SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sabak90/ DZIENNIK/ TRENING FBW 15-10-5 WODYNA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10836
witam co do kolejności ćw. to niestety ale wiewi0r mylisz się :
kolejność jak się nie mylę jest taka: nogi, plecy, klata, bary, biceps, triceps triceps jest większy od bica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Acha, dzieki za pomoc.. Wiec jak rozumiem to zalozmy w poniedzialki jak robie klate i trica to wg tej kolejnosci, nie? :) Wiec najpierw wszystkie cwiczenia na klate, a pozniej wszystkie na trica.. No to sprobojemy juz od jutra takim planem isc :P

Chuck, jesli piszesz ze cos jest zle to napisz co i popraw mnie.. Jestem otwarty na wszelkie krytyki ale moim zdaniem jesli ktos cos krytykuje to niech poprawi chociaz jeszcze.. :P Ale dzieki jeszcze raz za wypowiedz..
W sumie wiem ze jak narazie zle prowadze diete.. Staram sie na pewno jesc czesto, z te 6 razy na dzien.. Diete bede stosowal w miare moich mozliwosci, chociaz tez nie dopilnuje jej w 100 % bo bedzie ciezko jesc tyle i tyle bialka/ww i tluszczy co do grama..

Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2008-11-25 22:10:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2739
Faktycznie Artur1988P masz rację triceps jest większy od bicka moja wina a więc kolejność jest taka:
nogi, plecy, klata, bary, triceps, biceps


pozdrawiam

Zmieniony przez - wiewi0r w dniu 2008-11-26 17:49:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10836
witam jak robisz np. pon klata Triceps to rób najpierw cw na klate potem tric, sroda plecy biceps w piatek nogi barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Wiem Artur, wlasnie tak teraz juz bede robil. Znam juz tez kolejnosc I dzieki za ta uwage, bo tak bym robil tak jak robilem wczesniej. Dzis robilem nogi i bary i najpierw poszly cwiczenia na nogi, pozniej na bary wszystko i gitarka :P
Dobra, robie rozpiske z dzisiejszego dnia..
Nie wiem kiedy bede mial zdjecia, nie mam dostepu do aparatu jak narazie
Ale jak cos bede mial to od razu wrzucam..
Tak wiec dzisiejszy dzien, Środa:

Nogi:
1. Łydki na moim pseudo atlasiku, ciezary byly troche male, po 30-35 kg, 3 serie po ok 15 powtorzen, poszlo dobrze
2. Czworoglowe chyba tez na atlasiku, podobnie jak na gorze
3. Przysiady ze sztanga na barkach z tylu glowy [15,12] x [30,40 kg]
Uwagi: Ciezar maly, zreszta jeszcze przez kilka dni moge nalozyc na sztange max 46 kilo, niedlugo juz bedzie to max 82 i tyle mi na dlugo wystarczy.. Ciezar byl tez taki nie teges bo nie mam podstawek tych czy jak to sie zwie na sztange, wiec musze ja podnosic z ziemi, zarzucic i dopiero robic cwiczenie.. a to troche nie wygodnie.. Ale robie co moge.. Jak wchodzilem pozniej schodami, to czulem niezle czworoglowe..
Barki:
1. Wyciskanie sztangi stojac nad glowa z przodu (mam nadzieje ze wiecie ocb..) [12,10,5] x [26,32,37 kg]
Uwagi: Za tydzien chyba zmniejsze troche ciezar, za 3 proba wiecej niz 5 razy nie dalem niestety rady.. ostatnie powtorzenie w 2 i 3 probie to juz pomoglem sobie wybiciem sztangi z nog zeby w miare powoli opuscic.. Chyba lepiej zrobic dobrze technicznie z mniejszym ciut ciezarem
2. Podciaganie sztangi waskich uchwytem do brody [15,12,8] x [22, 29.5, 36 kg]
Uwagi: Podobnie jak na gorze, musze troche zmniejszyc ciezar, chociaz o 1-2 kg tych 2 i 3 prob, bo ostatnie powtorzenia takie niezbyt dokladne byly..
3. Unoszenie prostych rak przed soba ze sztanga [15,10,8,15] x [12.5, 15, 17.5, 11 kg]
Uwagi: Poszlo dobrze, ostatnia proba 15 x 11kg zrobilem od razu po przedostatniej probie na 'dobicie sie' i spelnilo swoj cel

