SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie - zapytaj dietetyka Faftaq

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34708

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Jak rano mam trening to robie tak jak fatfaq napisal i jest moc. Tylko kawa nie pobudza, troche czasu zajmuje za nim sie obudze. Kieeeeeeedys Wodyn pisal ze najlepiej cwiczyc po 3-4h od przebudzenia, dopiero wtedy uklad nerrwowy sie budzi. Jezei dobrze pamietam;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1421 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47254
REDUCJA
Tadeuszu jem pierwszy posiłek B+W w pracy około godz 13 (trening o 15.30).
Do tej pory był to omlet(białka, jedno żółtko, wafle ryżowe, jabłko, mąka kokosowa, płatki owsiane) -
30-40b,60-70w, <10t
Co by mogło być szybszą alternatywą w przygotowaniu ze względu na brak czasu na przygotowanie??
Co sądzisz o twaróg chudy/serek wiejski + wafle + jabłko?? Czy lepiej wrzucić WPC? Potrzebuje od czasu do czasu alternatywy bez przygotowywania jak wracam późno do domu - czy nabiał to zły pomysł??




Zmieniony przez - diwadek w dniu 2016-05-16 18:54:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
fsl - EAA to komplet aminokwasów egzogennych, czyli wszystkich których potrzebują Twoje mięsnie. BCAA to mocno niekomletne EAA - mają jedynie działanie antykataboliczne. W EAA są już BCAA.

Jeśli chodzi o inne porady - to ja przy wczesnoporannych treningach piję węgle w trakcie wysiłku (ok 50g) + BCAa (lub EAA).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
A ja mam pytanko o suplementy tzw."smart drugs" nootropowe:). Warto ? Nie warto? Jak warto to które byś polecił ? Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1246
Jakie substancje w celu zmniejszenia trądziku (jedynie występuje na plecach).
0 alkoholu, papierosów, przetworzonego jedzenia i bez stosowania SAA. Okres dojrzewania już minął wiele lat temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Janca - no 17h to wcześnie dosyć. W takiej sytuacji mozna dodać węgle w trakcie wysiłku

diwadek - nie jestem fanem spożywania twarogu przed treningiem, ale moze być. Może być też mięso - przecież można je ugotować wczesniej

sebaMarsz - am nie stosuję, ale znam wiele osób co chwalą. Ja aktualnei zgłebiam temat nootropików.

L'arbre - warto obniżyć ŁG posiłków, wykluczyć nabiał, zadbać o stan jelit wyklucajac prod drażniace. Nalezy wykluczyc suple zawierajace B12. W zamian duze dawki B5 (do 1g) i karnityny (do 5g). Pierwsze efekty po 2 - 3 tyg

zdr


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-05-16 22:39:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 43
Wracając do Efki. Wziąłem wczoraj 30min przed treningiem 15mg i 200mg kofy + mix BA, AAKG, Bcaa, Mono - jakiegoś pobudzenia nie było, potliwość standardowa, nabicie lepsze. Tylko odczucia po treningu że mógłbym zrobić jeszcze jeden taki sam :) Sen normalnie.
Pytania:
1. Planuje wrzucić drugą dawkę 15mg z rana. Ma znaczenie o której(druga 30 min przed treningiem o 15.30)?? Może być na czczo??
2. Zaleca się łączyć z kofeiną. może być guarana w tabletce(550mg)??? Pije przed pracą kawe z rana o 6.30. Dodać wtedy może tą efke?


Zmieniony przez - Endomiś w dniu 2016-05-17 07:28:49
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4569
Ad 2. Dodaj jak najbardziej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
faftaq


L'arbre - warto obniżyć ŁG posiłków, wykluczyć nabiał, zadbać o stan jelit wyklucajac prod drażniace. Nalezy wykluczyc suple zawierajace B12. W zamian duze dawki B5 (do 1g) i karnityny (do 5g). Pierwsze efekty po 2 - 3 tyg

zdr




Zmieniony przez - faftaq w dniu 2016-05-16 22:39:58


Zaciekawił mnie ten feedback. Nie zmagam się z nadmiernym trądzikiem na plecach, aczkolwiek okresowo pojawiają się liczne krostki. Chętnie spróbowałbym tej ''kuracji''. Mógłbyś opisać dokładniej jakie procesy zachodzą w organizmie dzięki temu połączeniu?

Osobiście nabiał oraz suplementacja witaminą B12 w mojej diecie nie występują.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-05-17 09:52:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Czy mógłbyś nieco opisać w jaki sposób można poprawić stan mikrofony jelitowej w przypadku osoby, która nie zwracała uwagi na dietę, jadła sporo słodyczy przetworzonej żywności i stołowa się w barach szybkiej obsługi? I ile czasu zajmuje taki proces? Wiem, że pytanie jest nieprecyzyjne, ale cokolwiek może mi się przydać

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Beginners] Magia EMOMu

Następny temat

Pytanie o kettloebell 7-32

WHEY premium