SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sabak90/ DZIENNIK/ TRENING FBW 15-10-5 WODYNA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4984 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93114
Ja robie tak ze daje 300g twarogu i lyzke kakao. Do tego jeszcze okolo 100ml wody i miksuje. Powstaje taki serek kakaowy i wchodzi bez problemow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak nie lubisz samego twarogu, to zmiksuj z orzechami, kefirem i kakao. Ja tak robię czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Ile g tego twarogu jest przed spaniem?

Plan FBW ktory mam stosowac od dzisiaj (przypominam, plan nie moj a WODYN'a dla Studenta, ktory tez chce wykonywac):

TRENING A:

-Martwy ciag "z ławki" PROGRESJA
-wyciskanie siedzac od czoła na maszynie smitha progresja Nie mam tej maszyny i tutaj pytanie.. Troche noobskie w sumie, ale.. czy to cwiczenie jest na klate czy na barki? Bede robil je zwykla sztanga..
-pompki z klasnieciami 5 serii
-wyskoki z pelnego przysiadu , "klasniecie" piętami 5 serii Chyba wiem jak..
-ZWOLNIONE TEMPO (4+4sek) bic i tric na wyciagu na przemian i bez przerw , ten sam ciezar, 5 serii Nie mam wyciagu, wiec bede chyba robil na przemian bic ze sztanga swojac ruch nie pelny przy opuszczaniu a na trica to chyba francuskie dam lezac lub stojac.. Czy dac cos innego? prosze o propozycje..
-łydki jednonoz powoli 3*30p Ale co łydki? O jakie cwiczenie dokladnie chodzi?
-brzuch 3*30p
-ZWOLNIONE TEMPO (4+4sek) prostowanie i ugiananie nog na wyciagu na przemian i bez przerw , ten sam ciezar, 5 serii Nie wiem na jakim wyciagu, bede robil na 'atlasie' prostowanie i uginanie nog.. to chyba cos podobnego lub to samo bedzie

-TRENING B:

-Przysiad okrakiem ponad ławka (czyli niepelny BOX-SQUAT) progresja Okrakiem czyli jak? Szeroko nogi..?
-Wyciskanie na atlasie, polowa ruchu , progresja Czyli wyciskanie na laweczce normalnie, ta? I jak rozumiem ruch ze sztanga opuszczajac do momentu ok 10 cm nad klata i do gory..
-wiosłowanie półsztanga jednoracz, bez przerwy 5 serii Bez przerwy przy zmianie rak z jednej na druga czy tez mdz seriami?
-trzymanie sztangielek bokiem (jak w strong-man), na czas
15tki - minuta', 3 "serie"
10tki -40 sek
5tki -20 sek
-łydki jednonoz powoli 3*30p Jw.. Jakie cwiczenie na lydki?
-brzuch 3*30p

Pytanie zadawalem nawet gdy bylem czegos 'pół pewny'.. Dzis zaczynam ten trening i chce juz wszystko wiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Tak wiec, TRENING na dzis byl nastepujacy:

TRENING A 15

Tam gdzie nie bede pisal ilosci powtorzen, ta ilosc wynosila bedzie 15

-Martwy ciag "z ławki" PROGRESJA [30,40,50,60,70 kg]
Komentarz: Poszlo dobrze, nie wiem czy laweczka nie jest za wysoko, ale.. To co mialem czuc po tym cwiczeniu, czulem i to bardzo.. Wiec powinno byc wykonane dobrze, MC wykonywalem dzis pierwszy raz wiec i z ciezarami nie chcialem szalec chociaz czulem ze jeszcze 80 kg dalbym rade, nie wiem czy wiecej.. Wogole to ja mam na sztange ze sztanga razem 82 kg max, wiec tutaj jest maly problem.. Chyba musze troche kg dokupic, z 10-20, przydaloby sie
-wyciskanie siedzac od czoła (nie mam maszyny smitha wiec robilem normalnie sztanga): [20,22.5, 25, 27.5, 30, 32.5, 35kg]
Z ostatnim ciezarem 35kg zrobilem 11 razy, wiecej nie dalem rady..
Komentarz: Czulem pompe barkow i bicepsa.. Megaaa.. I sie spocilem niezle..
-pompki z klasnieciami 5 serii:
1 seria- 10 pompek z klasnieciem i 5 zwyczajnie
2 seria- 8 pompek z klasnieciem i 7 zwyczejnie
3 seria- 5 z klasnieciem, 10 normalnie
4 seria- 3 z klasnieciem, 12 normalnie
5 seria- 1 z klasnieciem i 14 normalnie

