SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING KETTLEBELL

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Panteon pisałem Edita i mi wszystko wywyaliłeć swoją odpowiedzią :)

Trening cavemana i jego kanał na YT wymiatają, Koleś wygląda zaj**iście ciekawe czy to zasługa tylko takiego treningu, czy oprócz tego jedzie normalnie na siłowni.

Zacie może jakiegos amatora który trenuje tylko z KB? chciałbym zobaczyć wyninki jakie mozna zrobić tylko z KB.

Takie obwodówki jak Caveman workout są fajne ale zasatnawiam sie jak coś takiego ułozyc żeby miało sens, bo często mi sie wydaje że tam są po prostu wszystkie ćwiczenia jakie ćwiczący zna co o tym myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WYBACZ!!
Na Święta...

Tak, tak to wygląda - trochę tego, trochę tamtego..
Zrobiłem kilka takich treningów i różnie to wychodziło. Czasem chciałem zbyt wiele, a nie da się na maxa zrobić np. drążka, wyciskań i kółka na brzuch..

Obwodówki typu PULL - wymach, rwanie, high pull, alternating swing, clean - takimi można sypać jak z rękawa (jednak filmiki z YT są bardzo motywujące!!)

Moja zasada jest taka - najpierw ciężkie/trudne ćwiczenia - Np. military press, a dynamiczne na koniec..
Jak mam drążek - to najlepiej jak pójdzie na pierwszy ogień. Jak mam C&P i drążek - to lipa, bo jedno osłabia mi drugie i zawsze na czymś tracę..

Dlatego w takiej caveman'owej obwodówce zrobiłbym wszystko w odwrotnej kolejności!!
windmill, mp, rwania, high pull, swing..
Chociaż z drugiej strony - takie C&P na koniec zestawu jest zabójcze - i może właśnie o to chodzi..

----------

Jak złożyć taki program??
push/pull/nogi/core
Na jednym treningu rób np push i pull - pompki, military press, ławka, chodzenie na rękach, podciaganie na drążku, na linach, wiosłowanie = byle mieścić się w granicach puch/pull

Różne ćwiczenia, ale dotyczące danych grup mięśniowych..

Inna opcja - całe ciało na każdej sesji - tylko trzeba znaleźć równowagę..
Nie są to treningi masowe - raczej wydolnościowe, nakręcające metabolizm itd.. to nie jest kulturystyka...

Ale mogę się mylić i fajnie jakby ktoś jeszcze się wypowiedział. Pewnie ilu ludzi, tyle opinii..

----------

EDIT:

zrobiłem sobie kompleks sztangielkowy.
Dwa pierwsze sety ze sztangielkami po 6kg, a trzeci ze sztangielkami 8kg.
Czwatrego bym już nie wcisnął z tym ciężarem (2x8kg :) niezły to ciężar!).

Odwykłem od sztangi, od sztangielek też. Może faktycznie lepiej to przełożyć sobie na kettla..

Rudy - robisz jednorącz prawie wszystko??
podciąganie można oburącz, potem snatche, thruster, wiosło, i znowu snatche.. generalnie wszystko jednorącz może być!

Trochę przypomina mi to zestawy Webera - Extreme KB Cardio Workout..
Spróbuję jeszcze ten kompleks dopracować, ale raczej nie będę mu poświęcał sporo czasu..
Kompleksy ze sztangą już całkiem odpadają! 2 lata sztangi prawie nie dotykałem.. i teraz to wychodzi.

------

I jeszcze Neghar, bo to w temacie COMPLEX'ów - faktycznie można się ich przy niej nabawić!! ;)






Zmieniony przez - panteon w dniu 2011-12-22 22:36:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Trening był wczoraj ale nie było czasu na update

Przed moim Długim Cyklem, 3 serie po 4 podciągnięcia na drążku, i muszę powiedzieć że czuje każdy kilogram nadwagi w porównaniu gdy ważyłem 80 i podciągałem się 10 do 15 razy, ale mam nadzieję że jak zgubie masę to będzie jeszcze łatwiej. Do podciągania zainspirowała mnie strona Neghar i jej dziwne sposoby.
Samo podciąganie dodałem żeby sprawdzić czy jakoś wpłynie na mój długi cykl i raczej nie wpłynęło bo reszta treningu poszła jak burza czyli tak.

Dalszy ciąg zmagań czasowych 12 Kg KB


P/L
30 6/6
60 12/12
90 20/19
120 25/22
30 6/6
60 13/13
90 16/14
120 17/16
30 7/6
60s 13/12


Plus SWING i SNATCH po 20 na rękę
Idzie mi coraz lepiej z każdym treningiem praca całego ciała ładnie dodaje więcej powtórzeń. Trochę przyspieszam do 90 sekund nawet do 20 powtórzeń. 120 sek wiadomo trochę dłużej wiec tylko o kilka powtórzeń więcej niż przy 90 ale i tak jest progres. Po całym treningu czułem jakbym zaj**ał MUTANT MASACRE:)jakby mi miało rozerwać wszystkie mięśnie:) Ogólnie całe ciało ładnie przetrenowane.

Panteon, wszystkie ćwiczenia w moim kompleksie jadę jedną ręką oprócz SUMO DEAD LIFT czy jak to się nazywa

POZDRO

Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2011-12-27 18:50:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Łap rudy:

http://www.girevik.info/gsprogram/eng/index/index

Zaznaczasz z jakim kettlem (czy parą kettli) chcesz startować, jakie masz dostępne do treningu i proszę - automatycznie pojawia się program treningowy :)

OAJ - one arm jerk - niby dla kobiet, ale jak ktoś ma tylko jednego kettla, to też spoko.

Twój plan opiera się na czymś podobnym do Tsatsouline'a (a raczej Tsatsouline oparł się na planach od GS'u).
Drabinki czasowe vs drabinki z liczbą powtórzeń.

Niebawem wezmę się za mój trening (A/B - dziś A). Ciekawe jak pójdzie. Dam znać..
Może załóż sobie dziennik, to nie będę Ci się tak wcinał w temat.. :)

Dobrze, że progresujesz i sobie dodajesz (drążek). Ja mam zazwyczaj odwrotnie - nawalę sobie wszystkiego i potem widzę, że jedno drugiemu przeszkadza - wtedy eliminuję. Potem się nudzę - i coś dodaję.. I tak w kółko. :)

Idę palić świąteczny fat!

PZDR
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Heh dziek za twojego linka, czegos takiego szukalem zanim znalazlem plan ktory teraz stosuje, jak skoncze swoj to przyjrze sie temu przytoczonemu przez ciebie.

Co do OAJ to narazie macham jednym bo moj plan zaklada pierwsze tygodnie wlasnie z jednym KB, potem pojade z 2.

To jest mój dziennik treningowy ale jak kilka osób pisze jest weselej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK!
sorry, w takim razie nie zaśmiecam i skupiają się wszyscy na Tobie!

Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Chwila chwila a co ja zrobie bez Szefa wszystkich szefów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Szefowie napiszcie tu mu co myślicie:
https://www.sfd.pl/kettle_a_hantle-t825759.html

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10
oooo proszę...aż miło, że ktoś też jeszcze macha odważnikami! :)
Trochę prywaty ;P jak coś zapraszam do obejrzenia moich filmików instruktażowych z GS :)
http://www.youtube.com/user/Sylwioszka13?feature=guide 

lajt wejt bejbi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Zakładaj dziennik!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

Mój trening do oceny

WHEY premium