SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPAMPOST DLA E7 I PRZYSZŁYCH ZAWODNICZEK. TYLKO DLA PAŃ VOL.4

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 114913

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
osobiscie natomiast należe do zwolenników podawania i węgli i bialek po treningu silowym. Wiele wskazuje na to iz takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze.

chocby:

Am J Physiol Endocrinol Metab. 2005 Apr;288(4):E645-53. Epub 2004 Nov 23.
Combined ingestion of protein and free leucine with carbohydrate increases postexercise muscle protein synthesis in vivo in male subjects.

Koopman R, Wagenmakers AJ, Manders RJ, Zorenc AH, Senden JM, Gorselink M, Keizer HA, van Loon LJ.

Department of Human Biology, Maastricht University, PO Box 616, 6200 MD Maastricht, The Netherlands. [email protected]

The present study was designed to determine postexercise muscle protein synthesis and whole body protein balance following the combined ingestion of carbohydrate with or without protein and/or free leucine. Eight male subjects were randomly assigned to three trials in which they consumed drinks containing either carbohydrate (CHO), carbohydrate and protein (CHO+PRO), or carbohydrate, protein, and free leucine (CHO+PRO+Leu) following 45 min of resistance exercise. A primed, continuous infusion of L-[ring-13C6]phenylalanine was applied, with blood samples and muscle biopsies collected to assess fractional synthetic rate (FSR) in the vastus lateralis muscle as well as whole body protein turnover during 6 h of postexercise recovery. Plasma insulin response was higher in the CHO+PRO+Leu compared with the CHO and CHO+PRO trials (+240 +/- 19% and +77 +/- 11%, respectively, P < 0.05). Whole body protein breakdown rates were lower, and whole body protein synthesis rates were higher, in the CHO+PRO and CHO+PRO+Leu trials compared with the CHO trial (P < 0.05). Addition of leucine in the CHO+PRO+Leu trial resulted in a lower protein oxidation rate compared with the CHO+PRO trial. Protein balance was negative during recovery in the CHO trial but positive in the CHO+PRO and CHO+PRO+Leu trials. In the CHO+PRO+Leu trial, whole body net protein balance was significantly greater compared with values observed in the CHO+PRO and CHO trials (P < 0.05). Mixed muscle FSR, measured over a 6-h period of postexercise recovery, was significantly greater in the CHO+PRO+Leu trial compared with the CHO trial (0.095 +/- 0.006 vs. 0.061 +/- 0.008%/h, respectively, P < 0.05), with intermediate values observed in the CHO+PRO trial (0.0820 +/- 0.0104%/h). We conclude that coingestion of protein and leucine stimulates muscle protein synthesis and optimizes whole body protein balance compared with the intake of carbohydrate only.

PMID: 15562251 [PubMed - indexed for MEDLINE]


Z reszta temat poruszany wielokrotnie na forum. Chocby tutaj:

https://www.sfd.pl/CARBO_NOX_kiedy_na_rynku_-t565697-s7.html

Co do rodzynek - ich wysoce alkalizujący potencjał jest na pewno opcja ciekawą po treningu. Banany również wypadają korzystnie. Osobiscie uwzgledniam w/w produkty (albo zamiennie, albo razem), nieraz dodaję ryzu.

Warto pamiętac, że węgle ktore wiele osob uwaza za najbardziej prestiżowe rozwiązanie, czyli vitargo / waxy maize, to po prostu amylopektyna, czyli jedna z frakcji skrobiowych (obok amylozy), obficie wystepująca chocby w ryzu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
Faf
ale jak poszukasz, znajdziesz tez badania mowiace o tym, ze ww po tr tylko pieprza efekt koncowy
ktos nawet z tych wiekszych o tym pisal, nie wiem czy Thib czy Berardi
wiec jedyny sposob to praktyczne sprawdzenie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wylliam - są również teorie wg ktorych, bialko bezposrednio po silowce jest niezbyt dobrym rozwiazaniem.

do mnie porzemawiają aspekty takie jak odpowiedz insulinowa, w dalszej kolejnosci uzupelnienie glikogenu (choc ta kwestia jest względna, w kontekscie priorytetu), na korzysc uwzglednienia weglowodanow. Kwestia dawki natomiast i proporcji - to kwestia indywidualna.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-12 11:20:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
tutaj np jest mowa o tym, by uwzgledniac i bialka i weglowodany po silowce, aczkolwiek zwraca uwagę na to by przewazaly wegle:

http://sportsmedicine.about.com/cs/nutrition/a/aa081403.htm

bibliografii nie przegladalem, ale nadrobię.

generalnie chodzi o to, ze teorii jest sporo, mnie w kontekscie fizjologicznym przekonują takie ktore optuja za posilkiem kompletnym.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-12 11:29:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 374 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17540
Badania badaniom nierówne.
Kulturystyka to nieustanne zmiany.
Coś co był uważane za słuszne 10 lat temu, dziś ktoś obala badaniami i tak w koło.
Dlatego ja podchodzę sceptycznie do niektórych nowinek.
Najlepsza droga to przetestować na sobie.
Oczywiście warto słuchać mądrych ludzi, którzy zjedli na tym zęby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie było tak, że jak ściąłem ww w potreningowym do 20g to poleciały wyniki siłowe. Teraz wszystko wróciło do poziomu sprzed zmiany. Czyli w moim wypadku węgle po treningu nie zmieniają nic. Wystarczyło trochę czasu na adaptację.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2010-03-12 11:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
_mario - no ale gdzie cos sie zmienialo w badaniach w kontekscie w/w zagadnienia na przelomie lat?

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-12 11:36:58

korzysci ze stosowania wegli lub bialek po treningu silowym sumują się - jesli poda się w/w razem:

Independent and combined effects of amino acids and glucose after resistance exercise.

Miller SL, Tipton KD, Chinkes DL, Wolf SE, Wolfe RR.

Dairy Management, Inc, Rosemont, IL, USA.

PURPOSE: This study was designed to assess the independent and combined effects of a dose of amino acids (approximately 6 g) and/or carbohydrate (approximately 35 g) consumed at 1 and 2 h after resistance exercise on muscle protein metabolism. METHODS: Following initiation of a primed constant infusion of H -phenylalanine and N-urea, volunteers performed leg resistance exercise and then ingested one of three drinks (amino acids (AA), carbohydrate (CHO), or AA and CHO (MIX)) at 1- and 2-h postexercise.(5) RESULTS: Total net uptake of phenylalanine across the leg over 3 h was greatest in response to MIX and least in CHO. The individual values for CHO, MIX, and AA were 53 +/- 6, 114 +/- 38, and 71 +/- 13 mg x leg x 3h. Stimulation of net uptake in MIX was due to increased muscle protein synthesis. CONCLUSIONS: These findings indicate that the combined effect on net muscle protein synthesis of carbohydrate and amino acids given together after resistance exercise is roughly equivalent to the sum of the independent effects of either given alone. The individual effects of carbohydrate and amino acids are likely dependent on the amount of each that is ingested. Further, prior intake of amino acids and carbohydrate does not diminish the metabolic response to a second comparable dose ingested 1h later.


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-12 11:40:13

Mroales - w jakim celu rezygnowales z wegli po treningu?

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-03-12 11:40:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 374 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17540
faftaq ja nie śledzę aż tak badań.
Chodziło mi ogólnie o metody treningowe itp.
Ja tam jestem cały czas za przyjęciem białka i węgli z odżywki zaraz po skończonym treningu, a godzinkę później cycek i ryż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Faftaq, redukcja z utrzymaniem masy/dodaniem mięśnia jeśli to możliwe. Czyli tak na prawdę rekomp. Dla mnie to dość istotne, bo mnie zwyczajnie zalewa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 374 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17540
Ja nie wyobrażam sobie żeby po ciężkim treningu siadów czy MC nie przyjąć węgli po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny - piorytet klata + nogi

Następny temat

Plan FBW 15/10/5 do oceny!

WHEY premium