SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ted Wong JKD vs Bruce Lee JKD

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 103176

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Bzdura !!!

Toś sie zle naumial

Jak to mowia, chcacemu nie dzieje sie krzywda

Zmieniony przez - nikodem783 w dniu 2010-07-30 17:31:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Patryk, nie miało to zabrzmieć drastycznie a raczej prześmiewczo. Nic osobistego

Ale jest to błąd. Karatecy wiele błędów robili. I potem przegrywali z Kyokushinowcami, którzy walili się z pełną siłą. A walili lowkicki piszczelami

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1944
Kopniecia palcami uzywam w walce i sparingu uchi mata palcami jest latwa do wsadzenia ja przez przez 13 lat nie mialem kontuzji palcow(ale moze jestem jakis inny ) , na nastepnym spotkaniu Sfd jak bedzie mi dane dojechac, mozemy potestowac albo popros Artura M jesli on bedzie :)

NO TRESPASSING! Violators will be shot. Survivors will be shot again !
Jeżdzisz Mitsubishi zajrzyj http://forum.mitsumaniaki.pl/
karate w Lightwater Surrey www.shinaidokarate.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Trzymam za słowo

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1944
Ale i tak najczesciej uzywam piszczela bo sie najlepiej sprawdza :)

NO TRESPASSING! Violators will be shot. Survivors will be shot again !
Jeżdzisz Mitsubishi zajrzyj http://forum.mitsumaniaki.pl/
karate w Lightwater Surrey www.shinaidokarate.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"I po to wlasnie jest m.in (bo ma wiele innych zalet)przeskok zeby dac odpoczac drugiej nodze"

Czytajac Wasze wypowiedzi zastanawiam sie gdzie podziala sie logika. Jesli ktos "skopie" Ci przednia noganp. lewa to jak zmienisz strony i wystawisz dopiero potem prawa to tak samo bedziesz kulał na lewa noge. Bedziesz mial problem z poruszaniem sie w przod czy w tyl i na boki, jak rowniez z kopaniem. Chyba ze bedziesz stal na przedniej nodze- przenoszac ciezar ciala na przednia noge ale wtedy przyblizasz glowe do rak przeciwnika. A jesli ktos byl w stanie skopac Ci przednia noga np. lewa i to tak samo bedzie w stanie skopac Ci prawa, z tym ze teraz bedzie mial latwiej bo juz bedziesz kulec.

"Posluchaj Michale. W wypowiedzi ktora wkleilem nie ma zadnego slowa od OlooKKa ani o OlooKKu, sam sobie to wymysliles. Chcialem tylko przedstawic jak odpowiada Ci pewien moderator z pewnego forum SW. "

"Possible"
Dobra juz dobra. On tez cos kiedys staral sie mi wmowic ze mam 19 lat. ;)

Co do reszty Twojej wypowiedzi, to juz wiem dlaczego Twoj ton jest taki a nie inny. ;) No i wg logiki Olokk, Twojemu senseiowi blisko to przywodcy sekty, bo miesza elementy religijne z SW. ;)

No ale pomijajac ten fakt, zadalem mu proste pytanie dlaczego uwaza ze w JKD sa techniki z Aikido. On uargumentowal to tym ze w "Wejsciu smoka" je widac podczas 1-wszej walki i ze wie to bo cwiczyl JKD...

Nie chcial powiedziec od kogo sie uczyl jak rowniez gdy dowiedzial sie ze to co Bruce pokazywal na filmach to nie JKD, to wtedy zaczal usuwac moje wypowiedzi i mnie wyzywac. Zapytal sie mnie o Aikido i gdy udzielilem mu odp. Rowniez usunal moja wypowiedz. ;)

"Aha i jeszcze jedno piszesz że JKD jest unikalne i nie korzysta z innych sztuk walki... fajnie tylko jedno ALE... Według mnie wszystkie sztuki walki są pokrewne ponieważ wykorzystują naturalna motorykę i aspekty ficzyne ludzkiego ciała i psychiki. Ty sugerujesz coś innego..."

Ja sugeruje ze JKD jest unikalne bo nie ma w nich technik zapozyczonych z innych sztuk walk. Jest nieklasyczne. Jak sam Bruce powiedział jest to "naukowa sztuka walki."

