SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy na mase ! czy jest on obry ?? poradzcie coś :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1339
Witam, chciałbym przedstawić mój plan na mase który wymiśliłem niedawno, wczesniejszy napisaliscie że był do du** :D wiec odrazu poczytałem kilka postów i zorbiłem nowy. Chciałbym ćwiczyć dwa razy w tygodniu klatke biceps i plecy, czy się tak da ?? nie bedzie to przetrenowanie miesni ?? cyz można tak łaczyć partie jak ponizej ?? aha mój staż to 5 miesiecy ciężkiego treningu lecz beznadziejnie prowadzonego:/ czekam na odp.


PON. (Klatka + Triceps + brzuch)

Klata:
wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej: 6 seri (10-8-6-4-2-8 powtórzeń)
wyciskanie sztangi na skosie: 4 serie ( 10-8-6-8)
Rozpietki na ławce poziomej: 4 serie ( 12-10-10-10)

Tric:
francuskie 4 serie ( 12-10-8-6)
Wyciskanie w waskim na płaskiej ( 12-10-8)
opuszczanie się ręce wysoko za tułowiem nogi wysoko oparte na krzesle i obciązenie 30 kg 3 serie po 10
Opuszczanie się na stojaku ( nie wiem jak nazwac to ćwiczenie)2 serie po 10


Brzuch:
Brzuszki na skosie 3 serie po 40 powtórzeń
brzuszki do nóg w górze zgietych w kolanach 2 razy po 20
unoszenie nóg do kąta prostego


ŚRODA: Plecy + Biceps + nogi

Plecy:
wiosłowanie sztangą ( 12-10-6-8)
podciągnie sztangi do klatki chwytem za jeden koniec sztangi (12-10-8-6)
podciągnie sztangielki jednorącz ( 12-10-10-8)

tylko nie wiem czy pierwsze nogi czy biceps ???

Bicek:
uginanie ramion ze sztangą stojąc: (12-10-8-10)
modlitewnik ( 10-8-6-8)
uginanie ramion z hantelką o kolano ( 10-8-6-8)

Nogi:
przysiady ze sztangą lub cięzarkiem na karku ( 15-10-10-10)
Wspiecia na palcach ( 15-15-20-25)


PIĄTEK: (Barki + kaptury + brzuch)i nie wiem czy klatke robić tutaj ten drugi raz, czy mozna połaczy z barkami ??)
jka by było można to bym klatke na poczatek dał, napiszcie mi czy moge tutaj ją ćwiczyć ??

Barki:
wyciskanie sztangi siedzac (10-8-6-8)
wyciskanie z za głowy (10-8)
unoszenie hantli bokiem (12-10-8-10)
unoszenie hantli reką w przód ( 12-10-8-10)

Kaptury:
Wzniosy barków " szrugsy"

Brzuch :
tak samo jak w poniedziałek

SOBOTA: ( Nogi+ biceps) tylko tez nie wiem czy mozna tak łączyć ??

ćwiczenia te same albo podobne co powyżej :)


co o tym sądzicie??
mam diete i jako supla jem mase XXL znaczy sie zaczne bo teraz nic ale już mam kupina :) a tak naciskam na klatke i bika oraz nogi bo mi najardziej zalezy na tym, jeśli bedzie trzeba podam jeszcze jakieś dane moje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1339
hehehe, w sumie masz racje, ale jak już sie ten pierwszy raz wypije to nie jest tak łatwo :P zreszta wszystko dla ludzi. Staram sie ograniczac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1339
pomoze ktos ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
PON. (Klatka + Triceps + brzuch)

Klata:
wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej: 6 seri (10-8-6-4-2-8 powtórzeń)
wyciskanie sztangi na skosie: 4 serie ( 10-8-6-8) zmień na hantle
Rozpietki na ławce poziomej: 4 serie ( 12-10-10-10)

Tric:
francuskie 4 serie ( 12-10-8-6)
Wyciskanie w waskim na płaskiej ( 12-10-8)
opuszczanie się ręce wysoko za tułowiem nogi wysoko oparte na krzesle i obciązenie 30 kg 3 serie po 10
Opuszczanie się na stojaku ( nie wiem jak nazwac to ćwiczenie)2 serie po 10 jedno ćwiczenie wywal za dużo wyrzuciłbym wyciskanie wąsko


