SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sabak90/ DZIENNIK/ TRENING FBW 15-10-5 WODYNA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Hmm.. Juz patrze. Bardzo chetnie poczytam czyiś blog gdzie jest ten sam plan co moj Znaczy dokladniej to Twoj

Moze i robi dociagania i przysiady po 30/20/10 ale ja jak dokladam po 5kg to mi i tak duzo serii wychodzi, wiec tutaj watpie zeby mi powtorzen brakowalo
Ostatnie 15tki na przysiadach 9 serii.. Mysle ze nie jest to mala ilosc..

Edit:

Takie male pytanko mam:
Jakie przerwy powinne byc pomiedzy cwiczeniami? Bo.. staram sie zeby byly jak najkrotsze i one sa krotkie, ale w dociagu, przysiadach, wyciskaniu te przerwy sa czesto dluzsze i samo dociaganie/siady zajmuja mi czesto ok 15 minut lub jeszcze dluzej. Bo siedze, przygotowuje sie do cwiczenia, biore glebokie oddechy i ten czas jakos tak leci.. Zmniejszyc te przerwy? Wtedy bede konczyl pewnie na ciut mniejszych ciezarach.. A zeby nie bylo, pompa jest pożądana zawsze ;)

Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2009-03-18 21:03:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Mmhmmm..

Czwartek, Trening 10Aaaaa..

Cel na dzis: Wytarganie 90-100 w dociągu.
Udało sie..?
Okaze sie nizej..

Trening A:

1. Martwy Ciąg z ławki, progresja.
*****40/45/50/55/60/65/70/75/80/85/90/95/100/105/105 !!!

[35-75kg, dokladane co 5kg]

Na cały MC poswiecilem duzo czasu, za duzo.. Ogolnie na caly trening, ale jak nie zapomne to napisze o tym nizej. Sam MC trwal 25-30 minut Troche sie zdziwilem, ale.. chyba bylo warto.

Ino nie bylo bardzo ciezko, jakies 120 moze bym wytargal, nie wiem i przypuszczac nie chce. Powiem tak, JEST SIŁA..!!!!
Tak jestem zadowolony ze uhuu.. Jeszcze brakuje wy3bac sete na Pietnastkach. Za dwa dni w piątkach w boxie powinna 100 wybic.. TO bedzie moje zalozenie na piatek. Nie chodzi mi bardzo o rekordy, ale jak mam sily i dobrze idzie to czemu nie?
Po przedostatniej serii 105 odpoczalem moze pol minuty i znow 105 machnalem no i.. Musialem troche odsapnac i dojsc do siebie bo tak czulem prostowniki ze ... masakra jakas

To moze dam jakis filmik:

~~~~~~~95kg..





~~~~ 100kg..





W stówie na filmiku zobacyzlem ze zamiast 10x, zrobilem 11..
No i na filmiku zobaczylem ze jakos smiesznie szybko robie ten dociag..

Lecimy dalej.

2. Szrugsy
*30kgx25 [50kgx20]
35kgx20 [55kgx20]
40kgx15 [55kgx20]
45kgx12
+21kgx20
+21kgx20

Jak widac, wzgledem poprzedniego A10 jest gorzej, ale.. Ja tu bardziej postawilem na technike teraz, bo tamte 50-55kg 2 tyg temu to lipnie robione bylo..
3. Wyciskanie siedząc od czoła, progresja.
**20-37.5kg, (dokladane co 2.5kg) + 21kgx10
**[20-32.5kg]
4. Pompki z klaśnięciami.
**5sx10 z kl+10zw+10zw
**[5s+10z kl]
Pompa i uczucie konkret..
5. Wyskoki z pełnego przysiadu, klaśnięcie piętami
** 5s
**[5s]
6. Zwolnione tempo (4+4 sec) biceps i triceps, biceps sztangą stojąc, treiceps- francuskie leżąc, bez przerw, ten sam ciężar.
**[12.5kg x5s+10x6kg]
**[5sx10kg]
Bylo ciezkooo.. Ale dotrwalem do konca bez regresji
7. Łydki przy futrynie noga na noge bez przerwy
*12/10/8
*[6/4- wtedy po zakwasach bylem]
8. Brzuch
**20,20 brzyszki na ukosie, 16/16/16 przenoszenie 5kg na boki, 16/14/12 unoszenie nog
[5/5/5 ciągów a6w]
9. Zwonione tempo (4+4 sec) prostowanie i uginanie nóg na przemian, bez przerwy, ten sam ciężar, 5s.
**5sx 26.25kg
**[5sx22.5kg]


To odnośnie treningu..
Trwal dlugo, za dlugo. Bo 2h. Same 3 pierwsze cwiczenia trwaly 55-60 minut. Za dlugo podchodze do serii, lapie duzo oddechow, czesto popijam wode i ogolnie no. Tak mysle ze robiac przerwe z 20-30 sec mdz seria w MC to pewnie z 90kg by bylo uhuuu.. cieeezko, ale nie ma co gdybac.

Kazde cwiczenie, doslownie.. Przecięzkie.. Wogole tego treningu nie polecam osobom slabym psychicznie, nie mowie ze ja jestem jakis pro, ale daje rade. Polubilem ten bol i to wszystko. Bardzo lubie cwiczyc Mnie to cieszy.

Wogole jeszcze przed tym cyklem terazniejszym bylem strasznie pesymistycznie nastawiony na osiagi, progres i wszystko inne, myslalem ze aa.. pomacham troche i ch00ja mi to da. No to sie mylilem, nie jest oczywiscie jakos super extra mega, ale ja sie na prawde ciesze z progresu jaki jest, bo moim zdaniem jest sie z czego cieszyc. Wszystko fajnie wchodzi, etc.

Po treningu łapka 33.5-34cm. No spompowana, wiem.. Ale mysle ze tam cos cm/mm wejdzie mi po cyklu. Jestem w 2,5 tygodnia cyklu brania s+s, zostalo jeszcze 2,5 tygodnai. Jestem ciekaw pomiarow i ogolnie poprawy wszystkiego po pierwszym cyklu, nie wspominajac o drugim.

Dieta:

Tutaj chyba nie bede sie zbytnio i czesto produkowal. Prosty powod. Troche sie naczytalem, mniej wiecej wiem co i jak. Jem w miare moich mozliwosci duzo/ srednio duzo i czesto. Na pewno jest duza roznica mdz jedzeniem terazniejszym a w czasach jak nie cwiczylem. Dla mnie wypisywanie dokladnej diety i jej pilnowanie jest zbedne. Na pewno sie staram, jak tylko moge! Wcinam sporo wegli, jak moge to dodaje bialka, tluszczy jako tako nie pilnuje bo i tak wpadaja. Wypiska z posilnow jak niektozi robia co do grama i kcal b/ww/t jest dla mnie smieszna. Pilnuje diety, owszem, ale takie liczenie co do g. nie uwazam za potrzebne.

Nie wiem czy tu sie nie powtarzam czasem, troche pisze juz to wszystko czasu.

Dam jakies fotki z dzisiejszego treningu..

FOTY:


Potreningowe jedzonko..





"Najszersze"..No tak, nie umiem chyba dobrze napiac to raz, dwa ze tam nie ma zbytnio tych najszerszych Wogole jakosc dupna tych zdjec i slabo widac. Nastepne foty postaram sie robic cyfrowka.





Plecy, myslalem ze jest lepiej Moze ta fota tego nie oddaje, nie wiem.. Zdjecie od razu po treningu, wiec nie ma rewelacji. Wogole to sie boje, ze ta cala pompa i wszystko po cyklach ze mnie zejdzie..





20kg kettlebells





1 strona sztangi przy chyba 105kg, nie pamietam..





Ławeczka ze sztanga przy tez no nie pamietam ilu kg, 100 czy 105..







Zapraszam do komentowania, na pewno da mi to jakas motywacje do prowadzenia dziennika..

Otwarty na jakiekolwiek zj3bki i inne takie..

