SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING KETTLEBELL

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 34943

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wykonywałem koślawe pistolety metodą smarowania gwintów - po 1-2 powtórzenia 3-5x dziennie - średnioregularnie..
Po 4 tyg zrobiłem 9 na prawą i 10 na lewą (takich w miarę prostych; nie tyłkiem do ziemi, bo nie mam takiej gibkości, ale liczby mówią same za siebie).
Starałem się robić do "uda do poziomu" - pewnie różnie wychodziło :)

Potem przestałem...
I teraz zrobię po kilka koślawych :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze zapytam, jak robiłeś jednorącz (na początku) te krótkie sety - po 30 i 60sec?

30s lewa + 30sec prawa + 30sec odpoczynek + 60sL + 60sP + 60s odpoczynek itd??

Dobrze zrozumiałem?
Pisałeś, że robiąc jednorącz zajmuje Ci to dwa razy więcej czasu.

W programie napisali, żeby zmieniać rękę w połowie serii.

Ja bym coś takiego popróbował, tylko musiałbym określić swojego maxa.
30s seria jest zbyt krótka dla mnie..
Zrobiłem sety 4min (z wielokrotną zmianą rąk), także albo musiałbym robić max lewą + max prawą, albo dać dłuższe serie 1min, 2min, 3min, 1min, 2min, itd..

Na pewno C&J zostanie na dłużej w moim programie i będę się starał zwiększać liczbę powtórzeń z treningu na trening.
Co do zmiany rąk to jeszcze nie mam wyrobionej opinii..
Na pewno testowo warto byłoby zrobić maxL + maxP (zakładając np. 6rep/min).

Co o tym myślisz??

Kierunek mam mniej więcej obrany, tylko nie wiem na jakim konkretnie boju się skupić.
- 1 zmiana ręki
- wielokrotna zmiana ręki i max rep w określonym czasie? to pozwoli mi zwiększyć objętość a na początku chyba jest to najważniejsze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Joł, robiłem właśnie tak jak napisałeś, aż zaczęło mnie wkurzać że tak długo to zajmuje i zacząłem zmieniać rękę co powtórzenie potem co 3 lub 6, tak że np 30 s to 3 C&J na lewą i 3 na prawą; 60s to 6 na L i 6 na P itd.

Tego ze zmianą ręki to pewnie nie doczytałem :)

Co o tym wszystkim myślę? Widzę że robisz sety po 4 min ze zmianą rąk, zobacz czy dasz radę dojechać do 10 min i jechać konkursowy LONG CYCLE albo BIATHLON, wtedy masz zaj**ista motywację do dalszych treningów i do zawodów(zawsze lepsza motywacja jakiś cel, można spotkać więcej ludzi) itd))

POZDR


Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2012-02-19 23:51:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Konkursowy LLCJ jest z dwoma kettlami.
Na razie nie chcę się za takie coś brać, bo pamiętam jeszcze ból kręgosłupa po poprzednich kilku treningach z dwoma szesnastkami..

Mogę uderzyć w konkurencji kobiet!
Jeden odważnik + jedna zmiana ręki.

Sama idea jest prosta - np co 10s C&J - co daje 6rpm i takie tempo utrzymać przez 5min;
następnie zmiana ręki i znowu 5min..
5min na rękę, to pewnie sporo za dużo dla mnie. Zrobię test niebawem !!!
Ty próbowałeś jakichś maxów?
jednorącz? Double?

A jak Ci idą same jerki? a snatche??
Pochwalisz się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
jeszcze 3 trenngi i bedzie test day 5min jedną i 5 drugą ręką C&J wtedy napiszę. Samych jerków i Snatchy nie robię ale chyba zacznę bo jak już pisałem ogarnia mnie nuda i rutyna i chciałbym dorzucić trochę KB zabawy do treningów, chciałbym jeden trening (najlepiej 2 w tygodniu machać własnie 12kg taka bardziej wydolnościówkę) podoba mi się też opcja ćwiczenia z Workiem Bułgarskim zastanawiam się jak takie coś wpływa na wykonywanie rzutów przeciwnikiem? ktoś próbował?

Miał być dziś trening (nawet wczoraj) ale chyba będzie jutro bo padam na ryj :) POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Poszedł test dzisiaj, sprawdziłem plan i wyszło że jeszcze jeden trening do testu ale czułem się na silach, poszło po 5 min lewą i 5 prawą 16kg C&J, z prędkością 4RPM, lewą prawie nie dałem rady prawą na luzie.

Do tego Komplex rudego (R)

2x16kg

DOUBLE FLOOR PRESS x10
DOUBLE ROW x8
DOUBLE HIGH PULL x6 (Oł jee)
SQUAT 2x16KB x6 (jeeee)
Wspięcia na łydki 2x16 kg x10

Całość x3

Niech moc bedzie z wami!



Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2012-02-22 00:03:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gratuluję!

5min x 4rpm daje 20rep!
x2 strony = 40.

Liczby może i niewielkie, ale 5min pracy na stronę!

To teraz co? może 6rpm ?? :)

Ja też się kiedyś muszę spróbować..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Czołem, teraz jeszcze raz od początku pierwszego tygodnia tylko że z dwoma KB. Do tego chce wcisnąć dwa treningi SNATCH'y i ogólnie wszystkich KB ćwiczeń które zaniedbałem. Wezmę generator który mi kiedys podesłałeś i na początek ustalam cel na 100 lub 200 SNATCH'y do tego TGU, WINDMILL i jeszcze chciałbym machać jakąś przyzwoitą ilość SWING'ów, zobaczymy jak to będzie z czasem.

Panteon piszesz że wyciskasz 24, to wyciskanie to MIL PRESS czy FLOOR?

POZDRAWIAM


Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2012-02-22 11:42:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MILITARY PRESS!! wyciskam.. tzn mój max lewą=2x, a prawą 3
C&P - 2L + 4P

Aktualnie MAM ZAMIAR, ale jakoś zdrowie/czas nie pozwala.
Wyciskania dużo mi nie zajmą, dlatego C&J jednorącz chcę..

Z tego co pisałeś - robiłeś już parą 16 niektóre serie (poza 90-120s) - o ile dobrze pamiętam..

200 snatchy w 10min to obłęd!! Na zasadach RKC SNATCH TEST - zrobiłem kiedyś 203 w 10min z 16kg.
Przy jednej zmianie rąk, to nie wiem.. 12kg spokojnie zrobiłem 50+50, ale z 16kg już jest problem..

Życzę Ci tych 200! co mi szkodzi :)

Chcesz robić jerki 2x16 (czy clean & jerk??), rwać 200x (16kg ??) a do tego wymachy, TGU i resztę?? sporo.

Albo ćwicz pod LCCJ - czyli C&J, albo BIATLON - DOUBLE JERK i SNATCH.

Tu są grafiki:

Teoretycznie - pod zawody nie ma sensu ćwiczyć C&J i SNATCH, C&J albo Double Jerk + Snatch.



Zmieniony przez - panteon w dniu 2012-02-22 12:47:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1740
Hej,
Robiłem DOUBLE C&J 16 ale nie czuję się na siłach robić kolejnych tygodni gdzie czasy są coraz dłuższe, wiec zgodnie z palem zaczynam od początku po kolei z dwoma,

Może z tymi 200 przesadziłem niech będzie 100 takie jest minimum w tym internetowym generatorze, te SNATCH'e i inne bajery to na początku 12kg, Ja dalej jestem nastawiony na LONG CYCLE to jest dla mnie priorytet, ale brakuje mi trochę zabawy z innymi ćwiczeniami(no i bakuje mi czasu na te inne ćwiczenia ale to co innego

POZDRO!


Zmieniony przez - rudy666 w dniu 2012-02-22 16:36:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

Mój trening do oceny

WHEY premium