SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie - zapytaj dietetyka Faftaq

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34703

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
arstorn - ja uwązam że czity są bardziej zasadne na reduckji niż podczas budowania masy. Jesli za ich pomocą dasz jeszcze większa nadwyżkę niż masz na co dzień - to gdzie ona trafi?

VVizard89 - gdy np. nie pasują Ci popularne odżywki białkowe to EAA po wysiłku moze zastąpic porcję białka. To oczywiscie przykład, ale najbardziej typowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
faftaq
NO to zalezy czy masz IBS np.
W przypadku takiej "swobodnej suplementacji" można sięgać po różne produkty, choć sądzę ze pewna część probioyków dostępnych na rynku jest po prostu...słaba


Nie mam żadnych schorzeń układu pokarmowego. Ale zaintrygowałeś mnie stwierdzeniem, że poprawę zauważa się po 3-6 miesiącach chyba, że to było w odniesieniu do IBS. Osobiście rzadko miewam problemy z przewodem pokarmowym ale np po ogórkach kiszonych zawsze mam zgagę a ponoć kiszonki dobrze działają.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Przy problemach zwiazanych z istotnym zaburzeniem skłądu mikroflory jelitowej może być potrzebna długa kuracja. Nie jest to absolutną regułą.
Co do ogórków - moze tak być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
Ja mam wzdecia jak zjem duzo na raz ,nie az do niekomfortu ale duzo, to wtedy problem lezy w za duzej objetosci czy w p.pokarmowym ? Czy to już temat rzeka i jest duzo przyczyn ? I trzeba szukac szukac..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1170 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20678
Nie wiem może nie zauważyłem nie doczytałem szukam artykułu na temat nabiału co podnosi estrogenów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
sebaMarsz - przyczyn moze byćwiele. Często u meżczyzn wzdęcia zwiażane są z tym, że pokarm jest spożywany szybko i nie ulega rozdrobnieniu w jamie ustnej. W efekcie niestrawione elementy schodzą do niższych odcinków przewodu pokarmowego i są rozkłądane przez bakterie... Ale to tylko jeden z powodów.

astrom - http://potreningu.pl/articles/3933/nabial-i-estrogeny - chociaż sam pisałem ten artykuł to nie uważam, by w/w powód byłwskazaniem do całkowitego wyeliminowania nabiału z diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Może to nie jest temat ale zapytać chyba mogę ;) co polecasz na stawy? Pytam o suplementy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
vvv - mało realne jest by takie suple działały. Najczęsciej problemy ze aparatem ruchu mają inne przyczyny niż niedobó proteoglikanów czy aminokwasó tworzących kolagen ustrojowy - wieć warto rozwiązania szukac gdzie indziej. Poza tym stawy trudno jest "odżywić", szanas na to jest wtedy gdy przyjmujemy np. białko kolagenowe 1 -2h przed wysikiem, bo wtedy substancje w nim zawate "wtłaczane" są do struktur stawowych pod ciśnieniem w trakcie treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1170 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20678
Mnie to zastanawiam cheat meal na masie niby krece 4razy hiit kalorie średnio 3200 a waga 87 wzrost 185 jem 5 razy dziennie typowo kulturystyczne posiłki hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 519 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12224
Zaczynam redukcje i sie zastanawiam nad pewna rzecza, a mianowicie chcem wprowadzic ttaka rotacje: aktualnie 3500 kcal Białko200-250,i teraz tak ze w dt: high carb aktualnie 400g, low fat altualnie 100g, a w dnt: low carb do 50-100g, high fat do 200g. Co myślisz o tym ? Za jakas mala porade bede wdzięczny :).
1
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Beginners] Magia EMOMu

Następny temat

Pytanie o kettloebell 7-32

WHEY premium