Podsumowanie: Za ok 1.5-2 miecha trzeba cos wziac bo cienko jak narazie idzie i ciezary sa troche obciachowe, no ale cuz.. kazdy kiedys zaczyna




Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2008-11-26 21:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681


Ta fote znalazlem na plycie ze zdjeciami, zrobiona praktycznie rok temu.. Ja to ten z widocznymi plecami.. Akurat z bratem po % troche striptizu odwalilismy dla malej publicznosci Teraz jest troche lepiej Jak tylko beda mial zdjecia aktualne, to wstawiam dla porownania..
Pozdrawiam, Adrian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Niestety ostatni trening w piatek przepadl z przyczyn przed andrzejkowych
Sasiad oddal mi juz te ciezarki z lamanej i moge juz nalozyc na prosta sztange wszystkie moje hantle
Jutro bedzie rozpiska z poniedzialkowego dnia
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Musze koniecznie skombinowac aparat i wstawic kilka nowych fotek

Dzisiaj jadlem z 5-6 razy do tej pory, przed i po treningu kurczak z ryzem

Trening dzis trwal prawie 2 godziny.. Powod taki ze cwiczyl dzis ze mna wujek i kolega, ktozi podobno maja przychodzic do mnie cwiczyc Mam nadzieje, bo zawsze to lepiej niz samemu..

Tak wiec, dzisiejszy trening:
Środa, klata & triceps

Klata
1. Wyciskanie lezac: [12,10,5] x [45,51,54kg]
Komentarz: Poszlo dobrze, tylko ten ostatni ciag z serii nie bardzo, ale wiecej nie dalem rady, za slaby jeszcze jestem
2. Wyciskanie hantli skos: [12,9,7] x [15, 17.5, 18.5kg na hantle]
Komentarz: Poszlo dobrze :)
3. Rozpietki hantlami lekki skos: [12,11,6] x [9, 11.5, 15kg]
Komentarz: Pierwszy i drugi ciag serii super, trzeci nie bardzo :P za siodmym razem opuscilem ale w gore juz nic prawie nie dalem rady podciagnac Za tydzien musze na 3 ciag dac z kilo, poltora mniej..

Tric
4. Francuskie lezac: [12,10,8] x [19, 22.5, 23.5 kg]
Komentarz: Poszlo dobrze, chociaz ostatnie powtorzenia byly ledwo ledwo..
5. Wyciskanie sztangi wąsko: [7,10,6] x [30,25,27 kg]
Komentarz: No tutaj dzis to porazka, to cwiczenie zrobilem prawie ze zaraz po francuskim, najpierw zalozylem sobie 30 kg ale zobaczylem ze nie mam sily w 3 ciagu juz na 7 powtorzenie nie mialem pary w lapach..
6. Pompki na triceps pomiedzy 2 lawkami: [15,12,12 razy]
Komentarz: Kocham to cwiczenie na sam koniec, po nim zawsze czuje ze cwiczylem triceps jeszcze z 1-2 dni po treningu..

