SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PaniMaaj - dziennik treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36948

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Poniedziałek, 20.01.2020

Dziś kolejny dzień testowania zajęć grupowych - BodyBalance.
Z motywacją u mnie ostatnio słabo, a dupa rośnie, więc trzeba czegoś szukać skoro nie można dźwigać. Zobaczyłam bardzo ładny plakat w klubie i stwierdziłam, że można spróbować.



Na stronie opis:



No ok: elementy jogi - ogarnę, tai-chi - fajnie, pilatesu - luzik
Niestety jak się nie zna jaka pozycja jogi jak się nazywa to jest trudniej. Pies z głową w dół, kot, krowa i precel - znam. Resztę patrzyłam na prowadzącą i jak mniej więcej ogarnęłam to robiłam w swoim tempie i z możliwościami. Jeżeli ma się staż treningowy i zna się swoje ciało, to wiadomo mniej więcej jakie ruchy jak się wykonuje. To jakoś intuicyjnie wychodzi. Na początku trochę zerkałam jak radzą sobie inne dziewczyny i grupa okazała się mocno zróżnicowana.
Część pilatesową sobie darowałam - były to m.in. rowerki, scyzoryki i jakieś inne machanie nóżkami. Zrobiłam swoje zgięcia kopytek
I na koniec - totalne rozluźnienie, wyciszenie i skupienie na oddechu. Idealnie by mi było gdybym się nie wychłodziła i nie zmarzła.

Wyglądało to mniej więcej tak:




Jutro będę czuć plecy

Jestem gotowa spróbować jogi


Zmieniony przez - PaniMaaj w dniu 1/20/2020 10:16:45 PM
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Środa, 22.01.2020

Na rozgrzewkę wleciało 1000m na wiosełku - zrobione w 4:52. Potem jeszcze spokojnym tempem dobiłam do ok. 10 minut.

Zestaw maszynisty na górę ciała
Wszystko w 4 seriach po 10 powtórzeń.
Ciężar w górę o 5 kg, liczba powtórzeń w dół o 5

Triceps extension 15 kg
Biceps curl 10 kg
Independent shoulder press 10 kg
Independent chest press 10 kg
Mid row 15 kg
Lat pulldown 15 kg

Na bicku było ciężko (mój najsłabszy mięsień) bo okazało się, że maszyny mają jeszcze takie dwa pstryczki, które dodają 1,5 i 3 kg Nigdy na to nie zwróciłam uwagi.

Box jump soft box o wysokości 51cm
4 x 10

Po zestawie maszynisty miałam ochotę na jakiegoś małego WODa, ale nie za bardzo miałam pomysł. Przytachałam boxa z drugiej części sali (przerzucałam go po ziemi ) i uznałam to za rozgrzewkę. Siły starczyło tylko na wskoki.

Niedługo miną 3 miesiące od operacji. Do końca marca zamierzam zwiększyć intensywność treningową, budować od nowa wydolność, może zacząć wprowadzać lekkie ciężary A pod koniec marca....


3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Proponuję też pracować nad wyrównaniem strukturalnym, bo zawsze jedn strona będzie silniejsza od drugiej, a to dobry czas by to wyrównać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
PaniMaaj

Wszystko w 4 seriach po 10 powtórzeń.
Ciężar w górę o 5 kg, liczba powtórzeń w dół o 5

Triceps extension 15 kg
Biceps curl 10 kg
Independent shoulder press 10 kg
Independent chest press 10 kg
Mid row 15 kg
Lat pulldown 15 kg



Hola hola... proszę się trzymać założeń treningowych
Ilość powtórzeń i progress omawialiśmy. No i kolejności ćwiczeń Najpierw główne partie a na końcu łapki
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Ja po cc chyba po pół roku dopiero coś zaczęłam działać, bo się bałam.. ale teraz jak sobie pomyślę, to chyba by mnie rozniosło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
FighterX
Proponuję też pracować nad wyrównaniem strukturalnym, bo zawsze jedn strona będzie silniejsza od drugiej, a to dobry czas by to wyrównać.

Wyrównanie strukturalne kojarzy mi się tylko z rynkiem Czy możesz rozszerzyć temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Viki
Jaka kontrola

Skoro Fsl układa mi treningi, to i pilnować musi


Zmieniony przez - PaniMaaj w dniu 2020-01-23 19:27:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Tsu84
Ja po cc chyba po pół roku dopiero coś zaczęłam działać, bo się bałam.. ale teraz jak sobie pomyślę, to chyba by mnie rozniosło

Miałam tylko dojście do otrzewnej, macicy nie ruszali, dlatego szybciej zaczęłam. Poza tym mnie po miesiącu już nosiło ale jak spacerek mnie męczył, to zrozumiałam że nie ma co szaleć.
Najdziwniejsze, że dalej nie mam czucia w ciele
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
fsl
Hola hola... proszę się trzymać założeń treningowych
Ilość powtórzeń i progress omawialiśmy. No i kolejności ćwiczeń Najpierw główne partie a na końcu łapki


Przepraszam Kołczuniu
Maszyny były zajęte, to improwizowałam. A progres to znów musimy omówić, bo zapomniałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONTUZJA STAWU SKOKOWEGO - POWRÓT DO TRENINGÓW

Następny temat

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

WHEY premium