SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja okolotreningowa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 100619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bo jestem pewien masz wiecej niz 65 kg beztluszczowej masy ciala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
a jak ma wygladac suplementacja okolotreningowa dla mnie ,trening zaczynam o 17 ok 1,5 godziny po posiłku /obiad / a koncze kolo 19 ,okolo 19.30 jem normalny posilek , do tej pory łykalem odrazu po treningu 100gr carbo ,co proponujecie ,dorzucic białko wedlug opisu na 1 stronie i przesunac troche potreningowy posilek czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> trening zaczynam o 17 ok 1,5 godziny po posiłku /obiad /

Osobiscie nie widze powodow dokonywania duzych zmian. Ale mozesz (w ramach eksperymentu) wyprobowac:

1. 25 g whey tuz przed treningiem (z woda). Whey nie obarczy ci zoladka, i praktycznie zostanie strawione przed koncem treningu. Ale to tez zalezy od tego jak lekko / ciezko strawny byl obiad.

2. Carbo juz na ok. 15 min przed koncem treningu. Poniewaz masz duza mase ciala, 100 g carbo moze byc za malo (mozesz probowac pojsc do 150). Mozesz tez sprobowac dodac 25 - 40 g whey do carbo. Whey praktycznie zostanie strawiony przed normalnym posilkiem. Normalny posilek przesun o 15 min pozniej.

Po 4 tygodniach bedziesz wiedzial, czy ta metoda daje ci lepsze rezultaty, niz poprzednia.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
dzieki za info ,jeszcze jedno mnie meczy ,jak to wliczyc do diety , bo te 100gr carbo ktore spozywałem mam wliczone do zapotrzebowania dziennego /3000kcal w dni bez treningu i 3400 w dni treningowe ale co z bialkiem dziennie jem go 250gr wiec w dniu treningu odjac od innych posilkow na poczet tego whey przed i po treningu czy po prostu spozywac wiecej bialka w dni treningowe ok 300gr ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
Jak zobaczysz, ze przybierasz tluszcz, to jak najbardziej uwzglednic w diecie. Ale na razie bym tego nie robil. Jest zupelnie mozliwe, ze twoj organizm da sobie rade z nieco zwiekszona iloscia kalorii w dniach treningowych. Ale jezeli bedziesz (nieznacznie) redukowal, to raczej wlasnie w dni beztreningowe.

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
oki ,wielkie dzieki :) lece do sklepu po serwatkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211


Sporti milo ze dzialasz ostro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
może być tak:
przed treningiem 15 g białka serwatkowego rozpuszczonego w 2 szklankach soku owocowego

-w czasie treningu woda z rozpuszczoną w niej ewentualnie glukozą

po treningu
: ww proste (nie wiem czy będzie mnie stać na carbo) + serek biały w ilości 100g

+ do tego zwykły cykl kreatynowy z 5g kreatyny rano w dni nietreningowe. I 5g rano i przed treningiem w Dni Treningowe.

przed snem Zestaw Witamin opracowany przez Oma (tzn. ZHA) =P

co myślicie ?

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1556
> przed treningiem 15 g białka serwatkowego rozpuszczonego
> w 2 szklankach soku owocowego
Sok owocowy jest zbedny.

> w czasie treningu woda z rozpuszczoną w niej ewentualnie glukozą
Moze tez byc czysta woda.

> po treningu: ww proste (nie wiem czy będzie mnie stać na carbo)
> + serek biały w ilości 100g
ww proste to powinna byc glukoza (jak cie nie stac na carbo) + ewtl. 10g fruktozy (tu mozesz uzyc poprzednio wspomniany sok owocowy), w zadnym przypadku inne! Nie za malo ww!

> + do tego zwykły cykl kreatynowy z 5g kreatyny rano w dni
kreatyna jest kompletnie niepotrzebna. Moze lepiej zainwestuj w odzywianie.

> przed snem Zestaw Witamin opracowany przez Oma (tzn. ZHA) =P
Dodatkowo serek bialy

HST is not about sets and reps, it is about getting people to change the way they think about training for size - Bryan Haycock

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
ślicznie dziękuje.

sok owocowy dałem dlatego, że w suplementacji przed treningowej pisze 20-30 g ww/ 15g szybkowhcłanialnej proteiny - myślałem że mam odstarczyć oba te składniki.

pozdrawiam
+Cahir+

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST w polaczeniu z CKD/TKD - Kanarek podsumowanie.

Następny temat

czy hst mozna stosowac przy rzezbie/odchudzaniu??????

WHEY premium