SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 103202

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
4rScorpion, Twoj profil fikcyjny na nk. to Wlodek Tadzio???By sie zgadzalo. ;)

"Michal, czy chcesz nam wmowic ze lepiej nie zmieniac pozycji walki podczas sparingu ?"

Podczas walki, prawdziwej, nie ma czasu na przechodzenie z pozycji do pozycji.

Michal

Zmieniony przez - JFJKDMC w dniu 2010-07-29 16:09:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
4rScorpion, Twoj profil fikcyjny na nk. to Wlodek Tadzio???By sie zgadzalo. ;)

Chyba Cię popjerdoliło

Podczas walki, prawdziwej, nie ma czasu na przechodzenie z pozycji do pozycji.

Za to jest czas na Twoje pajacyki

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 284 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4200
"Podczas walki, prawdziwej, nie ma czasu na przechodzenie z pozycji do pozycji."

W przypadku kiedy masz tak obitą nogę,że nie możesz na niej ustać, albo zmienisz pozycję, albo będziesz leżał na ziemi.

Nobody's perfect. My name is Nobody.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416

Podczas walki, prawdziwej, nie ma czasu na przechodzenie z pozycji do pozycji.


Zobacz sobie w jakim tempie Scorpion wykonuje przeskok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416

Podczas walki, prawdziwej, nie ma czasu na przechodzenie z pozycji do pozycji.


Zobacz sobie w jakim tempie Scorpion wykonuje przeskok, nie mrugnal bys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 2002 Napisanych postów 19860 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732121
Michas, wkleilem tamta wypowiedz zeby pokazac ze klocisz sie ze wszystkimi. Na tamtym forum byles nowy i juz zdazyles sie poklocic z moderatorem o wieloletnim stazu w SW i duzo od Ciebie starszym. I nie byl to OlooK. Dwa lata i Ty nadal swoje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Masz zakaz pisania czegokolwiek o WA Michałku.

Oraz, skoro przytaczasz moją osobę, o co Ci chodzi mieszając mnie w jakieś aspekty religijne czegokolwiek?

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-07-29 16:16:38

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 120
Olokk jako że moja przygoda z karate to jedynie kilka treningów i kontakty z ćwiczącymi to SW uznam że wiesz lepiej :D Wykłócać się nie będę bo z tym sekciarstwem masz moje poparcie, byłem jednak przekonany że karatecy np. stylu Oyama mają takie elementy u siebie (mówił mi to bodajże kolega z Bochni), no nic :) Może ściemniał, może ja źle pamiętam. Co do historii karate, byłem przekonany że jej korzenie sięgają ery Edo w Japonii lub jeszcze wcześniej, a niektóre elementy z jeszcze wcześniejszych. Człowiek całe życie się uczy :)

Fight for love, fight for pride, fight for honour... f*** it!! Fight cause U like it!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Realia walki były inne, a to, że tak robił x lat temu Bruce nie oznacza, że teraz wszyscy muszą tak robić. MT nie było tak rozwinięte jak również wszelkiego rodzaju obalenia nie były tak popularne jak dziś. Stojąc z tak wysuniętą nogą z przodu miałbyś ją mocno obitą lub podciętą. Idąć dalej, nie jesteś w stanie zablokować low kicka z prawej pozycji na wewnętrzną część uda, a nie zawsze zdążysz z zejściem. Kiedy popularne było głównie karate, walczyło się nieco inaczej, co widać na filmach z turniejów z tamtego okresu."

Jakie realia walki inne? Byly takie same. Rownie znane w USA bylo Sambo czy jujitsu, Bruce kontakt z MT mial jak krecil Wielkiego Szefa i w rozmowie telz Dan'em Lee jasno powiedzial ze wg napie** na pale tymi kopnieciami. W JKD nie ma blokow. ;) Typu low kick piszczelem.


"Kopnąć w udo można bez względu na pozycję. Miałem na myśli cele powyżej pasa. Kiedy ja stane w lewej, a Ty w prawej to ja mam wystawione cele na Twoja lewą, słabszą nogę, a Ty na moją prawą - silniejszą. "

Nie mozna, nie z przedniej nogi. Jak stoje z prawa noga z przodu a Ty z lewa to moge przednia noga bezposrednio kopnac cie w udo. Jak ja stoje w prawej a Ty w lewej to wtedy stoisz ze swoja slabsza reka z przodu wiec musisz mnie ustawic sobie na atak silniejsza. Podczas gdy ja mam juz Ciebie ustawionego na atak z silniejszej reki. Gdzie zwieksza sie czestotliwosc uderzen silniejsza reka w tym wypadku.

"o dlatego, że w prawej nie byłbym w stanie się skutecznie obronić po powiedzmy rocznym stażu. Zmiana pozycji to wieloletni proces, ale i tak jestem zdania,że lepiej jest umieć walczyć w obu."

JKD nie jest dla mas. ;) Zmiana pozycji to nie wieloletni proces zalezy ile sie cwiczy.


"Pozycja walki ma uczyć skutecznie walczyć, dlatego jest taka a nie inna. Wierzę w to, że JKD nie jest tylko zlepkiem technik, których nauczył się Ted Wong za życia Bruce'a, ale Ty możesz sądzić inaczej. "

:) Ted Wong nie nauczyl sie zlepku technik od Bruce'a. :P Jest uwazany za protegowanego Bruce'a Lee i ze to co naucza jest najblizsze temu co robil Bruce Lee. ;)

Inosanto uczy jako JKD zlepku technik na dodatek z roznych sztuka walk, ktore nie maja nic wspolnego z JKD. ;)

Szczegolnie ze Bruce mowil ze JKD to nie zlepek technik. A druga sprawa w JKD nie ma wielu technik tak naprawde.

"Jak tylko zaczna sie sparringi uczniowie zrozumieja jak daremne jest ciagle poszukiwanie coraz to nowszych technik."- Bruce Lee.

Dlatego, uwazam ze JKD koncepcje nie maja nic wspolengo ze sztuka walki Bruce'a. ;) Ale znacznie wiecej argumentow juz zdazylem podac. ;)

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Nadal twierdzisz ze przeskok trwa dlugo ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium