SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 103191

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Michal odpowiesz mi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Michal, jesli dobrze rozumiem to Ciebie nie sie da trafic podczas walki ?"

To zle rozumiesz. A dlaczego by nie dalo sie mnie trafic? Nie wiem dlaczego lubicie wysnuwac zbyt daleko idace konkluzje do moich wypowiedzi.

Olokk, co do Ciebie, osoba, ktora wkleila wypowiedzi z 2008r. poprostu pomieszala troche jest tam Twojej wypowiedzi troche kogos innego. Moze sie dowiemy kto pisal o tej religijnosci. ;)



Michal

Zmieniony przez - JFJKDMC w dniu 2010-07-29 16:38:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
I po to wlasnie jest m.in (bo ma wiele innych zalet)przeskok zeby dac odpoczac drugiej nodze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Stojąc z nogą wysuniętą do przodu jesteś łatwym celem do wycięcia. Już sam frontkick na udo ładnie by wszedł nie mówiąc o low kicku z pełną mocą.
No ale w muay thai nie ma low kicków, więc co ja mogę wiedzieć o nich w porównaniu do Ciebie. Adepta wejścia smoczka który jest tak szybki że się go trafić nie da.
Za dużo dragon balla się naoglądałes.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
I rozumiem jeszcze ze Ty nie blokujesz low kickow ? Bo takie mam wrazenie, moze nie trafione wiec mnie popraw jak cos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 331 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11070
Robimy zrzutke na scorpiona, przyspieszymy rehabilitacje, mysle ze sporo osób chętnie to zobaczy szybciej niż za pare miechów ;);););)

A w ogóle scorpion - chill out man ;) on to robi specjalnie a ty sie denerwujesz, nie ma co - bez kitu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 19859 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 732093
Posluchaj Michale. W wypowiedzi ktora wkleilem nie ma zadnego slowa od OlooKKa ani o OlooKKu, sam sobie to wymysliles. Chcialem tylko przedstawic jak odpowiada Ci pewien moderator z pewnego forum SW.

A tutaj masz post Administratora tego forum skierowany w tej samej dyskusji do Ciebie, nie pamietasz?:







Po pierwsze sprawy administracyjne... Panie kolego forumowiczu o nicku MichalJF nie życzę sobie klepania postów jak z karabinu. Co to oznacza, a no to że piszesz jednego posta a za 3 min następnego a później następnego... Pomyśl dwa razy za nim coś napiszesz a będzie tu napewno większy pożądek. Nie było mnie tu chwile a już bajzel się robi...
mod off

Jeżeli chodzi o ten temat... Ż-E-N-A-D-A. Michał przepraszam cię ale jeszcze nie czytałem takiego zanudzania o żadnej sztuce walki. Wikipedia jest od tego co piszesz ciekawsza. Piszesz o jakimś panu Inosanto, Harstella, Carnella, Wong... ok masz fajną wiedzę ale np. dla mnie jest to kompletnie bez znaczenia. Dlaczego ? Dlatego że faktycznie nie wyjaśniasz nic na temat tego czym jest JKD tylko kto u kogo się uczył, kto jest prawdziwym uczniem itd. Po co sie pytam ?

Piszesz że ćwiczysz 11 lat... czyli zaczynałeś jak miałeś 10 ? Super... tylko naprawdę poczytaj artykuł na naszej stronie, który już wcześniej polecał ci nasz Sensei.

Piszesz że wszystko skupia się na jednej stronie, tej silniejszej. Czyli jeżeli jesteś np. praworęczny to nie jest problemem wychwycenie tego i obklepanie ci fafuli Dla mnie taka dziwna strategia jest kalectwem albo tak też może się skończyć

Aha i jeszcze jedno piszesz że JKD jest unikalne i nie korzysta z innych sztuk walki... fajnie tylko jedno ALE... Według mnie wszystkie sztuki walki są pokrewne ponieważ wykorzystują naturalna motorykę i aspekty ficzyne ludzkiego ciała i psychiki. Ty sugerujesz coś innego... Człowiek będzie zawsze tylko i wyłącznie człowiekiem. Prawa fizyki wszędzie są tak samo wykorzystywane . I pal licho czy ktoś dostanie cios w mordule od boksera, karateki czy osoby trenującej JKD bo jeżeli to będzie dobrze wykonana trechnika to przeciwnik tak samo dobrze zostanie wyłączony z pola bitwy... Wszystko zależy od osoby trenującej... Dlatego zgadzam się z Senseiem Sebastianem że o sztukach walki to niestety musisz się jeszcze trochę nauczyć. Myślę że osobę obytom z tematem SW JKD specjalnie nie zaskoczy czymś czego nie ma w żadnej innej sztuce walki...


linku do tego forum nie wkleiam bo jest to zabronione.

Zmieniony przez - Possible w dniu 2010-07-29 16:55:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Strzelam w ciemno ze napisal po tej riposcie do moda o tym ile to ma raczek i nozek

Smutne jest to ze on sie do niczego nie przyzna i rozmowa zakonczy sie w rynsztoku.

Zmieniony przez - nikodem783 w dniu 2010-07-29 17:03:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 163
"Oznacza to jedynie ze nie cwiczyles Jeet Kune Do, ale MMA, tyle ze z elementami FMA. Dzieki jednak za opis co miales na treningach. To jedynie potwierdza fakt ze koncepcje to skomercjalizowana sztuka walki Bruce'a Lee, i nie ma nic wspolengo z Jeet Kune Do."
Oznacza to, że bazując na skanach knigi Bruce'a które wkleił Puar ćwiczyłem wg jego wytycznych. Czyli ćwiczyłem JKD.
Co do tej komercji- Wong i Stefan udzielają lekcji za darmo? W formie wolontariatu?
Jeśli ktoś chce szmal za to, że uczy mnie czegoś sensownego to nie widze w tym nic dziwnego. Płacę za jego czas i wiedzę. Michał, masz pojmowanie "komercji" jak przecietny 16letni dzieciak, któremu się wydaje, ze doskonale zrozumiał prawidła rzadzące pieniędzmi.

I powiedz mki, skoro ponoć poza salą też są trenin gi to czemu nie uwzględniać ich od razu w rozpisce? Wiedza na nich przkeazywana jest aż tak tajemnicza?

****a, sam się sobie dziwię, że mi sie chce...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Jeszcze Wam się te dyskusje nie znudziły?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium