SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Faftaq

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 319 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3444
Witam, faftaq kiedyś napisał:

Wysłana - 5 luty 2008 00:10 [zgłoszenie naruszenia]

brawo - i ciwczysz na silowni pewnie.

pamietaj ze trening z obciazeniem moze wywolac przedwczesne zamkniecie nasad kosci dlugich i zastopowac wzrost. trenujac mozesz skazac sie na aktualne wymiary wzrostowe. kreatyna to tez za***isty pomysl, bedziesz dzieki niej mogl dzwigac wiecej i jeszcze barziej przy***iesz sobie po kosciach. diety i tak pewnie nie masz, efekty beda chwilowe, a na koniec roku, jak pokazesz mamie swiadectwo to dostniesz szlaban na silke i **** bąbki strzeli.

Waga:71 kg
Wzrost:184 cm
Staż: około 1 rok

Od początku staram się trzymać jako tako dietę, w tym 1 roku ćwiczeń mniej lub bardziej intensywnych przybrałem ~10kg. Ogólnie jestem zadowolony, bo z patyka stałem się chłopakiem, który już nie musi wstydzić się pokazać na basenie. Chcę jeszcze urosnąć, więc nasuwa się pytanie czy nadmierne treningi, przysiady, martwe ciągi i inne ćwiczenia gdzie używa się stosunkowo dużych ciężarów nie zatrzymają mojego wzrostu? Od jakiegoś czasu mam zastój, zrobiłem regenerację, potem około 2 miesięczny fbw(wydaje mi się, że jest to plan tylko dla początkujących którzy nie mieli nigdy kontaktu z siłownią, ale zrobiłem jako rozgrzewkę), następnie zmieniłem plan na split:

pon: nogi+barki
wt:biceps+triceps
śr:wolne
czw:klata
pt:wolne
sob:plecy
niedziela:wolne

Trening bardzo fajnie wchodzi, ale doświadczony w tym sporcie kolega, powiedział, że już prawdopodobnie czas na mono.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Przemo7755 w dniu 2011-03-05 17:14:41

Do sukcesu nie ma żadnej windy.
Trzeba iść po schodach.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26980
Nie wierzę, że Faftaq tak napisał.
Zupełnie inaczej pisze posty.
oO

'pamietaj ze trening z obciazeniem moze wywolac przedwczesne zamkniecie nasad kosci dlugich i zastopowac wzrost.'
no to to na pewno nie jest prawdą
jak zaczniesz w wieku np. 15/16lat to nic nie będzie.

a kreatyne możesz czemu nie
jak dieta jest to ok

Zmieniony przez - hilde w dniu 2011-03-05 17:51:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 319 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3444
To faftaq pisał chyba dla osoby która ma 15lat.

Do sukcesu nie ma żadnej windy.
Trzeba iść po schodach.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1418 Napisanych postów 35562 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150828
hilde - faktycznie tak napisałem, ale było to trzy lata temu, od tamtej pory styl mi się zmienił , poza tym treść tamtego posta była przeznaczona dla osoby 15-sto letniej.

Przemo7755 - jesli chodzi o relację trening-wzrost, to obracamy się w sferze pewnego prawdopodobieństwa, a nie 100% pewności. Innymi słowy zależnośc taka wg niektórych źrodeł istnieje i tym bardziej jest prawdopodobna im treningi są cięższe i częstsze. Czy w wypadku amatorskiego treningu w wypadku 17-stolatka faktycznie można zaszkodzić - nie wiem, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, choć nie wykluczam takiej możliwości. Stąd też w kwestii dobierania sobie obciążeń - sugeruję kierowanie się raczej zdrowym rozsądkiem (niż zaawansowaną obawą), bo on jest przydatny niezależnie od planów dotyczących wzrostu.

Jeśli chodzi o kreatynę - nie widzę przeciwskazań.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-03-05 18:34:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem.. z mlekiem?

Następny temat

Kreatyna - pierwszy raz

Fruzelina