SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja okolotreningowa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 100621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
"Przed treningiem : 20-30 gramow glukozy/12-15 gramow serwatki plus kreatyna w ilosci 0,03 g na kg ciala
Podczas treningu: 15-30 gramow ww/h (jesli potrzeba)
Po treningu: 45-80 gramow ww glukoza/maltodextryna oraz troche fruktozy (10-20 gramow) z 20-30 gramami wolnowchnialnej proteiny
TAK NIE MUSISZISE BAC ZE ODLOZY CIE SIE W TLUSZCZ JAKO ZE ORGANIZM NAJPIERW MUSI UZUPELNIC WYCZERPANE PO TRENINGU SILOWYM REZERWY GLIKOGENY W MIESNIACH I W WATROBIE.

2 h pozniej: normalny posilek"
TAK.

Z wyjątkiem tego że musze do obliczeń obrać większy % tłuszczu w wadze mojego ciała. Tym samym mięsni jest mniej więc ilość supl. będzie równiez mniejsza.
HMM. NIE ROZUMIEM - JESLI ILOSC TLUSZCZU JEST WIEKSZA TO CZEMU WNIOSKUJESZ ZE MIESNI JEST MNIEJ ?

Czy moja dedukcja jest ok? Czy też " wracaj do szkoły chłopcze"....
WYJASNIJ POWYZSZE ZALOZENIE (WIECEJ TLUSZCZU<->MNIEJ MIESNI)
I NIKT NIKGO NIE TRAKTUJE TUTAJ "WRACAJ DO SZKOLY CHLOPCZE" U NAS LICZY SIE WIEDZA A CO TY Z NIA ZROBISZ TO JUZ TWOJA SPRAWA.

I jeszcze dodatkowe pyt:
1. "Po treningu: 45-80 gramow ww glukoza/maltodextryna" - skąd taki zakres? Czym to jest uwarunkowane? I jak w takim wypadku obliczyć stosunek supl./g ciała?
UWARUNKOWANE TO JEST ROZNYMI CZYNNIKAMI NP. JAK BARDZO ZUBOZALY TWOJE REZERGY GLIKOGENU, JAKI BYL POZIOM WYJSCIWY TYCH REZERW, NIE TRZEBA OBLICZAC TUTAJ DANEGO ZAKRESU (CHOC WIEM ZE MOZNA W PRZYBLIZENIU OKRESLIC ILOSC GLIKOGENU WYJSCIWEGO, ILOSC SPALANEGO (ZALEZNIE OD TRENINGU) I ILOSC WW JAKA NALEZY UZUPELNIC TEN POZIOM - JEDNAK TO SA TYLKO PRZYBLIZENIA TEORETYCZNE NA PAPIERZE...OGOLNIE WYGLADA TO TAK : DUZO LICZENIA-->PRZYBLIZONA WARTOSC-->NIEPOTRZEBNE. ZACZNIJ OD SREDNIEJ WARTOSCI - I PATRZ NA EFEKTY. PAMIETAJ ZE W TYM OKRESIE NIE MUSISZ OBAWIAC SIE ODLOZENIA TKANKI TLUSZCZOWEJ TO RAZ A DWA - NAJWAZNIEJSZE - ABY NASTEPOWALA REDUKCJA MUSISZ MIEC ZANIZONY POZIOM KALORII SPOZYWANYCH W STOSUNKU DO SPALANYCH - OT CALA PRAWDA

2. Jakie suplementy + normalny posiłek jeśli Trening odbywa się wieczorem i okres pomiędzy końcem treningu a początkiem snu to ok 2 godz??
JAKI CEL DIETY ? MASA CZY REDUKCJA ?

3. Jak przyjmować suplementy jesli po treningu siłowym odbywa się jeszcze trening areobowy mający celu zrzucenie niepotrzebnego "balastu"?
POSTAWILBYM NA BIALKO PO TRENINGU SILOWYM BADZ MALA ILOSC ANTYKATABOLIKOW TYPU BCAA(CHOC TO TEZ BIALKO Z TYM ZE DROZSZE CZY HMB, GLUTAMINA) I NORMALNA SUPLEMENTACJE POTRENINGOWA PO TRENINGU AEROBOWYM.


Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 610
Z wyjątkiem tego że musze do obliczeń obrać większy % tłuszczu w wadze mojego ciała. Tym samym mięsni jest mniej więc ilość supl. będzie równiez mniejsza.
HMM. NIE ROZUMIEM - JESLI ILOSC TLUSZCZU JEST WIEKSZA TO CZEMU WNIOSKUJESZ ZE MIESNI JEST MNIEJ ?
<<< Jeśli Pan A wazy 75 kg i jest w większości masa mięsni przy zawartości tłuszczu dajmy na to 15%, a Pan B waży również 75 kg ale u niego zawartość tłuszczu jest na poziomie 25% to czy możemy przyjąć że przy tej samej wadze całego ciała pan A ma więcej mięśni od Pana B?? (przyjmujemy waga kości A = B etc, etc). O to mi chodziło, wywnioskowałem że ilość suplementów zalezy od wagi MIĘSNI, a nie MIĘSNI + TŁUSZCZ.

Czy moja dedukcja jest ok? Czy też " wracaj do szkoły chłopcze"....
WYJASNIJ POWYZSZE ZALOZENIE (WIECEJ TLUSZCZU<->MNIEJ MIESNI)
I NIKT NIKGO NIE TRAKTUJE TUTAJ "WRACAJ DO SZKOLY CHLOPCZE" U NAS LICZY SIE WIEDZA A CO TY Z NIA ZROBISZ TO JUZ TWOJA SPRAWA.
<<< Ok, Ok...chciałem tylko pokazać że mam krytyczny stosunek do swojej wiedzy na tematy tutaj poruszane..

I jeszcze dodatkowe pyt:
1. "Po treningu: 45-80 gramow ww glukoza/maltodextryna" - skąd taki zakres? Czym to jest uwarunkowane? I jak w takim wypadku obliczyć stosunek supl./g ciała?
UWARUNKOWANE TO JEST ROZNYMI CZYNNIKAMI NP. JAK BARDZO ZUBOZALY TWOJE REZERGY GLIKOGENU, JAKI BYL POZIOM WYJSCIWY TYCH REZERW, NIE TRZEBA OBLICZAC TUTAJ DANEGO ZAKRESU (CHOC WIEM ZE MOZNA W PRZYBLIZENIU OKRESLIC ILOSC GLIKOGENU WYJSCIWEGO, ILOSC SPALANEGO (ZALEZNIE OD TRENINGU) I ILOSC WW JAKA NALEZY UZUPELNIC TEN POZIOM - JEDNAK TO SA TYLKO PRZYBLIZENIA TEORETYCZNE NA PAPIERZE...OGOLNIE WYGLADA TO TAK : DUZO LICZENIA-->PRZYBLIZONA WARTOSC-->NIEPOTRZEBNE. ZACZNIJ OD SREDNIEJ WARTOSCI - I PATRZ NA EFEKTY. PAMIETAJ ZE W TYM OKRESIE NIE MUSISZ OBAWIAC SIE ODLOZENIA TKANKI TLUSZCZOWEJ TO RAZ A DWA - NAJWAZNIEJSZE - ABY NASTEPOWALA REDUKCJA MUSISZ MIEC ZANIZONY POZIOM KALORII SPOZYWANYCH W STOSUNKU DO SPALANYCH - OT CALA PRAWDA
<<< Diete tak własnie skonstruowałem ze brakuje ok 500kcal do bilansu.
Czy moje obawy co do supl potreningowej są równiez bezpodstawne w przypadku gdy trening odbywa się późnym wieczorem, przed snem, kiedy jak wiem organizm ma większe skłonności do magazynowania calorii??

2. Jakie suplementy + normalny posiłek jeśli Trening odbywa się wieczorem i okres pomiędzy końcem treningu a początkiem snu to ok 2 godz??
JAKI CEL DIETY ? MASA CZY REDUKCJA ?
<<<Pewnie nie można nabierac massy przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej, co?? Ehhh...Więc wybieram redukcję...ale TŁUSZCZU!

3. Jak przyjmować suplementy jesli po treningu siłowym odbywa się jeszcze trening areobowy mający celu zrzucenie niepotrzebnego "balastu"?
POSTAWILBYM NA BIALKO PO TRENINGU SILOWYM BADZ MALA ILOSC ANTYKATABOLIKOW TYPU BCAA(CHOC TO TEZ BIALKO Z TYM ZE DROZSZE CZY HMB, GLUTAMINA) I NORMALNA SUPLEMENTACJE POTRENINGOWA PO TRENINGU AEROBOWYM.
<<< W jakich ilosciach BCAA czy tez Glutam.(za wzór przyjmimy te 65 kg beztł. masy ciała)?
Czy np jesli się zdecyduje na białko po treningu siłowym, to również po "aerobach" trzeba dostarczyć do org. białko?? Jesli tak, to czy np 30 g podzielic na pół i dawkować po tr. siłowym i po tr. areobowym??

Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Avallah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
Odnośnie suplementacji okołotreningowej ilość glukozy jest, jak pisał Biniu, zależna od suchej masy ciała. Czyli od ogólnej masy ciała odejmujemy masę tłuszczu. W związku z tym pan A będzie brał więcej glukozy od pana B, mimo że ich ogólna masa ciała jest identyczna. Ale ponieważ pan B ma więcej tłuszczu, więc jego sucha masa jest mniejsza .

Siłownia moją dziewczyną, bjj moją kochanką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Witam !
Suplementacja okołotreningowa wygląda bardzo ciekawie.Zastanawia mnie tylko jedno : jak wolnowchłanialna proteina moze byc lepsza po treningu(gdzie liczy sie czas ) od np. hydrolizatu izolatu serwatki .


tazoo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
przeczytaj poczatek i cale zalecenia a zrozumiesz jesli nie pytaj ponowienie

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
przeczytaj calosc od poczatku

"Koncerny farmaceutyczne to mafia powiązana ze środowiskiem medycznym - mówi jeden z nich. - Ręka rękę myje: souveniry, "służbowe" wyjazdy. Zagryźliby nas w środowisku, gdybyśmy napluli na takiego potentata. "
Doradca w dziale Alternatywna Droga.

Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Skoro wzrost syntezy białka jest rezultatem zwiększonej dostawy aminokwasów
do krwi stosowanie szybkowchłanialnej proteiny przed treningiem jest jak najbardziej wytłumaczalne(więcej aminokwasów+wiekszy ich transport dzięki zwiekszonemu przepływowi krwi= wzrost). Stosowanie po treningu wolnowchłanialnej proteiny tylko ze względu na krążące jeszcze w niewielkiej ilości aminokwasy , tym bardziej ,że za jakis czas spożyjemy normalny posiłek jest dla mnie niezrozumiałe. Czy w badaniu tym stosowano po treningu tylko białko wolnowchłanialne, czy moze takze np.izolat serwatki i czy odnotowano większe przyrosty beztłuszczowej masy ciała na korzyść białka wchłaniajacego sie wolniej?.
Druga sprawa to porównywanie izolatu do hydrolizatu w szybkosci wchłaniania .Nie można porównywać izolatu do hydrolizatu jeżeli chodzi o szybkość przedostania się aminokwasów do krwi .
Hydrolizat dzieki swojej postaci(chemiczny rozkład- peptydy) dostaje się do krwobiegu dwukrotnie szybciej niż nie zmienione białka-izolaty i koncentraty, czy tez wolne aminokwasy (mechanizm recepturowy - jednokierunkowych tuneli).

tazoo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
wszystko ladnie w teorii
no moze poza tym ze po okolo 1,5 h od momentu przyjecia szybkowchlanialnej mamy ciage dosc wysoki choc spadajacy poziom aminokwasow we krwi
celem podania wolnowchlanialnej jest zapewnienie dostatecznej ilosci wolnouwalnianych aminokwasow czyli mamy obraz jak na podanej rycinie

http://www.hypertrophy-specific.com/imgs/prdcts_graph.gif

co do roznicy medzy izolatem a hydrolizatem sadze ze roznica paru minut a o to sie sprawa rozbija nie jest warta kruszenia kopii w zyciu realnym (w laboratorium inna sprawa)
jesli masz do dyspozycji hydrolizat przyjmuj go na 20-15 przed treningiem choc to z kolei w polaczeniu z ew ww moze spowodowac probemy gastralne w czasie treningu
prosze sprawdzic na sobie i wybrac najlepsza metode


Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Uważasz więc, że miedzy izolatem , a hydrolizatem różnica w prędkości wchłaniania aminokwasów do krwi wynosi kilku minut?.Tyle więc czasu wg. Ciebie zajmuje( nie taki szybki wcale) proces trawienia białka(który w przypadku aminokwasów jest pomijany). Czy "Alternatywna Droga" nie jest tak naprawdę "Ekonomiczną Drogą" (cena/ jakość).