Na koniec zrobilem 3x6 ciagow z a6w, a6w ogolnie zaczlaem robic i daleko nie doszedlem, wiec chociaz teraz co kilka dni wole porobic, lepsze to niz nic

To wszystko na dzis.
Pozdrawiam, Adrian..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Widze ze wogole nikt teraz nie komentuje, no szkoda.. z czasem mam nadzieje ze to sie zmieni..
Tak wiec jeszcze raz powtorze, konieczny mi jest aparat cyfrowy to urozmaice to forum nowymi fotkami i czasem zdjecie z jedzonka dam..
Co do treningow to mysle ze juz teraz bede dlugo cwiczyl, wczesniej jak tak cwiczylem i przerywalem treningi to cwiczylem na sile..
Teraz jest wogole inaczej, mi sie chce cwiczyc, polubilem to.. Wogole jak pocwicze, spoce sie porzadnie, wezme prysznic i zjem to czuje sie za***!scie..

Dietka na dzis: sniadanie jogurt gratka 300 gram, w tym jak dobrze pamietam 47,1 g w, w szkole 3 bułeczki słodkie , w domu ok 16 godziny buleczki i krazki z ziemniakow (mama zrobila to zjadlem..) ok 55 minut przed treningiem i z 10-15 minut po ok 100 g ryzu ( moze troszke mniej) i 2 jajka, po treningu 1,5 jajka na twardo..

Tak wiec, dzisiejszy trening:

Środa, plecy & biceps & nadgarstki:

Plecy:
1. Podciaganie sztangi do brody szerokim uchwytem: [12,10,9] x [22, 25.5, 28.5 kg]
Komentarz: Poszło dobrze
2. Wiosłowanie sztanga stojac [12,12,12] x [26,30,35 kg]
Komentarz: Za duzo powtorzen troche, za tydzien dodam kilogramy, poszlo dobrze
3. Podciaganie polsztangi [12,10,10] x [25,28,33 kg]
Komentarz: Poszlo dobrze, za tydzien tez dodam troche kg do powtorzen..

Bicepsik..:
1. Sztanga stojac podchwytem: [12,10,9] x [20, 21, 23.5 kg]
Komentarz: Poszlo dobrze
2. Modlitewnik sztanga: [12,10,10] x [17,20, 18.5 kg]
Komentarz: Nie mialem juz sily w 2 ostatnich ciagach powtorzen Ostatnie powtorzenia pomagal kolega.. ;<
3. Hantle stojac suplinacja (czy jakos tak): [12,10,8,8+12] x [6.5, 7.5, 8.5, 9+ 4,5kg]
Komentarz: Ostatnie powtorzenia oszukane troche.. Po ostatnim ciagu powtorzen bez przerwy zrobilem jeszcze 12 razy 4,5kg hantlami

Nadgarstki:
1. Uginanie na wewnatrz i zewnarz 10 kg gryfem: [30,30,50 razy]

Na dzis to tyle, czuje pompe bicepsa
Pozdrawiam, Adrian..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki że do mnie wpadasz

Co do Ciebie drogi kolego - dieta dieta i jeszcze raz dieta, tak jak Chuck napisał - źle jesz !

Nie musisz mieć jakiejś super diety kulturystycznej, no ale na Boga - jogurt na śniadanie ? W szkole słodkie bułki ?

Jedzenie osób ćwiczących powinno być jak najmniej przetworzone, zawierające dużo wartości odżywczych, witamin, minerałów etc
Np do szkoły zabierasz chleb pełnoziarnisty z warzywami, jakimś mięskiem/jajkami, chleb polać oliwą a jak nie lubisz to zamiast oliwy jakieś orzechy na zagrychę.
W domu też przed treningiem i po treningu białko i WW, posiłki około treningowe są najważniejsze w ciągu dnia.

Najlepiej jak byś sobie rozpisał taki luźny plan dietetyczny, żebyś wiedział co masz jeść, a nie 5 min przed posiłkiem się zastanawiać

Jak rozpiszesz to z chęcią ocenie i ew wprowadzę korekty

Jesteś bardzo chudy i żeby coś przytyć musisz naprawdę baaaardzo dużo jeść

No to jazda !! Koko dżambo i do przodu

pozdro

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-12-04 06:48:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oceńcie mi plan na masę

Następny temat

Co dalej ?!

WHEY premium