SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Revan2005/DZIENNIK - OldSchool w piwnicy, Pp 99kg x5 str.72

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 70357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
NO ALE 5 POWT MOGLES ZROBIC
INNA SPRAWA ZE MOZNADOROBIC SE OGRANICZNIKI BEZPIECZENSTWA
WYSTRACZYPARE BELEK I GRUBYCHGWOZDZI I BEZPIECZENSTWO ZAPEWNIONE

Zazwyczaj mam asekurację, tylko teraz mi się rozchorował kolega, a drugi wyjechał na święta. 5 pewnie bym zrobił ale było by już raczej bez zapasu.

W TYM CW NIE DOKLADJ CIEZARU, NAJWYZEJ ZROB TRUDNIEJSZA WERSJE

JA ROBIE
-15TKI CHWYTEM JAK DO WYCISKANIA
-10TKI BARDZO SZEROKO CZYLI NIECO CIEZEJ
-5TKI ROBIE TAKZE NIE OPUSZCZAM SIE NA LAWE TYLKO PAUZUJE W DOLE A JAK KLATA DOTKNE SZTANGI TO PAUZA .. RUCHY TEZ WOLNIEJSZE

nie robię na ławce tylko na drążku (drążek daję nisko i daję coś pod nogi) więc w dole nie kładę się na ławie. 5tki będę robił z pauzami w górze.

3. Push press lekko, zapas 3-4 powt. Podciąganie bardzo mi się spodobało, od 3 serii pomagałem sobie,

JAK JUZ NIE MOGLES TRZEBA BYLO KONTYNUOWAC NORMALNIE SZEROKO PO 5 POWT

POPELNILES KUUREFSKO MOCNY BLAD BO TO CW MOCNO TYRA NERWY SAMO W SOBIE

Nie za bardzo rozumiem. Pomagałem sobie przy opuszczaniu opierając nogę o ścianę przez co ciężar do "opuszczenia" był mniejszy.

4. Leciutko, dlatego dołożyłem jedną serię na 50 kg.


MASZ OGRANICZENIE DO 50% WYC LEZAC
WIEC CIEZAR AKURAT


Tak, ale zrobiłem 2 serie na 50kg, to była samowolka więc zaznaczyłem to w komentarzu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Zazwyczaj mam asekurację, tylko teraz mi się rozchorował kolega, a drugi wyjechał na święta. 5 pewnie bym zrobił ale było by już raczej bez zapasu.

PISALEM O OGRANICZNIKACH, ZROBISZ JE?


nie robię na ławce tylko na drążku (drążek daję nisko i daję coś pod nogi) więc w dole nie kładę się na ławie. 5tki będę robił z pauzami w górze.


TO ZROB TAK JAK JA, MNIEJ ZACHODU


Nie za bardzo rozumiem. Pomagałem sobie przy opuszczaniu opierając nogę o ścianę przez co ciężar do "opuszczenia" był mniejszy.

SADZILEM ZE BYLES JUZ TAK WYMECZONY ZE BEZ POMOCY NOG NIE DAWAOBY RADY

POZA TYM NIE ZAPIERAJ SIE NOGAMI O SCIANE BO ODCIAZASZ PLECY PRZECIAZAJAC BICEPSY - TO PRZEZ DODATKOWA SILE DZIALAJACA W KIERUNKU POZIOMYM

WYGIAJ CIAO TAK BY RUCH PRZYPOMINAL NIECO WIOSLOWANIE




Tak, ale zrobiłem 2 serie na 50kg, to była samowolka więc zaznaczyłem to w komentarzu

ZARZADZAM WIEC BYS PROGRESJE ZACZYNAL OD 30KG A NIE OD 40

W PRZESUNIETEJ ZAS OD 32,5 A NIE OD 42,5

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
PISALEM O OGRANICZNIKACH, ZROBISZ JE?

Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

nie robię na ławce tylko na drążku (drążek daję nisko i daję coś pod nogi) więc w dole nie kładę się na ławie. 5tki będę robił z pauzami w górze.TO ZROB TAK JAK JA, MNIEJ ZACHODU
Ławka ma wąskie stojaki, więc będą przeszkadzały przy IR.


Nie za bardzo rozumiem. Pomagałem sobie przy opuszczaniu opierając nogę o ścianę przez co ciężar do "opuszczenia" był mniejszy.

SADZILEM ZE BYLES JUZ TAK WYMECZONY ZE BEZ POMOCY NOG NIE DAWAOBY RADY
POZA TYM NIE ZAPIERAJ SIE NOGAMI O SCIANE BO ODCIAZASZ PLECY PRZECIAZAJAC BICEPSY - TO PRZEZ DODATKOWA SILE DZIALAJACA W KIERUNKU POZIOMYM
WYGIAJ CIAO TAK BY RUCH PRZYPOMINAL NIECO WIOSLOWANIE

Tzn. bez tej pomocy nóg już w pierwszej serii wyglądało to tak że opuszczanie kontrolowałem przez ok. 1/2 ruchu dalej już "spadałem". Chyba to dla mnie za ciężkie trochu. Może przywiążę sznurek do drążka i będę go trzymał drugą ręką lekko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
kontroluj polowe ruchu w takim razie
z czasem kontrola moze obejmie wiekszy obszar
a moze nie

nie wnikaj nawet w to
wazne jest ze
na 5tkach
masz wieksze napiecie miesni
i krotszy czas napiecia miesni [T.U.T.]

