SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze kroki - przygotowanie do startu

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Witam wszystkich odwiedzających dział Hi Teca. Nazywam sie Mariusz. Postanowiłem w nim właśnie założyć swój dziennik treningowy

Dziennik ma za zadanie pomóc mi przede wszystkim w systematycznym sprawdzaniu swoich postępów. Nie prowadzę zapisek na treningach, dlatego tutaj będzie odpowiednie miejsce, co pozwoli mi się jeszcze bardziej zmotywować.

O sobie... w sumie ćwiczę już ponad 11 lat. Wcześniej bardziej rekreacyjnie. Na studiach wstąpiłem do sekcji Trójboju Siłowego i w drugim roku startów zdobyłem v-ce mistrza Polski na Akademickich MP szkół niepaństwowych. Od 2007 do 2009 roku miałem całkowitą przerwę od siłowni. Pierwsza praca, narodziny dziecka... Nie było czasu

Wróciłem do tego sportu w październiku 2009r. Od tamtego czasu jestem oddany temu sportowi całkowicie, praktycznie wszystko podporządkowując.
W tym roku postanowiłem za namową kilku osób spróbować swoich sił na scenie. Jako, że rywalizację mam we krwi, a sport wypełniał całe moje życie, myślę, że właśnie to chce w życiu robić

Pierwszy start planuję w marcu przyszłego roku od idealnej do tego imprezy dla debiutanta czyli Debiuty. Co będzie później to okaże się w praniu

Od września przygotowuje się już tylko pod te zawody, mam za sobą prawie 2 miesiące.
Waga startowa (we wrześniu): 99kg.
Waga obecna: >95kg
Obwód ramienia: 47-48cm
Obwód uda: 65cm
Pas: 83cm

Obecnie pracuję nad definicją i poprawą w szczególności nóg. Po przygodzie z TS miałem ostro dobite kolana, przez co prawie w ogóle nie ćwiczyłem nóg
Od stycznia w planach jest już ostra wycinka.

Dieta:
6 zbilansowanych posiłków (łącznie 1 kg mięsa dziennie, 2 worki ryżu brązowego, 125g płatków owsianych, 20 białek jaj, do każdego posiłku oliwa z oliwek)

Suplementacja:
- Bcaa na czczo, po treningu siłowym, przed spaniem
- białko po treningu
- carbo po treningu
- glutamina na czczo, po treningu siłowym, przed spaniem

Trening: (rozpiszę tylko dni, konkretne treningi/rozpiski będą pojawiały się systematycznie po przebytym treningu).
Trening pod okiem v-ce Mistrza Świata z tego roku

Poniedziałek:
- Klatka, biceps, brzuch
Wtorek:
- Nogi, łydka
Środa:
- wolne
Czwartek:
- Plecy, triceps, brzuch
Piątek:
- Barki, kaptury
Sobota:
- Biceps, triceps, dwugłowy uda, łydka, brzuch
Niedziela:
- wolne

Dodatkowo 5 razy w tygodniu sesja cardio - 30 minut na rowerku stacjonarnym w domu na czczo.

Chętnie wysłucham rad, wskazówek, krytyki.
Poza tym zapraszam do odwiedzania i komentowania.

Dodaję foty, wrzucałem też w innym dziale na tym forum Trochę słabo napięte giry i brzuch bo byłem w tym dniu po treningu nóg i brzucha i nie dałem zbytnio rady

Pozdrawiam byki!


















Zmieniony przez - Manieczki8 w dniu 2012-10-22 11:04:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 10167 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117117
Będę zaglądał.
Powodzenia

1)DIETA - NAWET 100 TABLETEK METKI NIE ZASTĄPI DOBREJ DIETKI.

2)TRENING - ZA DUŻE CIĘŻARY BUDUJĄ TYLKO TWOJE EGO, NIE MIĘŚNIE.

3)REGENERACJA - JEŚLI NIE MUSISZ BIEC TO IDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ IŚĆ TO STÓJ, JEŚLI NIE MUSISZ STAĆ TO SIEDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ SIEDZIEĆ TO LEŻ I ŚPIJ.

4)KOKZ - BIERZESZ TYLE NA ILE MASZ KASY I WBIJASZ JAK NAJCZĘŚCIEJ %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5389
Powodzenia,trzymam kciuki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
chyba nie musisz twarzy zaslaniac bo wstydu moim zdaniem nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Zapomniałem o tym napisać Foty z zakrytą twarzą, ponieważ takie tylko miałem na kompie w pracy

Na kolejnych już będzie wszystko normalnie...


Zmieniony przez - Manieczki8 w dniu 2012-10-22 13:01:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
i slusznie bo jest ok powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Dzięki wielkie, miło mi to słyszeć. Co prawda jeszcze sporo pracy przede mną, ale jestem zadowolony z tego co się dzieje ostatnimi czasy z moją sylwetką Co jak co, naginać trzeba jeszcze bardziej, motywacja jest ogromna, chęci jeszcze większe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9131 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470145
będę śledził;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1150 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3836
Witam, no wygladasz naprawde niezle, powodzenia, pewnie sie zobaczymy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 10167 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 117117
ale dysproporcja miedzy lewą a prawą ręką jest spora na zdjęciach

1)DIETA - NAWET 100 TABLETEK METKI NIE ZASTĄPI DOBREJ DIETKI.

2)TRENING - ZA DUŻE CIĘŻARY BUDUJĄ TYLKO TWOJE EGO, NIE MIĘŚNIE.

3)REGENERACJA - JEŚLI NIE MUSISZ BIEC TO IDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ IŚĆ TO STÓJ, JEŚLI NIE MUSISZ STAĆ TO SIEDŹ, JEŚLI NIE MUSISZ SIEDZIEĆ TO LEŻ I ŚPIJ.

4)KOKZ - BIERZESZ TYLE NA ILE MASZ KASY I WBIJASZ JAK NAJCZĘŚCIEJ %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Hehe tak się tylko wydaje, pewnie masz na myśli pierwszą fotkę, to tylko złe napięcie się
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PEAK Jasmin Schmidt Mistrzyni Niemiec w GNBF 2012

Następny temat

PEAK Fabian Buchert 1 miejsce Mistrzostwa Niemiec

WHEY premium