SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja okolotreningowa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 100624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
cel treningow???? hmmmm... w zasadzie nie jest to ani nabieranie masy, ani jej utrata, raczej utrzymanie - generalnie celem treningow jest poprawa wydolnosci - trenuje lekkoatletyke, kiedys to byly sprinty, teraz biegi srednie, obecnie przygotowuje sie do biegu na 5km w polowie sierpnia

dieta (mam nadzieje, ze nie musze tu calego jadlospisu wklepywac, bo to by troche zajelo ;) - niskotluszczowa, okolo 80 gramow bialka na dzien

nie mam problemow z tluszczykiem,
co do "suplementow" to uzywam magnezu, witaminy A+E, 1,5g wiatminy C


- - - - - - - - - - - - - - -
Trening: Lepiej mniej niż więcej, lepiej wolniej niż szybciej
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
Seewy - kanarek dostal robota???


- - - - - - - - - - - - - - -
Trening: Lepiej mniej niż więcej, lepiej wolniej niż szybciej
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Nie, mowi ze nie moze wysylac artow na sfd, ale czytac moze...
Ale przeciez dwa dni temu dostal sie na studia i pisal ze idzie to swietowac, wiec ja bym to pod cos innego raczej podciagnal...

Pozdrawiam - Leniwy SiWy
Doradca w dziale: "TRENING"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

''In Italia stanno preparando un film sui campi di concentramento, la proporro per il ruolo di kapo''

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
mam klopoty z systemen ..test (jesli dojdzie to znaczy ze mam duze klopoty z systemem ) i na razie jestem out

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
I would suggest you leave the carbs out of the pre-workout, and add them to the post workout drink. This should allow fat to be mobilized during exercise, and at the same time, replace calories with carbs instead of fat post-workout, with an over all effect of preserving muscle and losing fat.
I'm sure you already know this, but your calories throughout the rest of the day are going to make a big difference too.
It depends on your goals really. If you are trying to get big at all costs, you want plenty of carbs in both your pre- and post-workout drink.
If you are trying to grow while leaning out, you will want no carbs in your pre-workout drink, and delayed carbs about 30 minutes after your post workout protein drink.
If you are trying to get lean and keep as much muscle as possible, use only protein pre- and post-workout, then have carbs with your first whole food meal following your workout.
These are just guidelines. There is nothing special about them. You can still get lean with carbs in your pre-and post-workout drink. You can still get big without carbs in your pre- and post-workout drink. Overall calories is still the most important factor and shouldn't be forgotten while nit-picking over subtle physiological mechanisms, etc.
In order to minimize muscle loss during cardio you should treat it just like your other training. Take a pre-cardio protein drink and then follow your cardio immediately with another protein drink.
This may increase amino acid oxidation, but it will spare muscle proteins as well as not interfere with fat mobilization (unlike carbs pre- and post-workout).
And there is some benefit to delaying your carb intake for a while after cardio. This of course is assuming you are trying to lose fat as fast as possible (short term).
The pre-workout protein is still beneficial because it is shuttled to working muscles at a much greater rate than when only taken post-workout, and allows higher intracellular amino acid levels for recovery afterwards.

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
i co mi panowie zasugerujecie?


- - - - - - - - - - - - - - -
Trening: Lepiej mniej niż więcej, lepiej wolniej niż szybciej
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
szukaj wyzej

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
dzieki Biniu, po prostu wyslalismy posty o tej samej godzinie


- - - - - - - - - - - - - - -
Trening: Lepiej mniej niż więcej, lepiej wolniej niż szybciej
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
nie mam nic do dodania - chcialem tylko przeprosic kejt za chwilowa nieobecnosc spowodowana awaria systemu
pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
kanarek - alez nie ma za co


- - - - - - - - - - - - - - -
Trening: Lepiej mniej niż więcej, lepiej wolniej niż szybciej
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST w polaczeniu z CKD/TKD - Kanarek podsumowanie.

Następny temat

czy hst mozna stosowac przy rzezbie/odchudzaniu??????

WHEY premium