Ale zapewne Ty wiesz to lepiej i Twoj sensei, lepiej od corki Bruce'a Lee i uczniow Bruce'a Lee. ;) Tak jak zreszta reszta tzw. "eskpertow" na tym forum, ktorzy nie maja pojecia o JKD. Ale zeby nie pokazywac ze nic nie wiedza to caly czas ida w zaparte. Nie mowie ze Twoj sensei nie zna sie Aikido, ale z tego co napisal moge stwierdzic ze nie ma pojecia o JKD. Moze dlatego nie chcial powiedziec od kogo sie uczyl. ;)

To jest własnie brak pokory.

"Oznacza to, że bazując na skanach knigi Bruce'a które wkleił Puar ćwiczyłem wg jego wytycznych."

W JKD nie ma kijow ani nozy, takze nie wiem jak mozesz tak mowic. ;) Fajnie jest sobie wyrwac z kontekstu dwa cytaty filozoficzne i interpretowac je w dowolny sposob i mowic ze cwiczy sie JKD. ;) Ale prawda jest zupelnie inna.

Dlaczego pomijasz to co napisalem? ;)


Co do komercji, oznacza to, że ludzie z JKD koncepcji jako JKD sprzedawali techniki z innych sztuk walki, ktore z JKD nie maja nic wspolnego. Powiem dosadniej nawet nie staly obok JKD.

"I powiedz mki, skoro ponoć poza salą też są trenin gi to czemu nie uwzględniać ich od razu w rozpisce? Wiedza na nich przkeazywana jest aż tak tajemnicza?"

Poniewaz, ludzie ktorzy chodza na treningi na sale o nich wiedza. A nie wszyscy chca od razu cwiczyc "na powietrzu." ;)

"Na początek należy nadmienić, że w momencie uderzenia przy tej samej powierzchni zderzenia liczy się pęd ciała, nie jego siła(piłka golfowa położona na czyjąś głową oddziałuję na nią tak samo, jak by ją upuszczono na tą głowę ze stu metrów. Natomiast pęd jest o wiele inny). Siła liczy się przed samym uderzeniem, podczas podróży ciała do celu. "

Alez, w tym stwierdzeniu obaliles to co caly czas mowil 4rScorpion i jego podniecanie sie na temat "mocy", jak rowniez to co pisal Olokk, o masie. ;)

Podalem wzor F= m*a Co oznacza masa razy przyspieszenie, zeby nadac przyspieszenie masie trzeba uzyc pracy stop.

"Pamiętajmy o oczywistej zasadzie, że częściej zadajemy ciosy stroną silniejszą i lepiej raz przypyerdolić niż kilka razy klepnąć."

W JKD silniejsza strona jest z przodu. ;) Poniewaz wiekszosc atakow to przednia reka i przednia noga. Co zwieksza czestotliwosc uderzen silniejsza reka i noga.

"Zastosowania praw Newtona w kopnięciach JKD. Pierwsza zas. dynamiki nie ma tu zastosowania, bo siła w przypadku ciosu rzecz jasna jest.
Druga zas. dynamiki(uproszczona, ale sens jest taki sam): "Jeżeli na ciało działa stała siła, to ciało porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym." I tutaj przytoczę sens słów Michała z tego tematu. Michał mówi, że kopnięcia po dużym łuku są łatwe do przechwycenia, toteż kopiąc jest lepiej, by noga uderzająca była z przodu w pozycji wyjściowej, bo szybciej dolatują do przeciwnika kopnięcia. Tylko, że im dłuższa droga dla nogi, czyli dłuższy łuk, tym dłuższy czas rozpędzania się nogi, a w efekcie większa jej prędkość. Czyli lepsze pyerdolnięcie, bo wyższy pęd nogi."

Napisales dluzsza droga do celu, oraz dluzszy czas rozpedzenia- w kopnieciu po luku. Gdy silniejsza noga jest z przodu i np. kopniecie to "kopniecie proste" to wtedy droga do celu jest krotsza oraz czas rozpedzenia jest mniejszy, aczkolwiek tutaj do rozpedu nie uzywasz luku ale pracy stop. ;) Przez co to dlugie i mocne kopniecie mozesz przechwycic kopnieciem w krocze.

"Trzecia zas. dynamiki też tu nie ma znaczenia akurat.
Czyli zastosowanie praw dynamiki Newtona w konfrontacji merytorycznej "JKD - reszta świata" - obalone! "

A trzecia zasada ma zastosowanie, poniewaz wlasnie dlatego, ludzie kopiacy low kick z MT, lamia sobie sami nogi jak trafia w cel, co bylo pokazane na filmiku.