Brzuch:
Brzuszki na skosie 3 serie po 40 powtórzeń
brzuszki do nóg w górze zgietych w kolanach 2 razy po 20
unoszenie nóg do kąta prostego


ŚRODA: Plecy + Biceps + nogi

Plecy:
wiosłowanie sztangą ( 12-10-6-8)
podciągnie sztangi do klatki chwytem za jeden koniec sztangi (12-10-8-6)
podciągnie sztangielki jednorącz ( 12-10-10-8)
Tutaj bym zmienił tak
1)ściąganie drązka do klatki 12/10/8/8
2wiosłowanie hantlą w podporze 12/10/8
3)wiosłowanie półsztangą 12/10/8
4) unoszenie tułowia 12/10/8

tylko nie wiem czy pierwsze nogi czy biceps ??? zawsze duze grupy najpierw potem mniejsze

Bicek:
uginanie ramion ze sztangą stojąc: (12-10-8-10)
modlitewnik ( 10-8-6-8)
uginanie ramion z hantelką o kolano ( 10-8-6-8)

Nogi:
przysiady ze sztangą lub cięzarkiem na karku ( 15-10-10-10)
Wspiecia na palcach ( 15-15-20-25)
Za mało ćwiczeń tak
1) przysiady ze sztangą 12/10/8
2)wyprosty na maszynie 12/10/8
3)uginanie nóg na maszynie leżąc (dwugłowe)12/10/8
4)spięcia łydek w siadzie 3serie do bólu
5)spięcia łydek stojąć 3 serie do bólu


PIĄTEK: (Barki + kaptury + brzuch)i nie wiem czy klatke robić tutaj ten drugi raz, czy mozna połaczy z barkami ??)
jka by było można to bym klatke na poczatek dał, napiszcie mi czy moge tutaj ją ćwiczyć ?? Kaptur mozesz wrzucic dopleców

Barki:
wyciskanie sztangi siedzac (10-8-6-8)
wyciskanie z za głowy (10-8) to wywal
unoszenie hantli bokiem (12-10-8-10)
unoszenie hantli reką w przód ( 12-10-8-10) to zastąp unoszenie hantli w opadzie

Kaptury:
Wzniosy barków " szrugsy"

Brzuch :
tak samo jak w poniedziałek

SOBOTA: ( Nogi+ biceps) tylko tez nie wiem czy mozna tak łączyć ??
Jak dla mnie zły podział troszke przy założeniach treningowych czyli biceps klata i plecy 2 razy w tygodniu musiałbyś mieć conajmniej 5 dniowy plan treningowy nie ma to sensu zrób sobie podział 3 dniowy
poniedziałek klatka + trceps+ brzuch
środa : barki + nogi+ przedramie+brzuch
piątek: plecy+biceps
Ewentualnie dołóz jeszcze czwarty dzień.np sobota brzuch+przedramie
Zmień na zaproponowny rozkład partii i zastosuj poprawione ćwiczenia i powinno byc git Spróbuj trzydniowego planu każda grupa raz w tygodniu ale porządnie bo z Twoim stażem nie ma sensu katowac każdej grupy dwa razy jeden trening a konkretny i zadbaj o diete pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1339
sog dla Ciebie za zainteresowanie sie :)

tylko że ja nie mam atlasu ani drożków do sciagania i innych rzeczy, te ćwiczenia które opisałem to moge wykonywac w domu, wiec nie wiem czy moge wszystkie rzeczy zastąpić :) ehh.. chciałbym ćwiczyć 4 razy w tyg bo napalony jestem :D no ale nic pewnie trzeba bedzie zrobić trzy dniowy, chyba że ktoś jezcze coś poradzi ?? może jakiś taki plan że cwicze dwa razy w tyg klatke albo biceps ?? a nie wszystkie trzy rzeczy, ćwiczy tak ktos i podrzuci plan ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
łoo koorwa ten plan nie jest dla Ciebie!! nogi plecy i biceps w jeden dzień ?? to niemożliwe dla średniozaawansowanych !!
jak dla mnie za***iesz się tym planem ...

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Podzial wymyslny ale moze byc.

Zapodam cwiczenia.

Poniedzialek.

Klate widze ze zalezy Ci na sile do szpanowania przed kolegami. Ja bym polecal zmniejszyc liczbe serii w plaskiej i nie doprowadzac do ostatnich powtorzen bo sie zablokujesz. Lepiej jedź ciagle troche ponizej maksymalnych mozliwosci i skup sie na minimalnym zwiekszaniu ciezaru.
Czyli dalbym 4-5s plaskiej, 4s skosu w progresji 12/10/8/6 i 3s rozpietek stalym 12/12/12. Ogolnie tak jak jest moze byc.

W tricu francuz 3s progresja 12/10/8, wąskie 3s progresja 12/10/8, pompki na poreczach (czyli tym stojaku pewnie) 3s 10/10/10.

W brzuchu unoszenie najpierw, potem na skosie, potem do zgietych nog.


Sroda

Domyslam sie ze nie masz drazka.
Wioslowanie szerokim nachwytem 12/10/8/6
Podciągnie sztangi do klatki chwytem za jeden koniec sztangi 12/10/8/6
Cos na prostownik, np wyprosty tuowia ze zwisu z podparciem bioder. Albo jakies "dzien dobry". Albo martwy ciag. 3 serie.

Dwuglowy uda i lydka
Sklony ze sztangielkami (martwy) na prostych nogach 4-5 serii.
Moglbys tez wykombinowac jakies uginania.
Lydka stojac jednonoz 20/20/20

Bic
Modlitewnik 12/10/8
Sztanga stojac 12/10/8
Sztangielki chwytem mlotkowym 10/10/10

Piatek

Bary
Wyciskanie siedzac 4-5 serii. 12/10/8/6
Wznosy bokiem 10/10/10/10
Wznosy w opadzie tuowia (lezac na brzuchu na lawce skosnej) 10/10/10

Szrugsy ze sztangielkami 10/10/10/10

Brzuch jak w poniedzialek.

Sobota

Czworoglowy uda
Przysiady ze sztanga 4-5 serii 12/10/10/8/6
Przysiady wykroczne ze sztangielkami w dloniach 10/10/10/10

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
dzi uważasz ze w środę trochę nie za duzo ??

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Dwuglowy jest maly, da rade. Lydka tym bardziej. Zawsze jak robilem splita na 2 plecy robilem z dwuglowym a klate z czworoglowym. Korzystajac z tego ze dwuglowy lekko pracuje juz przy plecach, w martwym itd.

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-25 16:06:24

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 579 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4606
witam nie wiem czy to wazne, ale w planie na mase to brzuch 2x w tyg to za duzo, chodza slchy ze w treningu na mase wogule nie powinno sie robic brzucha, a sroda to przegiecie, 3 partie w jeden dzien na mase.....
pozatym ja bym nie laczyl plecow z bicem i klaty z tricem

Na początku stworzyłem niebo i ziemię

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Kutwa ale bez sensu ten plan napisalem...

Dwuglowy i lydka oczywiscie na sobote.

czyli
poniedzialek: klata tric
sroda: plecy bic
piatek: bary
sobota: nogi

rozdzielenie piatku i soboty jest na sile wiec cos bym przerzucil, mozna np tric

takie kombinacje widze:
poniedzialek: klata
sroda: plecy bic
piatek: bary tric
sobota: nogi

jak komu wygodnie...

aha, z brzuchem bzdura; polaczenie klaty z tricem i plecow z bicem to kwestia upodoban

no dobra, ugryze sie w jezyk z tym brzuchem biorac pod uwage profil autora wypowiedzi; jednak tym bardziej mnie ta wypowiedz dziwi; naprawde nie robisz brzucha podczas robienia masy Chiny?

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-25 18:46:58

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Chiny tez mnie troszke zaskoczyłes z tym brzuchem ja bym powiedział ze conajmnie 3 razy w tyg brzuch mało kto ćwiczy na mase raczej na definicje ale jeśli mozesz to czym poprzeć jakąś teorią to bardzo proszę.
A podział klata tric i plecy bic to chyba jeden z podstawowych podziałów ale to juz kwestia indywidualna ilu ćwiczących tyle optymalnych podziałów treningu pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana ćwiczenia

Następny temat

-->Masówka do oceny<-- Greg90

WHEY premium