SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikołaj Ludwin: Przygotowania do MPJ 2015 jesień

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21565 Napisanych postów 30796 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870603
Kurde ja nawet nie wiedziałem że Ty dopiero 21 lat masz Gratki, ze startu na start co raz bardziej poznajesz swój organizm, wiesz co na Ciebie lepiej działa. Teraz tylko czekać na kolejne medale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Graty jeszcze raz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 277 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17080
Gratuluje, teraz odpoczynek dluzszy czy masujesz na zime? wiesz moze juz na temat dalszych swych planow? w ogole co tam wpadlo ciekawego po zawodach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1906
Gratulacje! Oglądałem Cię w kłodzku i jestem pod wrażeniem Twojego pozowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
infernol - Dzięki wielkie, smaczne było ale czas się ogarnąć bo taka wyżera nie może trwać wiecznie

HKD - Dzięki wielkie ! Czekam na Twój debiut, z pewnością będziesz miał co pokazać

popuri - Dzięki

Marian17 - no w takim towarzystwie to można czekać na swój start dzięki raz jeszcze i mam nadzieję, że się jeszcze nie raz zobaczymy, a może i opędzlujemy w końcu razem jakiegoś kebsa czy burgera

Megan - dziękuję !

Artur Ś. - Dzięki szefie ! Cały sezon jesienny i progres jaki udało mi się zrobić w ostatnim pół roku zawdzięczam między innymi Tobie porównując wagę z Debiutów/Żelistrzewa do PP czy Kłodzka byłem ponad 2kg cięższy i w lepszej formie. Pomijam fakt, że wizualnie też sporo się poprawiło, a będzie tylko lepiej. Motywacji i chęci do pracy mam multum heh... ale trzeba wiedzieć kiedy odpocząć.

gienus12 - dzięki !

prz1993 - ja młody knypek jestem aczkolwiek na scenie byłem najstarszy no i wiadomo poziom nie był wygórowany - myślę, że moi rywale się nie obrażą patrząc realnie na cykl jesiennych imprez w IFBB większym sukcesem dla mnie jest już 11 miejsce na Pucharze Polski szczerze mówiąc, ale wiadomo dla ludzi "niewtajemniczonych" liczy się pucharek i złoty medal hehe. Oczywiście 1 miejsce bardzo miłe zakończenie sezonu, na pewno dodało wiatru w skrzydła

Wiktor - dziękówa

Amos - oo witam kolegę po fachu. Odpoczynek będzie krótki, bo planuję regularnie dokładać kcal jednak zachować względnie dobrą formę. Czy to będzie masa ? Zobaczymy. Roztrenowanie i off będzie na pewno w styczniu i lutym. Dalsze plany jeszcze pod znakiem zapytania, na pewno chcę trenować i porządnie jeść, bo to już mam we krwi. Jednak muszę zająć się też innymi sprawami prócz sport, chociaż pewnie uda mi się wszystko pogodzić i w 2016 stanę jeszcze na deski - bardzo bym chciał. Z żarcia postawiłem na swojskie jedzenie, były krokiety, domowe burgery, kasza manna z owocami. Słodyczy raczej unikałem, bo strasznie puchnę i później źle przechodzę te wahania wody. Po MPJ ostro pożarłem i chyba wystarczy już do końca roku

filax - dziękuje bardzo, miło mi, że komuś się podobało

--------------------------------------------------------------------------------------

Dzięki raz jeszcze wszystkim za dobre słowa i wpis w dzienniku. Na pewno wrzucę jakieś solidne podsumowanie wraz ze zdjęciami itd. jednak obecnie mam trochę spraw na głowie związanych z uczelnią. Także bądźcie cierpliwi !

pozdro !


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-10-26 13:53:46

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Najważniejsze, że masz cel

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
arni ja cały czas nadrabiam to jedzenie co sie nam razem nie udało zjesc ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

Troszkę moja aktywność przygasła, ale to ze względu na to, że cały czas jestem na wysokich obrotach... nie tylko na treningach. Nadrabiam zaległości na innych płaszczyznach, które troszkę zaniedbałem przez okres startowy.

Najpierw wrzucę kilka zdjęć z Kłodzka i opiszę nieco zawody, bo nie było jako takiej relacji.

Dnia 24.10.2015 w Kłodzku odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness. Zająłem 1 miejsce w kategorii do 21 lat, co było bardzo miłym i nowym dla mnie doświadczeniem. Przyznam, że taką chwilę sobie wyobrażałem niejednokrotnie, ale to jak się czułem w tym momencie było zupełnie inne niż przypuszczałem Wiadomo, że poziom na tej imprezie nie byłem mega wysoki i chyba rywale się nie obrażą, biorąc pod uwagę wcześniejsze imprezy w rundzie jesiennej roku 2015. Mimo wszystko jakaś tam "wisienka" na torcie wpadła i nagroda w postaci odżywek .

Dla ciekawskich na Pucharze Polski i Kłodzku waga wskazała 86,4kg na weryfikacji. To była moja szczytowa forma. Dla porównania Debiuty i Żelistrzewo wagowo to kolejno 84,2kg i 83,8kg. Uważam, że teraz miałem jeszcze lepszą formę z wyższą wagą - co to oznacza, sami sobie odpowiedzcie. Uważam, że to dowód na to, że 12 tygodniowy okres budowania masy solidnie przepracowałem i w tak krótkim czasie udało mi się jednak dołożyć nieco suchej masy mięśniowej. Waga z MPJ to około 84,4kg, ale forma była kiepska przez limit wagowy. Zarówno na Debiutach, Żelistrzewie jak i PP i Kłodzku mogłem wyjść maksymalnie naładowany, więc porównuję te imprezy.

Fotek mam mało, ale coś wrzucę oczywiście

Z Szefem


Z Mariuszem Żabą, zdobywcą brązowego medalu w kat. do 23 lat. Świetny zawodnik i osoba, serdecznie pozdrawiam


Bice


Plecak



Moje pierwsze złoto w kulturystyce




Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-11-08 09:53:30
1

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Co dalej ?
Od jakiegoś czasu uprawiam badminton. Bardzo mi się spodobała ta gra i po wstępnej konsultacji z trenerem spróbuję swoich sił na polskiej arenie - Grand Prix Chudo Zdrój 2016 w kategorii buduj masę. A tak poważnie plan jest prosty - dokładamy mięsko, żeby w końcu wyglądać jak człowiek

Czas na konkrety. Okres startowy za mną, pierwszy tydzień po moich ostatnich zawodach był odpoczynkiem, jednak nie trwało to długo, bo już 02.11.2015 zacząłem okres budowania masy. Chcę sprawdzić nowe podejście tzn. wykorzystać okres "poredukcyjny", kiedy organizm jest na maxa nakręcony i świetnie absorbuje składniki odżywcze. Teoretycznie wtedy możliwe są dobre przyrosty suchej masy mięśniowej, ale czy to prawda - sprawdzę to na własnej skórze. Jednak u mnie nie ma żadnych drastycznych. Delikatne podbicie kalorii, ograniczenie aktywności aerobowej i trening siłowy 4x w tygodniu.

Dieta prezentuje się następująco (to tylko zarys, bo w praktyce mocno urozmaicam i eksperymentuję w kuchni na tyle na ile pozwala czas):

1 posiłek: 5 jaj
2 posiłek: 200g udziec wołowy + 5g olej lniany
3 posiłek: 200g udziec wołowy + 5g olej lniany
4 posiłek: 200g fileta z indyka + 75g makaron durum
TRENING (po treningu 50g śliwki suszone + 40g izolat serwatki)
5 posiłek: 200g fileta z indyka + 100g makaron durum + 20g orzechy włoskie
6 posiłek: 200g twaróg chudy + 125g makaron durum + 20g orzechy włoskie

Kcal: około 3100
B: 250g
T: 85g
W: 250g
(wartości podane tylko ze źródeł podstawowych)

Kurczak i ryż poszły w odstawkę. Mocno urozmaicam dietę aby dostarczyć mikroelementy, których brakowało na diecie przedstartowej. Brak węgli w pierwszych 3 posiłkach ogranicza łaknienie, dzięki temu jestem w stanie trzymać się założeń dietetycznych mimo ogromnego apetytu, który mam w tej chwili. Babciowego obiadku już też nie odmawiam, jednak staram się żeby to nie było codziennie

Trening aerobowy obecnie 5x30min, wchodzi gładko, jednak nieco upośledza regenerację i w pierwszej kolejności właśnie tu będę wprowadzał zmiany, jeśli waga będzie w stagnacji. Trening siłowy bardzo podstawowy, unikam maszyn i metod intensyfikacji treningu. Klasyczny split 4x week oparty tylko na podstawach to właśnie dla mnie dobry bodziec, bo dawno w ten sposób nie trenowałem.

Waga na czczo obecnie około 90,5kg, czyli 4kg do przodu od czasu zawodów, nie jest to chyba jakiś mega przyrost. Ostatnie 2 tygodnie to były spore wahania wody, trochę trudno było mi to ustabilizować, ale odrobina cierpliwości i już jest coraz lepiej. Tydzień temu było około 88,5kg, także i tak dość spory przyrost, więc na razie nie wprowadzam żadnych zmian.

Środki mocno ograniczone i stosowane te jak najmniej inwazyjne dla organizmu. Suplementacja wygląda następująco:

Rano:
- 1g Wit C
- kompleks witamin
- 2kap omega 3
- 5/10g ostropest mielony
- 1kap czosnek bezzapachowy

Przed aerobami (czasami wykonuję na czczo, czasami po treningu zależnie od dnia itd.)
- 10g BCAA

Po treningu
siłowym
- 40g izolat serwatki

Przed snem
- 1g Wit C
- kompleks minerałów
- ZMA
- 1kap czosnek bezzapachowy
- 2 kap omega 3

Samopoczucie coraz lepsze, jednak wyniki badań które wykonam za 1-2 tygodnie pokażą na czym stoję i czy faktycznie jest ok.

Dziennik treningowy zawieszam, ze względu na brak czasu i weny do prowadzenia.
pozdrawiam i dziękuję tym którzy kibicowali !






Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-11-08 10:02:32

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-11-08 10:06:47

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-11-08 10:10:50

Zmieniony przez - Banan w dniu 2016-01-20 16:41:30

Zgodny z regulaminem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasi reprezentanci na Debiuty 2015 Gdańsk

Następny temat

Opalanie przed zawodami

WHEY premium