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
IR

na 15tkach podchwyt wezej

na 10tkach nadchwyt szerzej

na 5tkach albo jednorącz dynamicznie oszukane albo nachwyt z pauzami

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1069 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5056
na jakim towarze jechales nie napisales
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Czulenko:
Jeżeli chodzi ci o to na czym jechałem od początku tego dziennika do teraz, to wszystko jest napisane. Płatki owsiane, kurczak, woda mineralna, jaja, białko syntrax matrix, kasza gryczana, warzywa, migdały/orzechy, oliwa z oliwek i trening WODYNA. Wszystko.


Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2008-12-23 14:29:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
WTOREK:
5B (50,60,70)
1.
Przysiady, na zmianę z karkiem (4 serie na stronę, między pierwszymi seriami siadów):

0kg x10
40kg x5
50kg x5
60kg x5
70kg x5
80kg x5
90kg x5
100kg x5
110kg x5
121kg x5
131kg x5 -(poprzednio 125kg x5)
2.
Wspięcia na palce:

152,5kg x20
152,5kg x20 -(poprzednio 145kg x25)
3.
Martwy ciąg:

50kg x5
60kg x5
70kg x5
80kg x5
90kg x5
100kg x5
110kg x5
120kg x5
130kg x5
142kg x5
152kg x4 -(poprzednio 146kg x5)
4.
Seria składana:

Uginanie nadgarstków podchwytem: 50kg x10; 55kg x10; 60kg x10; 65kg x10 [dłonie na ławce]
-(poprzednio 40kg x10; 45kg x10; 50kg x10 [dłonie poza ławką])
Skosy lewa ręka: 17,5kg x5 x4serie
Uginanie nadgarstków nachwytem: 15kg x10; 20kg x10; 25kg x8; 20kg x10
-(poprzednio 20kg x10; 20kg x10; 20kg x10)
Skosy prawa ręka: 17,5kg x5 x4serie
-(poprzednio 5kg x5; 5kg x5; 5kg x5)

KOMENTARZ:
1. Dzisiaj ostro, nie było asekuracji, do tego miałem świadomość, że jeżeli zrzucę sztangę z pleców to połamię obie nasze ławeczki i będzie lipa. Muszę przyznać, że miałem sporego stresa przed dzisiejszym treningiem. Wolne od szkoły, koledzy niedysponowani, więc siedzę w domu i myślę o zbliżającym się treningu. Sytuację spotęgowało to że radyjko się zepsuło, więc siedziałem sam w ciszy i słyszałem tylko własne tętno. Przedostatnia seria jak zwykle ciężko, do tego zabolało mnie przy niej kolano po jednym zbyt dynamicznym powtórzeniu. No i w końcu przystąpiłem do ostatniej i zrobiłem 5 ruchów z zapasem na 0,5-1 powt. Nie mam filmiku, ale czułem, że kolana mi sie schodziły do środka. Druga sprawa to to, że po serii siadów odczuwam ból w łydkach podobny do tego jaki czułem w trakcie biegu kiedy zaczynałem biegać. Ból wg mnie wynikający z naprężeń w kościach, co o tym myślisz WODYN'ie?
2. Sprawdziłem jak nisko mam d*pę, kiedy podnoszę sztangę ze stojaków. Okazało sie że podnieść sztangę ze stojaków u nas to jak zrobić box siad od box'a 55cm, Wstać było ciężko, przy tym najbardziej odczułem prostowniki podczas całego treningu.
3. Chyba zaczynam łapać technikę. W ostatniej serii zapas 1 powt, ale było by już z kotem. Do 142kg nachwyt, na 152kg 1 powt. nachwyt, reszta przechwyt.
4. Lekko.

DIETA:
Chaos trochę. Wydaje mi się, że wypiłem o 30g oliwy więcej niż miałem w planach, zjadłem kawałek sernika (malutki), parę mandarynek, nie zjadłem jednej kaszy z piersią, zamiast tego biała kiełba z chlebem. Tak czy siak Kcal powinno być ponad 3500.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
stres jest bezpodstawny skoro w planie jest zostawic zapas sily

wyluzuj


bol w lydkachprzypisalbym zbyt waskiej postawie, nadwyrezeniu przy bieganiu/od biegania

w sumie tyle



schodzenie kolan - znowu przyisalbym zbyt waskiej postawie, od poczatku namawialem by stawac szerzej

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Stoję już dość szeroko. Właśnie zmierzyłem rozstaw pięt = 33cm, palce na zewnątrz pod kątem ok 25*.

stres jest bezpodstawny skoro w planie jest zostawic zapas sily

wyluzuj

Wiem, wiem, ale przedostatnia seria szła już ciężko, nie miałem asekuracji, zapas zostawiłem minimalny, a co jest pozytywną informacją to, to że tylko raz wchodziłem na 130kg i z tego co pamiętam to nie zrobiłem wtedy 5 powt, więc to już moja życiówka.


Edit: WSZYSTKIM KTÓRZY TU ZAGLĄDAJĄ ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT.

Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2008-12-24 10:42:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosba o rade.

Następny temat

trening 5 x 5 plan do sprawdzenia, kilka pytań

WHEY premium