"Pięści w JFJKD. Zachowujemy zasadę "uderzamy więcej silniejsza ręką". Znowu II zas. dynamiki. W JKD silniejsza strona na przód. Znowu droga ręki do celu krótsza, czyli przypominając sobie co pisałem na początku, w efekcie mniejszy pęd."
Jesli uderzasz statycznie to wtedy masz mniejszy ped aczkolwiek nie wiem jak mozesz rozwazac "ped" w ciosach statycznych??


"Czyli słabszy cios. Dodatkowo jeszcze mniejsze (co widać) włożenie masy w cios niż w klasycznej pozycji większości SW, więc jeszcze słabiej."

Na filmiku co widac, uderzenie jest mocne, szczegolnie zwroc uwage ze nie staralem sie uderzac mocno. W przeciwienstwie do jego filmiku gdzie stara sie uderzac mocno, a uderza slabiej. W cios jest wlozona masa ciala. ;)

"Na dodatek, żeby uderzyć sierp trzeba zrobić zamach aż za plecy, co odsłania ponad połowę głowy. Ale to już nie moja działka, bo nubek jestem. "

Nie trzeba robic zadnego zamachu przy wykonywaniu sierpu. ;)

"A teraz co do pozycji wziętej z szermierki. Chodzi, jak myślę o szermierkę szablą lub szpadą, nie mieczem jednoręcznym+tarcza. Ustawiali się ręką uzbrojoną do przodu, bo gołą ręką czy tzw. lewakiem nie możliwe byłoby zablokowanie ciosu, a doprowadzanie ciągle ręki do przodu dla parowania byłoby bez sensu, prawda? Gdyby mogli się czymś zasłonić byłoby inaczej, ale styl walki był jaki był, to jest z drugą ręką wolną. Jednak wschodnie ludy walczyły już szabla+kałkan i ustawiali się panowie z tarcza w przód, to oczywiste. W przypadku walki bez broni blokować można równie dobrze obiema rękami, a lepiej słabszą, żeby nie narażać na obicie silniejszej i móc zadawać mocniejsze ciosy(słabsza blokuje cios, silna kontruje i tak dalej)"

A kto mowi o pozycji wzietej z szermierki???

"Nie kopie z miejsca tylko najpierw jego lewa noga musi wylądować w miejscu w którym stała prawa noga. To już nie jest sygnalizowane?"

Nie jest poniewaz w tym momencie juz kopniecie jest w trakcie wykonania i nie jest to ruch pasywny. Podczas gdy przeskok jest ruchem pasywnym dajacym miejsce na kopniecie "przechwytujace."




"Słowem - problem leży u źródła, bo oni są tam systematycznie oszukiwani. I zamknięci, jak widać, na całą resztę. Na kickboxing przecież nie pójdzie, bo to nie JKD przecież... "


Systematycznie to oszukujecie samych siebie i wmawiacie sobie ze jestescie "ekspertami". ;) Jak rowniez non stop oczukiwani jestescie przez polskcih przedstawicieli JKD koncepcji np. z takimi rzeczami typu: "W JKD sa kopniecia z MT, elementy Sambo, BJJ, Aikido."

To nie jest JKD i ciezko wam przyznac mi racje, stad wasza frustracja.

To co cwiczymy jest zgodne z tym co robil Bruce. ;) A w JKD nie ma gardy z kickboxingu, czy boksu ani pozycji z boksu czy z szermierki, jak rowniez kopniec z MT. Problem polega na tym ze to Wy sami sie zamykacie i sami siebie oszukujecie, przynajmniej Olokk napewno, ze jest "eskpertem" a o JKD wie kompletnie nic.

"Człowiek będzie zawsze tylko i wyłącznie człowiekiem. Prawa fizyki wszędzie są tak samo wykorzystywane . I pal licho czy ktoś dostanie cios w mordule od boksera, karateki czy osoby trenującej JKD bo jeżeli to będzie dobrze wykonana trechnika to przeciwnik tak samo dobrze zostanie wyłączony z pola bitwy..."

Wiec, po czesci zgodziles sie ze mna. ;) Uderzenie z karate bedzie podlegac prawom fizyki, uderzenie z boksu rowniez ale nie oznacza to ze zostalo skonstruowane "na tych prawach", mozesz opisac je na ruchu z dowolnego stylu, ale czy ten ruch wynika ze tego prawa? Jest zadawany tak a nie inaczej bo tak a nie inaczej podlega zasadom dynamiki i prawom fizyki? Oczywiscie ze uderzenie z Karate czy boksu moze zrobic krzywde. Ale uderzenie w JKD jest bardziej "naukowe."

