SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING KETTLEBELL

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Racja, chodziło o podrzut!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmmm....

12kg to obciążenie bardzo początkowe. Rozumiem, że można nim robić kompleksy, obwodówki i się zajechać. Sam tak czasem robię!

Jednak do budowy siły 12kg to zbyt mało.. Robisz podrzut jednorącz 12kg po 5-6 powtórzeń?? Ile Ty ważysz?? 12kg to pewnie wyciśniesz ze 20x spokojnie..
12kg do podrzutu, to...
2x12kg - OK, już zaczyna przygniatać klatkę, ciężej się oddycha, no i to w sumie 24kg - już znaczny ciężar.
Tym bardziej - jeśli myślisz o zawodach girevoy sport, gdzie zaczyna się od 2x16kg!

Zabawa z kettlami przednia, ale z jednym 12kg kettlem to jedynie dłuuugie zestawy (kompleksy/obwodówki) i rozgrzewka.

Podlinkowałeś trening Mike'a Mahler'a - spoko, tylko zobacz jakie on bierze ciężary! robi kilka powtórzeń ciężarem, z którym tych powtórzeń zrobi faktycznie KILKA. Także sam sobie odpowiedz - co Ci da podrzut z 12kg po 6reps..

(może dobrze byłoby robić na maksa bez przerw - lewa,prawa,lewa,prawa itd.. na czas, albo na sety - jak najwięcej w 5min, jak najwięcej bez odkładania kettla na podłogę - tylko, że tu nie ma mowy o sile - tylko wytrzymałość/krążenie/serducho; w ten deseń)

Zmieniony przez - panteon w dniu 2011-12-09 18:23:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Panteon! wreszcie szef wszystkich szefów od KB na tym forum!

Ja wiem i chciałbym sobie pomachać cięższymi niż 12kg ale jeszcze nie mam takiej siły, 16 próbuje czasem ale one są jeszcze dla mnie za ciężkie taką wycisnę 4 razy ale to koniec druga seria zero. CZY MOŻE OD RAZU 16 JAK MYŚLISZ? Właśnie chce sobie kupić 2 12kg ale może zamiast niej 2x16kg no ale wtedy faktycznie zrobie 2 do 4 powtórzeń każdego ćwiczenia?


12kg na pewno nie wycisnę 20 razy może z 10, a waga cóż w zeszłym roku ważyłem 79 a teraz prawie 100kg( złamana noga, małe dziecko, brak czasu na treningi) , wiec jadę jak początkujący.

POZDR!

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-12-09 18:41:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałem, że walczysz z 12, bo ją akurat masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
panteon

korzystając, że wpadłeś, to mam możliwość skręcenia na sztangielce ciężaru (25kg maks) jakie polecasz ćwiczenie jako dodatek do aerobów w dni nietreningowe? Ile serii?

17kg w miarę spokojnie robię jednorękiego morderce.

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślałem, że walczysz z 12, bo ją akurat masz.
(szybka edycja - zbyt szybka!)

(Aleś dowalił z tym szefem..)

Tutaj ograniczają Cię możliwości siłowe..
100kg - kawał chłopa!

Każdemu wg potrzeb - gdybym miał parę 12, to pewnie bym je podrzucał.
Mam parę 16 i po ich podrzucaniu trochę mi dokuczały plecy, także odpuściłem. Nie ćwiczę w duchu GS. Podrzuty z dwunastkami byłyby np. dla mnie odpowiednie. (niestety mam 12kg STAYER'a i nie można już dokupić drugiej!).

Skoro wyciśniesz 10x, to jak już chcesz robić podrzuty, to rób więcej niż 6. Może po 10 na stronę i zmiana ręki (bez przerw).
Pracuje prawie całe ciało. Mięśnie mniej dostają, ale układ krążenia pewnie pracuje całą parą (po minucie :) ).
Wiele osób robi podrzuty z ciężarami których nie są w stanie wycisnąć - dlatego podrzut z ciężarem który wyciskasz 10x to dyskusyjna sprawa.

Na początku proponowałbym Ci skupić się na ćwiczeniach jednorącz - korzysta całe ciało, bo musisz stabilizować pozycję. Przez zmianę rąk (bez przerwy) - mięśnie trochę odpoczywają, ale organizm pracuje.

Także najpierw proponuję rozwinąć zestaw do 3 kettli o różnej wadze, a potem dobrać coś do pary.

Chyba, że masz silnego Mikołaja/Gwiazdora i może Ci przynieść tego żeliwa więcej, to kombinuj :)

----------------------

Co to jest ten jednoręki morderca?? jakiś filmik podrzuć.. albo angielską nazwę..

---------

Sorry Afro! Myślałem, że to rudy o tej sztangielce napisał!
W dniu aerobów robisz aeroby.. Proste.. Gdybyś miał kettla mógłbyś dodatkowo robić wymachy, czy rwania.. Wszystko jest uzależnione od tego co robisz w dniu treningowym!

Zmieniony przez - panteon w dniu 2011-12-09 19:13:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 931 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10918
Niestety, nie mam ketla (kiedyś się przymierze do zakupu) aktualnie mam trochę gryfów prostych i 40 kg obciążenia (5kg talerze) dlatego myślałem, że coś się z tego da stworzyć na wzór kettli jako dodatek do ćwiczeń areobowych - jakieś wyciskania etc :D

W treningowe robię Lafaya

Cierpliwość to piękna sprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
OK na razie będę jechał z jednym KB zresztą plan który wkleiłem proponuje właśnie ćwiczenie jednym dla początkujących.

Trochę pomieszałem wyciskanie z podrzutem, wyciskanie 12 kg to spoko pojadę 50 ( przed chwilą sprawdziłem, kłaniają się pompki i KK pewnie ale podrzut o wiele słabiej, wiem że to duża dysproporcja, więc cóż mi zostało 12 na podrzut i będę walczył o więcej, dzieki za rady! i POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jaki jest Twój cel??

Pytaj Lafay'owców, co by ewentualnie można było dodać. Robiłem treningi tą metodą przez miesiąc i tam nie bardzo jest co dodawać.. Jak już - to tylko w dniu treningowym bicka czy coś..
W dniu aero rób aero, albo TABATA. Nie wiem czy biegasz, czy jeździsz czy co tam, ani ile razy w tygodniu masz aeroby.
Chyba nic złego by się nie stało, gdybyś sobie raz w tygodniu zrobił thruster:





co serię zmiana stron..

Nie kombinuj za bardzo... Lafay jest dosyć wszechstronny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Pytanie:
Jak przetłumaczyć takie polecenie:
"- 1/2 Get Up (starting from the top down - then when on the ground, you safely switch hands and Get Up - the kettlebell is now in your LEFT HAND" ?
Tu chodzi o to Tureckie wstawanie, czy jak mam to rozumieć ?

Edit:
Cytat jest stąd:
http://kbforum.dragondoor.com/kettlebells-strength-conditioning-forum/149121-deep-six-kettlebell-workout-variation-practice-all-6-basic-rkc-exercises-together.html
Od tego treningu chciałbym zacząć przygodę z odważnikami, od razu dodam że dysponuję jednym 16kg

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2011-12-10 13:24:06

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

Mój trening do oceny

WHEY premium