Komentarz: MÓJ BICEPSSSSS.. AAAAA.. Bóóóll.. Konkret cwiczenie, brak pary w lapach.. Spocilem sie juz ajj, lecialo ze mnie porządnie
-wyskoki z pelnego przysiadu , "klasniecie" piętami 5 serii
Komentarz: Nie wiedzialem ze mozna tak sie zmeczyc w cwiczeniu bez ciezarow.. Ciezko dosc bylo Ale poszlo, po tym cwiczeniu zmienilem spodnie, bo zaczalem cwiczyc w dlugich.. Lecialo ze mnie jak z kranu
-ZWOLNIONE TEMPO (4+4sek) bic i tric na przemian i bez przerw , ten sam ciezar, 5 serii (Bic- Stojac sztanga, Tric- Francuskie lezac): [10, 12.5, 12.5, 15, 15kg]
Komentarz:
Od tego cwiczenia nie pocilem sie juz tak duzo jak wczesniej.. na koniec cwiczen juz prawie nie bylem spocony.. Ciezary do tych cwiczen byly male, bo biceps juz mialame niezle napuchniety.. Cwiczenie bez zadnej przerwy mdz seriami i zmiana z bica na trica.. Podczas serii czekalem az to sie skonczy
-łydki wspiecia na palce jednonoz powoli 3*30p: [15,20,25 kg na noge]
Komentarz: Poszlo dobrze, ciezar chyba troche za maly byl.. Przyczyna jest to ze pietami przy ziemi nie mialem juz ciezaru.. Dopiero od jakichs 3-5 cm nad ziemia zaczynalem podnosic..
-brzuch 3*30p
Komentarz: Git poszło
-ZWOLNIONE TEMPO (4+4sek) prostowanie i ugiananie nog na atlasie na przemian i bez przerw , ten sam ciezar, 5 serii: [22.5kg]
Komentarz: Cwiczenie wykonywalem dwoma nogami na raz, aleee.. No wlasnie, ale.. wszystko tak jak napisane.. Uginalem i prostowalem nogi za kazdym razem ok 3-4 sec, bez przerwy przy zmiane cwiczenia na uda i lydki oraz mdz seriami.. Ciezar moze i maly, ale juz na poczatku 1 serii czulem uda.. Szok.. Powiem tak, Ból, Ból i jeszcze raz Ból.. robilem bez przerwy, bylo ciezko.. w 2 serii myslalem ze nie dam rady.. Zaciskalem zeby pod koniec serii i dotrwalem.. W myslach mialem osoby ktore nie lubie, etc.. nastawilem sie psychicznie i poszlo..

Komentarz co do calego treningu:

Nie wiem czy dobrze robie, bo w ostatni piatek skonczylem splita.. I chyba powinna byc wieksza przerwa bez cwiczenia, a byla tylko w weekend.. Wodyn napisal ze mam nie cwiczyc tydzien.. Dowiedzialem sie o tym dopiero po dzisiejszym treningu

Ale.. Co do treningu to tak:

W zyciu ale to w zyciu nie powiedzialbym ze to bedze takie meczace.. Wogole myslalem ze ten FBW to taki na luzie trening bedzie.. NIGDY !! To byl najbardziej meczacy trening.. Nigdy tez sie tak nie spocilem.. W ciagu 3-4 cwiczenia myslalem ze ten trening mnie zabije.. Ale co mnie nie zabije, to mnie wzmocni..

Juz wiem czemu Student jak zaczal ten FBW to nie wie chyba sam kiedy go skanczy, nie dziwie sie wogole..

Po takim zmeczeniu efekty po prostu MUSZA BYC!! I to nie licze na male efekty.. Teraz nie ma ze nie lubie sera bialego czy czegos tam.. Za takie poswiecenie w treningu zjem chyba wszystko

Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2008-12-08 21:51:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Chwila

masz tylko 82kg na sztange n\ i to wszystko?

chcesz problem rozwiazac przez dokupienie 10-20kg ?


chyba 100-200kg dokupic bys musiał

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 114 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 302
Ile masz w łapie a ile w nodze? Zycze powodzenia przy tym treningu. Ale radzil bym od dzis nie trenowac i poczekac do nastepnego poniedzialku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
No robie przerwe do konca tygodnia bo jest to potrzebne, wczesniej nie wiedzialem

WODYN: Tak mam 82 kg na sztange (razem ze sztanga) tylko ze ja tyle na klate nie wezme nawet.. Na przysiad tez nie, No i nad MC musze narazie technike wyrobic, bo nie robilem nigdy wczesniej MC..

Powoli bede dokupywal jednak te KG..

Kretex.. Poszukaj a znajdziesz, wymiary sa podane w dzienniku, jest to chyba 5-6 strona..

Podkreslam, ze nie jestem w kulturystyce zaawansowany ale poszerzam swoja wiedze

Lece pod prysznic..

Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2008-12-08 22:14:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Sabak

czemu zignorowales co powiedzialem o tych kilogramach?

jak nie masz kasy na ciezary to zrob trening objetosciowy(wiele serii na stalym ciezarku)

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Nie zignorowalem i napisalem ze powoli bede dokupywal bo jak narazie to tyle co mam nie wezme na zadne cwiczenie ale wiem ze kg sie przyda.. Z miarem czasu bedzie coraz wiecej a jak do jakiegos cwiczenia dojdzie duzo na sztange to zrobie wlasnie tak jak napisales trening objetosciowy..

Cos sie wymysli, narazie czekam tydzien bez cwiczen :-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a wiec uwazasz ze sie myle

jesli masz 82 kg a dodlozysz 10-20 to plan bedziesz musial zmenic juz po 2 tygodniach

PS

po co zadajesz pytania skoro nie chcesz zaakceptowac odpowiedzi?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oceńcie mi plan na masę

Następny temat

Co dalej ?!

WHEY premium