SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie - zapytaj dietetyka Faftaq

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34696

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Ja mam pytanko o optymalne wykorzystanie anaboliczne jedzenia po treningu a dokładniej czas w jakim i co jeść po treningu i po jakim czasie drugi posiłek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104111
Masz może pod ręką ( ) jakieś wiarygodne źródło dot. synergizmów/antagonistów minerałów i witamin? Wiemy że np Mg lubi się z B6, Fe z C. Z kolei Zn chyba nie za bardzo z Mg Ja mam chyba dwie sprzeczne ze sobą zestawienia. Pomijam już inne czynniki utrudniające wchłanianie minerałów np błonnik.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
vvv - "okno anaboliczne" trwa około 24h Co do posiłków potreningowych to w zdecydowanej większosci wypadków kluczowe znaczenie mają białko i węglowodany. Dobór produktów może być bardzo szeroki. Odp preparatów kierunkowych jak odzywki i suplementy, poprzez hybrydy z odżywek i żywnosci (np whey + owoce), po posiłki konwencjonalne jak wołowina z ziemniakami.

Mahler - nie mam kompleksowego zbioru pod ręką i nigdy takiego nie widziałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104111
To może wrzucę to co ja mam. Jeżeli pozwolisz Może kiedyś się przyda...

http://www.traceelements.com/Docs/Nutrient Interrelationships-Minerals-Vitamins-Endocrines.pdf

KLIK 1

KLIK 2


Zmieniony przez - Mahler w dniu 2016-05-15 17:37:15

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1246
Jaki podział makro ustalił, byś u osoby z dużym PPM (60-62kg przy 176cm wzrostu). Praca fizyczna (średnio robione 25-30km w pracy). Przy 4500 kcal dopiero tej osobie powoli idzie waga . Czy odpowiedni byłby często pimpowany cbl? Ze względu, że dany osobnik nie przeje takiej ilości węglowodanów, aby mieścić się w 50% energii.
Czy 4g na kg masy ciała tłuszczu byłoby dobrym rozwiązaniem? Jak ma się do tego zdrowie? Reszta to około treningowo i przed snem węglowodany. Czy wysyłać znajomego na badania t3,tsh itd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
Co uważasz odnośnie drzemki po posiłku? Ile stron tyle opinii

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Mahler - wierzę że pojawiło się w tej materii trochę unowocześnionych opracowań, bo to wygląda na dosć wiekowe, wykresy - jak mandale %)

L'arbre - już pisałem w tym etmacie, ze ustalenie rozkładu B/T/W, zwłąszcza w przeliczeniu na kg masy ciała wymaga dość szczególowych danych na temat danej osoby, więc raczej nie będziemy robić studium przypadku w tym temacie bo byłolby to mocno czasochłonne. Poza tym nie bardzo rozumiem kwestii dotyczącej wysokiego PPM - przy takich parametrach będzie ono wynosić około 1600 - 1700kcal zapewne.

I ja nie jestem gorącym entuzjastą metod typu CBL

Doradzę to co jest możliwe do doradzenia: jeśli dana osoba ma problem ze zmieszczeniem w siebie wymaganej dawki kcal, to proponuję tak dobierać pokarmy by posiłki były bardzo smaczne. Dobrze sprawdzają się połączenia tłuszczu i smaku słodkiego. Poza tym po wytrawnych posiłkach mogą pojawiać się desery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
vexen - drzemka "ucieta"w ciągu dnia może być całkiem dobrym pomysłem - nie musi byćpo posiłku, ale - może być po nim. Wazne by drzemka nie była zbyt długa, bo może wpłynać na jakość snu w nocy... WQiele zalezy wieć o jak czestych i jak długich drzemkach mówimy...

Z drugiej strony usilna chęć "dosypiania" po posiłkach (czyli pojawiajaca się po nich senność) może byćsama w sobie niepokojąca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020295
Tadueszu, mam kolejne pytanie.

Po wykonaniu badań genetycznych dowiedziałem się że mam dwa allele "C" genu PPARG, odpowiedzialnego za metabolizowanie tłuszczów i węglowodanów. Oznacza to, że insulina nie działa tak efektywnie w czyszczeniu krwi z glukozy jak u posiadaczy innych genów. Czy uważasz, że takim wypadku spożywanie węglowodanów w oknie około-wysiłkowym będzie bardziej optymalne niż spożywanie przez cały dzień, i czy może lepiej by było abym powrócił do systemu odżywiania w stylu "jem/nie jem".

Dziękuję za odpowiedź





Zmieniony przez - FighterX w dniu 2016-05-16 09:30:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 43
1. Jak jest z tą efedryna. W dawce 30mg/ed rozkładać 2x15mg(rano i przed treningiem - godz 15) czy jedna dawka przed treninigem
2. Jak z potliwością? Tylko zwiększona w okresie półtrwania? Jak nie chce się pocić w pracy to jedna dawka godzine przed treningiem mmoże być(15)
3. Można łączyć z innymi rzeczami. Może być combo 30-60min przed treningiem - BA + AAKG +KOFA + MONO + BCAA + Efka??
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Beginners] Magia EMOMu

Następny temat

Pytanie o kettloebell 7-32

WHEY premium