SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie - zapytaj dietetyka Faftaq

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34710

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
L'arbre - jako anabolik traktuję tylko kreatynę. reszta dla mnie nie ma takiego znaczenia. Leucyna nasila anaboizm tylko w określonych zakresach dawek, a powyżej pewnego progu już nie niesie za sobą dodatkowych korzyści w tej materii. Prób leucynowy mozna osiagnac spożywając około 20 - 30g białka. Więc i lecuna niewiele daje. Uważam, że jeśli chodzi o kwestie anabolizmu to jednak suple są mocno przeceniane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tadziu, co powiesz o szybkim jedzeniu dosyć sporych posiłków. (500-700kcal)
Mam na myśli osoby w ciągłym biegu, jaki to ma wpływ na zdrowie.




Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-05-26 08:14:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dudee - jedząc szybko gorzej ryziemy i przezuwamy pokarmy przez co gorzej przyswajamy składniki odżywcze, przede wszystkim - białko. Poza tym gorzej kontrolujemy łaknienie i trudniej radzić sobie z uczuciem głodu / chęcią zjedzenia dodatkowej ilosci pokarmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3387
Faftaq dziękuje za odpowiedź na mojego posta. Rozumiem że nie jest możliwe aby być w deficycie i obserwować zastój w wadze? Oczywiście przy założeniu że sylwetka się nie poprawia.
Nurtuje mnie też jedna sprawa - jaki jest czas adaptacji do danej diety? tzn zmieniamy makroskładniki lub ilość kcal. Czy trzeba sobie dać np. 2 tygodnie aby realnie ocenić wpływ danej ilości i kompozycji jedzenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
grubyfus - nie do końca. Moze być zastówj w wadze na deficycie gdy organizm zaczyna zatrzymywać wodę w ustroju. Tak się nieraz dzieje na redukcji. Optycznie i wagowo zmian nie widać w ogóle, bo rosnie poziom zatrzymanych płynów. Taka opcja też jest możliwa.

Jesli chodzi o pytanie dotyczace adaptacji - to nie wiem czy pojęcie "adaptacja" rozumiemy tak samo. Jesli masz na myśli uwidocznienie się zmian w sylwetce (tak zrozumiałem z kontekstu - choc to adaptacja nie jest), to nieraz potrzeba nawet większej ilosci czasu. Wszystko zależy od tego jaki BF. Im niższy tym zmiany są bardziej subtelne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 345 Napisanych postów 9131 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111381
faftaq
grubyfus - nie do końca. Moze być zastówj w wadze na deficycie gdy organizm zaczyna zatrzymywać wodę w ustroju. Tak się nieraz dzieje na redukcji. Optycznie i wagowo zmian nie widać w ogóle, bo rosnie poziom zatrzymanych płynów. Taka opcja też jest możliwa.


co może mieć na to wpływ?
bo chyba dostrzegam taki efekt u siebie

'There is no secret
Secret is just CONSISTENCY WITH HARD WORK'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
najczęsciej problemy pojawiają się u osób które redukują długo, albo stosują mocno ekstremalne rozwiązania. NIekiedy paradoksalnei do trzymania wody mogą przyczyniać się środki zawarte w termogenikach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
A co sądzisz o tzw. diet break w diecie redukcyjnej?
Jeżeli np. ktoś redukuje 12/16/20 tygodni i do celu pozostaje mu jeszcze kilka, żeby przerwał ujemny bilans na np. tydzień i jadł w okolicy swojego zapotrzebowania?

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Zazwyczja takie rozwiazania zalecam wprowadzac co 8 - 10 tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
A co jeśli ktoś mimo że jest już dłuższy czas na deficycie ale mimo to nie czuje zmęczenia redukcją, nadmiernego głodu itd.? Takiej osobie też potrzebne jest rozwiązanie typu diet break sztywno co 8-10 tygodni ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Beginners] Magia EMOMu

Następny temat

Pytanie o kettloebell 7-32

WHEY premium