"Wszystko zależy od osoby trenującej... Dlatego zgadzam się z Senseiem Sebastianem że o sztukach walki to niestety musisz się jeszcze trochę nauczyć. Myślę że osobę obytom z tematem SW JKD specjalnie nie zaskoczy czymś czego nie ma w żadnej innej sztuce walki... "

Osobę, obytą ze SW a nawet z JKD koncepcjami, zaskoczy JKD- sztuka walki Bruce'a Lee, bo jest unikalna. I takie cos mialo miejsce, gdy przyszla do mnie na trening osoba, ktora chodzila na treningi do pewnego czlowieka ( o ktorym nie wolno mi pisac) i po treningu ze mna powiedziala ze dopiero teraz rozumie i wie co to jest JKD, ze nareszcie wszystko jest zgodne z tym co robil Bruce.




Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
To byla moja ostatania wiadomosc, jako ze jestem juz zmeczony "pseudo" ekspertami. ;) Ktorzy na bazie 2 cytatow ktore interpretuja na swoj wlasny sposob, sa w stanie powiedziec ze 1. pokonaliby Bruce'a Lee- Olokk, ze Bruce Lee zle wykonywal techniki, ktore sam zaprojektowal- Cynik, Buczah i Kondek- ze JKD jest przestarzale ale zapozyczania ze starozytnych sztuka walk jak Silat i Arnis czy MT, modernizuja sztuke walki z XX wieku. ;)

Juz pomijam mase wyzwiska pod adresem Bruce'a z Waszej strony.

Jak rowniez ignorowanie slow najblizszego prywatnego ucznia Bruce'a Lee, ktory spedzil z nim najwiecej godzin na treningu JKD niz ktokolwiek inny tj. Ted'a Wonga, jak rowniez słow Stefana, czy faktow podanych przeze mnie. Jak rowniez na sam koniec, slow corki Bruce'a Lee.

Jak rowniez samych slow Bruce'a, ktory jasno i wyraznie napisal ze jak chcesz polaczyc JKD z jakakolwiek inna sztuka walki to ZEBY TO USPRAWIEDLIWIC musisz odrzucic zasady tej sztuki walki ale zachowac nazwe tej innej sztuki walki.

Jak rowniez, mowil ze daremne jest poszukiwanie i dokladanie coraz to nowszych technik. Zamiast tego lepsze jest "szlifowanie" technik do perfekcji. Tak jak rzezbiarz nie doklada gliny ale go ujmuje zeby stworzyc posag.


;)

Michal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Widzisz KondiCapo? Mówiłem, że za mądre słowa Michała nie dotrą. Bo to co ma w sobie z rycerza to wcale nie męstwo czy honor

Ej, myślicie, że Bruce Lee sam z siebie wymyślił kopnięcie okrężne czy cios prosty?

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-07-30 20:37:55

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 632
"Widzisz KondiCapo? Mówiłem, że za mądre słowa Michała nie dotrą. Bo to co ma w sobie z rycerza to wcale nie męstwo czy honor"

Dlaczego piszesz o wartosciach o ktorych nie masz pojecia? Wystarczy, ze wypowiadasz sie w temacie o ktorym nie masz pojecia.;) Nie pograzaj sie bardziej.

"Ej, myślicie, że Bruce Lee sam z siebie wymyślił kopnięcie okrężne czy cios prosty?"

Nie wymyslij sam z siebie bo oparl JKD o nauke. Sam okresli JKD jako "naukowa sztuke walki" czy tez "Naukowa walke uliczna." ;)
Dlatego Jeet Kune Do ma unikalna strukture i metodologie.

Dlatego napisalem, ze trzeba traktowac notatki Bruce'a jako mape.

To ze ktos jest w LO na 1-wszym roku mat-inf nie oznacza ze ta osoba, wie jak odniesc zasady fizyki do SW, tego w szkolach nie ucza. Dziwne ze znam osoby, ktore sa inzynierami juz po L.O o kierunku mat-inf, i ktore mowia ze mam racje. ;) Ale moze powod na to jest taki ze tam nie dziala na nich psychologia tlumu. ;0

P.S.
Bruce nigdzie w swoich notatkach nie zdefiniowal JKD jako koncepcji. Wrecz przeciwnia zdefiniowal JKD jak sztuke walki.


Zegnam,

Michal

Zmieniony przez - JFJKDMC w dniu 2010-07-30 20:47:57

Zmieniony przez - JFJKDMC w dniu 2010-07-30 20:50:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3416
Hej Michal

Ty znowu o tej JKD koncepcji ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Czy warto zmieniać styl?

Następny temat

technika kung fu

WHEY premium