Wczesniej poczytalem kilka pierwszych stron mojego dziennika tak btw, to sie troche nasmialem. Najbardziej jak pisalem o "diecie" i mi ludzie pisali ze tej diety nie mam, a ja wtedy przekonany ze mialem Masakra.. Teraz troche tej wiedzy mam, to sie nieco orientuje i stwierdzam ze wtedy nie mialem racji


Pozdrawiam, Adrian.


Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2009-03-19 21:25:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4984 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93114
Moim zdaniem niepotrzebnie się rzuciłeś na storma i shocka. Na mono miałbyś taki sam efekt za mniejsze pieniądze.

Zmieniony przez - W_ojtek23 w dniu 2009-03-19 22:16:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
No tak, ale.. Ja tego storma i shocka mam za friko

Dostalem od kumpla na 18tke.. Puchy nie byly pelne, ale sporo zostalo. Shocka z 2/3 albo wiecej i storma ponad polowa na pewno, tez z 2/3 moze, nie wiem dokladnie. Wiec po co kupywac specjalnie mono? Chyba zeby zrobic cos takiego ze najpierw cykl mono, a pozniej 2 cykle s+s.. No ale juz za pozno, nie narzekam, jest dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4984 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93114
A no to chyba ze tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Sabak

nic dziwnego w tym ze na jedno cwiczenie poswiecasz pol godziny, lepiejposwiecic pol godziny na MC czy siady niz na tuzin popierdółek


przerwy miedzy seriami? a kto o nich pisał?
odpozywajk tak by wykonac nastepna serie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Sabak

nie opanowales przesuwania progresji

podbij do Studenskyego, Riona, albo Baldurana czy Jarota, oni Ci wyjasnia
to cholernie wazne!!



i dokup ciezarow zamiast supli

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2009-03-20 10:35:42

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Uff, wiec moge robic MC tyle czasu ile robie, no to cale szczescie..

Wodzu, ja czytalem wczesniej u Studenta o progresji i mialem w tym tygodniu przesunac ale zapomnialem na pierwszym treningu wiec nie przesuwalem juz i w nastepnych, no wylecialo mi to z glowy. Student mi napisal wlasnie na gg z ta progresja to zapisalem juz na kartke "Przesunac progresje". Na tej kartce rozpisuje ciezary i serie podczas cwiczen wiec prawie nie ma szans zebym zapomnial o przesunieciu progresji w nast tyg. Cykl prócz tego tygodnia bedzie jeszcze 2 tyg w ktorych bedzie ta progresja przesunieta.

Supli poki co nie dokupuje, ja biore storma i shocka jak juz tlumaczylem, bo dostalem.. Tak gdybym mial cos kupic to na pewno nie ten zestaw, bo jak dla mnie jest za drogi..

Gadalem z tata o ciezarach bo kiedys jak mi pisales zebym dokupil 100kg to ja myslalem, no ale po co? mam 82 na sztange, jeszcze te 40kg, toz mi to starczy na xxx czasu, mylilem sie. Teraz mam max 122kg ale ich nawet nie wsune na sztange bo nie ma miejsca, kettlebells zajmuja za duzo. Tam no wcisne 110-115 max, a wiem ze na nastepne A5 w MC wzialbym wiecej. Tak wiec musze sie szybko wybrac w poszukiwaniu jakiegos zlomu czy czegos innego. Da sie to pozniej sasiadowi i tam wytoczy dziury odpowiednie na sztange.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
dalej nie zauwazyles czegos

PYTANIA
-jakie skoki ciezaru pomiedzy seriami powinne byc jesli rekord masz ponad 100kg ????????

-o ile kg WOWCZAS przesuwanie progresji?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
W serii co 10 a progresja co 5.. Wiem, wiem.. Ale chcialem wiecej serii zrobic. Tak jak progresja co 10, to 2x mniej serii wyjdzie, wiec musze przesuwac co 10, tak? Jesli tak, to najwyzej bede zaczynal od 10-20kg..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oceńcie mi plan na masę

Następny temat

Co dalej ?!

WHEY premium