Porównując nie znienione chemicznie białka (koncentraty , izolaty) oraz wolne aminokwasy do hydrolizatu-peptydow (np Super Amino 2000) oraz ich wplyw na zwiekszenie procesów anabolicznych trzeba zaczac od tego jak wchłaniaja się białka. Proces wchlaniania zachodzi w jelicie cienkim.
Na błonie jelita znajduja się komorki, które na swojej powierzchni mają wiele receptorów odpowiedzielnych za transport substancji do ich wnętrza.
Komórki te mają duzo receptorów dla pojedynczych aminokwasów, ale jeszcze wiecej dla di- tripeptydów. Receptory te sa jak tunele jednokierunkowe- w danym momencie tylko jedna cząsteczka może
przez niego przejść. Di- i tripeptydy sa wystarczajaco małe aby pokonac tę drogę z taka sama prędkością jak pojedyncze aminokwasy, co w rezultacje daje TRZY AMINOKWASY KOSZTEM JEDNEGO. Enzymy peptydowe wewnatrz komórek dzielą je na pojedyncze aninokwasy, które następnie przedostają się do krwi. Stąd są one wychwytywane przez komórki mieśniowe. Oznacza to, że pojedyncze aminokwasy zamiast tłoczyc się przed ograniczoną ilością receptorów, jako di- tripeptydy przedostają się do komórek nabłonka, a stąd w postaci wolnej do krwi.
W ten sposób 2-3 razy wiecej aminokwasów krąży w krwobiegu niz miałoby to miejsce przy pojedynczym przechodzeniu z pożywienia .
Hydrolizaty dostaja sie do krwobiegu DWUKROTNIE szybciej niz nie zmienione białka.Co to oznacza , więcej aminokwasów we krwi (w szczególności w obecności insuliny) , tym więcej ich w mieśniach, a to z kolei zwiększa syntezę białek mieśniowych, przyspieszajac tym samym
ich regenerację i naprawę. Jdeałem jest jeśli po treningu aminokwasy dotra jak najszybciej do mieśni(30 min.), a jeśli to możliwe przy pomocy hydrolizatów z uwagi na ich najszybsze wchłanianie.
Dodatkowo po spożyciu ktotkich hydrolizatów podnosi się drastycznie poziom GLUTAMINY w przeciwieństwie do mało znaczącej zmiany po spożyciu wolnych aminokwasów lub nie zmienionych białek.
Idealne hydrolizaty do lepszego końcowego efektu powinny zawierać dodatek węglowodanów prostych.

Dla mnie różnica jest O G R O M N A

tazoo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. teoretycznie zakladam ze masz racje z marszu trudno mi wykazac ew bledy (nie jestem biochemikiem)
nie moge sie zgodzic jednak z ponizszym stwierdzeniem

'Jdeałem jest jeśli po treningu aminokwasy dotra jak najszybciej do mieśni(30 min.), a jeśli to możliwe przy pomocy hydrolizatów z uwagi na ich najszybsze wchłanianie.'

oczywiscie ze idealem jest aby aminokwasy byly dostepne jak najszybciej jednak zdecydowanie leiej jest aby one byly dostepne juz na poczatku treningu (stad posilek przedtreningowy)

2. prosze jednoczesnie pamietac ze nie mozemy rozpatrywac suplementacji okolotreningowej w prozni co wlasnie czynisz
caly czas, jesli spozywasz w miare poprawny tryb zywienia dostepne sa w krwioobiegu aminokwasy stad nie ma KONIECZNOSCI dostarczania ich jak najszybciej (nie mowie ze nie mozne to pomoc)

jak sam zauwazyles AD to po czesci tansza droga uzyskiwania takich samych rezultatow u osob nie startujacych w najblizszym czasie
stad wybierane sa rozwiazania optymalne pod wzgledem ceny/jakosci/dostepnosci
hydrolizat jednak nie spelnia wszystkich tych wymogow

jak pisalem wyzej jesli mozesz i stac cie na hydrolizat prosze uzywaj go smialo, choc na pewno nie bedzie to optymalne jesli bedziesz go caly czas uzywal

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST w polaczeniu z CKD/TKD - Kanarek podsumowanie.

Następny temat

czy hst mozna stosowac przy rzezbie/odchudzaniu??????

WHEY premium