SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odruchy wymiotne podczas treningów :/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Witam, mam taki problem często, ale nie zawsze podczas intensywnych treningów bjj czy na siłowni a szczególnie podczas ostatnich serii przysiadów czy martwego zaczyna mnie strasznie mdlić i muszę naprawdę się powstrzymywać żeby nie zwrócić. Dostaje kaszlu typowego jakbym miał zaraz to zrobić:/ (przepraszam za bezpośredniość ;P)
Mieliście kiedyś takie problemy? Co może być przyczyną i jak sobie z tym radzić?
Pozdrawiam
1

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Z tego co pamiętam, odruchy wymiotne po np ciężkiej serii przysiadów, lub intensywnym długotrwałym biegu (HIIT chociażby), to nie było absolutnie nic nadzwyczajnego. Ba! Przy HIIT to był wyznacznik treningu Jak cię nie mdliło po biegu to znak że trzeba tępo podkręcić xD

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Przemęczenie treningowe... Nie wiem jak intensywne masz te treningi ale mi po mt jak mieliśmy obiegówkę to też mnie raz mdlić zaczęło, hmm jedyna rada , *zwolnij tempo* innej nie mam ; ) Kaszle Cie przed wymiotowaniem , ciekawe ;D.
pozdro

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Słyszałem że tak się dzieje od spożywania zbyt dużej ilości węgli. Może ładujesz w siebie za dużo ryżu, kaszy albo może supli takich jak carbo okołotreningowo, jeśli tak to ogranicz

No i jw.

może zbyt intensywne treningi, zmniejsz tempo. Jeśli nie pomoże zrób sobie 3/4 dni przerwy.

Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-01-22 22:40:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
To z powodu zbyt dużej intensywności, przeciążenia.
Też mi się czasem zdarza, że mnie mdli, po treningu ciężkich siadów lub wykonaniu tabaty. i nie ma w tym nic dziwnego.
Musze przyznac, że się nawet kiedyś zrzygałem przez przysiady ze dwa razy, ale to przez to, że przeholowałem z obciążeniem. No i to było w początkach przygody z siłownią, kiedy nie miałem jeszcze takiego wyczucia
Tak jak wyżej, zmniejsz tempo, daruj sobie, musisz wyczuć co mówi ci twój organizm, czy możesz jeszcze ćwiczyć, czy już lepiej spasować, żeby nie przekroczyć tej granicy (którą mnie się przydarzyło niestety 2 razy przekroczyć xD). Bo to nic fajnego. No i uważaj żeby się nie przetrenować.
Co prawda na bjj nigdy takiej sytuacji nie miałem, żeby mnie mdliło i było mi niedobrze (nie licząc sytuacji,
gdy oberwałem dość mocno w jajca ) ale powód masz taki jak przy ćwiczeniach siłowych.


PS. no ale kaszel cie łapie? dziwne

Zmieniony przez - juhas514 w dniu 2012-01-22 23:01:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2237 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33857
znak ze sie nie op*****lasz lub posilek przed treningowy spozywasz za pozno ;) gdy po przerwie wracam do sw tez mi sie to zdarza... ale tylko podczas kilku poczatkowych trenigach, hmm co do kaszlu podczas wysilku to mi sie nigdy nie zdarzylo w takim wypadku, udal bym sie do lekarza... moze ma to cos wpolnego z astma ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Normalna reakcja organizmu na wysoką intensywność treningu.
Najlepiej będzie zmniejszyć jego intensywność, żeby przeciwdziałać odruchom wymiotnym.
Kaszel "przed" też jest normalny

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3226
witam, a moze zbyt duzo jesz przed treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
Dziękuje za odpowiedzi wszystkim
właśnie co do posiłku przetreningowego to zazwyczaj jest ten woreczek kaszy czy ryżu, 3 jajka, albo mięso czy serek i warzywa, jem go zazwyczaj półtorej do 2 godzin przed treningiem więc chyba nie może być to przyczyną, a carbo nie używam
kaszel to nie jest taki jakbym się dusił tylko typowy jak przy rzyganiu ;)
dziwi mnie tylko fakt, że ćwiczę tak samo jak inni nawet słabsi kondycyjnie i tylko mi się tak zdarza, może to być spowodowane np. wdychaniem dużych ilości dymu tytoniowego, bo jestem na to narażony w domu?

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 587 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10331
whime
kaszel to nie jest taki jakbym się dusił tylko typowy jak przy rzyganiu ;)
po prostu sie zdziwiłem, bo nigdy czegoś takiego nie miałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
whime, nie jest to spowodowane dymem tytoniowym, bo trenujący palacze ciągle by wymiotowali po kątach
Skoro posiłek przedtreningowy jesz na tak długi okres czasu przed treningiem, to też raczej nie jest wina tego.
Być może po prostu dajesz z siebie najwięcej z całej grupy Ale do lekarza (sportowego) nie zaszkodzi zajrzeć.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 414 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2784
faktycznie może przesadzam czasami z intensywnością
ale jakoś nie mam specjalnie zaufania do tych sportowych "specjalistów"

Jak kraść to miliony, jak kochać to księżniczki.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzenia - ćwiczenia

Następny temat

Juan Moreno - Peak Performance Obóz + Seminarium

WHEY premium