jako zly nawyk z poprzedniej sztuki walki. Poniewaz w Jeet Kune Do silniejsza reka jest z przodu, od poczatku do konca. ;)

"Spróbuj posparować z kimś kto stoi z lewą z przodu, a zobaczysz o co chodzi. Na jednym ze sparingów Stefana dobrze było widać ograniczenia kiedy przeciwnik stanął w lewej pozycji. W sekcji średnio-zaawansowanej trenujemy na obie strony. "

Juz sparowalem z gosciem po kickboxingu i to raczej on mial problemy wieksza niz ja, bo wlasnie wiele celow ma odslonietych. No na filmiku widac jak gosciu ktory stoi w lewej dostaje kopniecie na udo i krzyczy "ała."

Cwiczac jako pozycje wyjsciowa jako slabsza reka z przodu, jedynie poglebiasz sie w poplenianiu ciagle tego samego bledu, a ze czesciej cwiczyc ze slabsza noga z przodu, to odruchowo bedziesz tak stawal, co oznacza ze juz na samym wejsciu przestajesz walczyc wg. zalozen JKD. Prawde powiedziawszy jesli idziesz to "sekcji" JKD a tam glownie cwiczy sie ze slabsza noga z przodu to nie cwiczysz JKD.

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
http://grono.net/forum/topic/19027256/sl/szkola-jkd-w-brodnicy/0/?

Tutaj pewnie szybciej odpisze Popatrzcie jak Michał pod koniec sam ze sobą pisze

Odnośnie Ucznia Michała z Warszawy

Krystian KK:
Szkoła w Warszawie JKD to ściema, a człowiek który tam uczy nie ma honoru ponieważ nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, usuwa wiadomości na forum które są mu nie wygodne a zamiast JKD jest tandetny fitness. ŚMIECHU WARTE

PRZYNOSI HAŃBĘ LUDZIOM ZE ŚWIATA JKD!!!!!!!!!!!!

TOTALNY SZOK!!!!!! ŻE MOŻNA BYĆ TAK ZAKŁAMANYM!!!!!!!!!!!!!!!

------------------------------------------------------------------------

Michale ratuj honor JFJKD tacy ludzie jak napisałem powyżej psują cały wizerunek tej sztuki walki. Bruce Lee pewnie przewraca się w grobie i jemu ręce opadają jak widzi takich typów jak on.

Nie dziwie się ze ludzie maja taki stosunek do JKD właśnie przez takich typków.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
Chłopie,
Piszesz "tasiemce" i szkoda czasu na wertowanie tego.Dlatego pytam, paniał?
Przeczytaj maila

Scorpion,

Treningi:
Sala OOK ul. Wyspiańskiego 10a BRODNICA
Poniedziałek godz. 17:30 i co druga Sobota godz. 11:30
Chętnych powyżej 18 lat na trening serdecznie zapraszam.
Kontakt:
Tel. 661-699-119; email: michalc*****[email protected]

Info by Monika

Scorpion,
Dlatego staram się od Michała wyciągnąć bo:
1)Dziwnie często są te treningi
2)Nie wiadomo czy to aktualne


I co takiego ze info by Monika? :P Moze dlatego ze rowniez pisala ze mna na tym forum?

Dziwnie czesto, teraz sa wakacje a po wakacjach wiec sa codziennie a po beda jeszcze czesciej. ;)

Juz sprawdzam. Elkos, rownie dobrze ja moglbym napisac ze nie chce mi sie czytac tego co piszesz. ;)


Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Michal, czy chcesz nam wmowic ze lepiej nie zmieniac pozycji walki podczas sparingu ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium