SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze kroki - przygotowanie do startu

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
jak to mówił Słodkiewicz - na debiutach nie ma już przypadkowych osób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 748 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2409
swiete slowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
11.03.13. KLATKA, brzuch

Kolejny tydzień, kolejny trening... rutyna. Co raz bliżej do zawodów, szczerze to chciałbym mieć już to wszystko za sobą. Marzę o tym aby wyjść z hali i normalnie zjeść jak człowiek. Wszyscy ostrzegają żebym nie przesadzał bo nabawię sie problemów brzusznych Mimo wszystko będę ryzykował i 2 torby słodyczy pojadą razem ze mną

Teraz trening siłowy staram się zrobić w 30-40 minut. Krótkie przerwy, wszystko pompujące. Nie mam już ochoty na przesiadywanie po kilka godzin na siłowni, tym bardziej, że po siłowym robię jeszcze 1h cardio - tym razem rowerek na siedząco.

Klatka:

- skos na smithcie - 2x 60kg/ 80kg/2x 90kg - wszystko po 12-15 ruchów
- butterfly - 3 serie 3/4 stosu po 12 ruchów
- wyciskanie na maszynie na dół klatki chwyt młotkowy - 3 serie 80kg po 12 ruchów, w 4 serii drop 80/60/40 aż do załamania
- rozpiętki na bramie leżąc na ławce - 3 serie mały ciężar po 12 ruchów


Brzuch:

- unoszenie kolan na elipsie - maszyna - 4serie max ciężar po 16-18 ruchów + skosy
- allahy na maszynie + kółko - 3/4 stosu po 12 ruchów + kółko 10 ruchów - 3 serie łączone


Dieta:

1-6 posiłki - 300g kury + ryż (1-100g, 2-50g, 3-50g, 4-25g, 5-25g, 6-0g)
+ 5g oliwy do każdego posiłku.


Suplementacja:

Na czczo - BCAA 15g + 5g gluty
Po śniadaniu - omega3, witaminy, CLA, vitC, essentiale, kofeina
Po każdym posiłku - witaminy
Przed siłowym - EAA 15g, 2tabs kofeiny, 3tabs L-karnityny
Po siłowym przed aero - 70g carbo, 30g izolatu, 6tabs magnezu, vitC
W czasie aero - BCAA 15g + EAA 15g + Glutamina 10g
Przed snem - Glutamina 5g, 6tabs megnezu


Na razie micha bez zmiany, suplementacja również. Od czwartku zaczynam ładowanie wodą, od piątku lub soboty będzie przygotowanie do ketozy. Zaczyna się najtrudniejszy okres, ale damy radę - ostatnia prosta już przede mną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
Jak ze spadkami siły? Mocno odczuwalne przy niskiej podaży węgli?

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Siła jest, ale nie ma powera do ćwiczenia... Zrobię serię i mógłbym już kończyć trening, 0 ochoty do ćwiczenia. Wszystko robię na siłę, jak już zacznę to jakoś idzie. Węgli nie ma jeszcze tak bardzo mało. 170g mi wychodzi, ale tłuszczu tylko 30g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
no to koncowka po pierwszym starcie juz bedzie latwiej wszystkie inne wytrzymac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Właśnie tak samo myślę, to mój pierwszy start, pierwsze przygotowania, czyli pierwsze koty za płoty. Teraz mniej wiecej już wiem co i jak i na przyszłość będę wyciągał wnioski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
dobrze ze nie musisz jakiejs duzej ilosci kg sie pozbywac to jest najgorsze i ja np z takich przygotowan mam najgorsze wspomnienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1895 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 27862
Wczoraj ważyłem się po treningu wieczorem to miałem 92,5kg Na czczo pewnie coś koło 92kg będzie, ale ważenie na debiutach nie bedzie też na czczo bo jest od 13:00.

Tomek jak to wygląda w praktyce? Ważenie od 13:00 to mam jechać tam na czczo bez jedzenia wcześniej? Czy normalnie trzymam posiłki i wychodzę najedzony na ważenie? Wiadomo, że jak poleci woda to powinno być poniżej 90kg nieznacznie.

Zacząłem już od wczoraj popijać trochę więcej wody... nie jest to co prawda 10L ale połowa tego, a i tak chodze do kibla co 10 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
jedziecie już w piątek, tak? ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PEAK Jasmin Schmidt Mistrzyni Niemiec w GNBF 2012

Następny temat

PEAK Fabian Buchert 1 miejsce Mistrzostwa Niemiec

WHEY premium