SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING KETTLEBELL

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Krótko o sobie i treningach.

W zeszłym roku w trakcie treningu/biegu połamałem sobie nogę potłukłem plecy (gleba po ciemku spadłem z krawężnika).6 mcy bez treningu rehabilitacja, praca studia i dziecko.

Teraz wracam do treningów, 2 treningi MMA w tygodniu, wcześniej cisnąłem Kick'a i KK teraz z racji ograniczonego czasu tylko MMA no i zamiast siłowni ODWAŻNIK.

Ciężko mi idze z bieganiem po złamaniu niby przeszedłem rehab ale widać w czasie biegu że stopa mi się układa pod innym kątem niż zdrowa :P, wiec trener zaproponował burpies, worek no i kettele na ćwiczenie kondycji. Machanie tymi małymi ******wami naprawdę mi się spodobało a że niemam czasu na siłkę kupiłem sobie takiego do domu, siłownia w domu w postaci tego małego *******a to super sprawa. Dodatkowo od czasu jak cwicze z tymi kurestwami bóle pleców które mam juz od nie wiadomo kiedy odeszły w niepamięć i chodzę zaj**iście wyprostowany

teraz mam taką 12kilowa zabawkę a moim celem jest, napieranie jak wcześniej kompleksów sztangowych Javorka (_knife_ o nich pisał polecam)tyle że bez sztangi a z qlą:). No i Jerk czyli wyciśniecie qli 32 kilo nad głową

narazie jadę coś takiego w każdą niedzielę jest to przerobiony przeze mnie kompleks sztangowy Javorka
https://www.sfd.pl/Kompleks_Sztangowy-t50046.html

coś bardzo podobnego proponuje Mike MAHLER tutajhttp://www.bodybuilding.com/fun/mahler96.htm

Polecam zresztą treningi Mike'a na youtube i jego strone mikemahler.com te ćwiczenia i artykuły to jak biblia dla Kettlebell


Dobra tu mój trening na siłę( ale można zmniejszajac ilość powtórzeń i zwiękaszając serie do 4 pojechać z kondycją, patrz link do Kompleksu Javorka)

-Podciaganie na drążku do zaj**ania
-pompki do zaj**ania
-Podciąganie w pozycji stojącej (HIGH PULL)- 6
-Wycikanie nad głową (JERK)- 6
-Przysiad (SQUAT)i wspięcie na palce - 6
-wiosłowanie (ROW)- 6
-Skłon na prostych nogach - 6

wszystko to 2 razy 12 kilowym ścierwem

NASTĘPNY TRENING WE WTOREK BARDZIEJ DYNAMICZNY (NA KONDYCJE) ZE SWINGAMI I SNATCHAMI czyli to do czego Kettlebelle sie naprawdę nadają ;>

POZDR


Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-11-28 17:26:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 630
A czy te programy nie beda moze za ostre na poczatek?? Jestem ciagle w treningu ACT + bieganie i jakas kondycje mam, ale ketel to jednak troche inna praca, technika. Co powiecie o takim planie - http://www.kettlebells.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=52&Itemid=83  ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Fajnie że ktoś z giriami nam tu się pojawił, jakiś powiew świeżości
Do linków nie zaglądałem, ale wypisany tu plan zdecydowanie bardziej zwiększy Twoją wytrzymałość siłową od "siły" w maksymalnym jej rozumieniu. Jeśli zależy Ci na samej sile to mała liczba powtórzeń , i w jakiś sposób duży, zwiększany ciężar (w sensie np doczepiony przy podciąganiu, czy położony na plecach przy pompkach), ale nie wiem jakby to się miało do urazu jaki przeszedłeś.
Powodzenia i przede wszystkim zdrówka!

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-11-28 17:47:21

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Siem Wazzup

Wiem o co tobie chodzi ale w kettlach trudno jest dodawać np po 2kg do ciężaru ( to jest minus w stosunku do sztangietek), ale uparłem się i będę tylko kettlem wywijał przynajmniej pierwsze 6 tyg:), w sztukach walki wytrzymałość siłowa też jest ważna wiec spoko, zauważyłem już zresztą że jestem silniejszy stosując taki właśnie plan a nie standardowe 30sek stacje z Kettelami jakie robimy na treningach siłowych pod MMA. Po czymś takim jestem na maxa zmeczony i dosłownie ręce opadają. Ogólnie jestem wielkim fanem kompleksów sztangowych/sztangietkowych i ketteli i chciałbym to połączyć



Co do pompek i podciągnięć, leżałem z gipsem 6mc robiąc wyłączne pompki i podciagniecia i jestem zaj**iście zadowolony z rezultatów duży power podczas kulania się:) szczególnie przy ciągnięciu kogoś za ramię w celu wykonania na nim czegoś bolącego:) pozatym uparłem się że jak kiedyś wrócę do Kyoka to wszystkich zgaszę prędkością i ilością moich pomopek :P
Wiem że są lepsze treningi od mojego ale na razie tylko na taki mam czas i przy tym mega frajdę i zadowalające wyniki

Dzieki za odzew i sugestię

POZDR

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-11-28 18:10:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 90343
Powodzenia, będę śledził.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Dzisiaj przyszedł czas na coś takiego





Armenius zna się na KB i przy okazji z powodzeniem startuje w różnych zawodach grapplingowych. Fajny i prosty zestaw ćwiczeń dokończyłem 8kg którą dostałem dziś od kumpla bo trzeba przyznać zmęczyłem się nieziemsko, po niedzieli jeszcze jestem w zakwasach. Jeszcze jedno High pule które Armenius proponuje ta wersja KB osobiście mi się nie podoba i wolę bardziej taka jak ze sztangietkami :P

Jeszcze na dokładkę trening Mike z kumplami





Mike twierdzi że KB spokojnie można cisnąć na masę, siłe i wogóle na wszystko a że kawał z niego chłopa i widać jak wymiata to coś w tym jest.

POZDRO

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-11-29 22:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Co do ekspertów od kettli to polecam Steve'a Maxwella, Steve'a Cotter'a i Pavel'a Tsatsouilne'a. Ten ostatni ma książkę o kettlach w polskim wydaniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Witam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
No cześć
(sorry, wiem że chciałeś dopisać więcej, ale musiałem)

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-12-05 16:49:34

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
:P Nacisnąłem Enter żeby przejść do następnego wiersza i poszło w świat, a teraz chyba za długo edytowałem i cały post poszedł się ************

Wiec jeszcze raz. Pojechałem wczoraj przepisowo z Kompelksem Javorka i muszę powiedzieć że wytrzymałość zaj**iście się poprawia, więc dodałem 3 serię. W piątek miałem okazję pomachać 16kg KB ale są jeszcze dla mnie za ciężkie, za to super się ćwiczyło dwoma 12kg i muszę jak najszybciej sobie kupić drugiego KB 12kg. Niema jak to przysiady z ciężarem, co prawda można sobie utrudnić przysiad z jednym KB robiąc tak zwany HACK SQUAT

który bardziej obciąża mięśnie czworogłowe, ale to nie to samo co przysiad z dwoma KB i od razu wyrzut ich w górę do JERK'a

POZDRO!

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-12-05 17:09:34

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-12-05 17:10:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Czołem Pany,

Wczoraj z braku treningu i ogólnej z tego powodu rozpaczy postanowiłem przetrenować (zamiast Swingów, Snatchy i innych KB ćwiczeń) coś co chodziło mi od kilku tygodni po głowie. Uwielbiam rywalizację i od kiedy zacząłem jazdę z KB oglądam sobie filmy z zawodów, i profilaktycznie czytając różne strony o treningach żeby poszerzyć swoją wiedzę trafiłem na coś takiego

http://kettlebellfitnessdk.wordpress.com/2011/01/13/9-week-kettlebell-long-cycle-training-program/

To jest wstępny plan przygotowań do zawodów w wyciskaniu KB, plan wstępny na 3 trreningi w tygodniu samego wyciskania, plus przygotowanie dodatkowe czyli plan siłowy ogólnorozwojowy 2 razy w tygodniu, plan ćwiczeń typowych dla KB dla zachowania sprawności i techninki, plus kilka ćwiczeń na ramiona które mozna wpleść w trening, i dodatek w postaci propozycji krótkich treningów ze skakanką czy bieganiem. Świetna sprawa na prawdę godna polecenia.





Sam główny trening wykonuje się dwoma KB ( dla początkujących jak ja jednym) i polega on na zarzuceniu KB do pozycji CLEAN i wyciśnieciu żołnierskim czyli JERK.

Pierwsza seria trwa 30sek
druga 60
trzecia 90
czwarta 120,

przerwy w stosunku 1:1.

Zaczynając ćwiczyć przesadziłem trochę z prędkością,(bo co to dla mnie) sugerowana to 6-8 powtórzeń na minutę, pojechałem trochę szybciej bo wiadomo jak się się robi treninng siłowy to 5 powtórzeń i koniec wiec mozna machnąć szybko. Pierwsze dwie serie spoko ale tak 90 i 120 sekund to juz trzeba było zwolnić, szczególnie w ostatniej serii zajechałem prawą rękę i w 120 sek udało mi się wycisnąć tylko 11 razy ale gdy już przyszło do lewej zwolniłem i skupiłem się bardziej na pracy całym ciałem i poszło 16 razy.

Ogólnie niezły trening całego ciała około 10 min a ładnie przetrenowane wszystko co najważniejsze, ramiona, bice, trice, nogi odczuły co trzeba i ja też :) zastanawiam sie tylko czy nie warto by było czegoś bo to tylko 10 min i przy okazji mozna by jeszcze coś przećwiczyć co? ktoś się orientuje co można by było dodać, poza tym co proponował autor jako dodatki?
Choć z drugiej strony w miarę progresji plan sie wydłuża podobnie jak zmęczenie pewnie :>

Mi się podobało jako zwolennik prostych nieskomplikowanych planów już chyba nic prostszego nie znajdę hehe, zostanę na bank przy tym plus Kompleks Javorka i będę je łączył. Plan do zawodów będzie główny a Javorek jako uzupełniający. Zawody teraz będą priorytetem no i progresja ciężaru bo minimum na zawodach to 16kg a ja macham 12kg.

Zasatawia mnie czy aby nie ułatwić sobie przejścia na wyższe ciężary w tym kiedyś 24 i 32kg, powplatać czasami ćwiczenia ze sztangietkami, tam mozna łatwiej dokładać obciążenia, i na przykład czasem wykonać trening 14 albo 16 kg sztangetkami zamiast KB? Spotkaliście się z czyms takim? Dobry pomysł?

POZDR

Ogólne

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-12-09 15:00:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co wiem to jerk to podrzut, wyciskanie żołnierskie to military press
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

Mój trening do oceny

WHEY premium