SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikołaj Ludwin: Przygotowania do MPJ 2015 jesień

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
roumiii - to prawda, im dłużej trenuję tym bardziej widzę, że cyferki i liczby nie mają przełożenia na wygląd. Chociaż życie zaczyna się podobno dopiero po "50tce" w łapie także najlepsze przede mną Wagę sprawdzam, bo interesuje mnie tendencja rosnąca. Na redukcji faktycznie waga nie jest dla mnie tak istotna, chociaż teraz będę musiał się wbić w limit wagowy, a w kategorii juniorów jest nieco mniejszy, ale Artur mówił że mam sobie teraz spokojnie rosnąć i nie myśleć o limitach, więc jem Miło mi, że znajdzie się ktoś kto tak długo śledzi moje poczynania masz rację, teraz nieco lepiej organizm przyswaja składniki odżywcze co za tym idzie jest jakość. Myślę, że redukcję uda mi się zacząć z niższym poziomem BF niż miałem na początku poprzedniej wycinki, dzięki czemu liczę na mocniejsze docięcie - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

CienkiGosciu - po wizycie u babci to się nie liczy, też mi waga różne dziwne wartości pokazuje i się zawsze zastanawiam czy się sprzęt zepsuł

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-05-26 22:47:47

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam wszystkich ponownie !

27.05 - nogi

1. Prostowanie nóg siedząc, jednonóż 5s x 12-20p

2. Półprzysiad tylni
60kg x 20
100kg x 15
120kg x 15
140kg x 12

3. Wypychanie nóg na suwnicy, stopy szeroko/wysoko na platformie 4s x 12-15p

4. Uginanie nóg stojąc 4s x 12p na nogę

5. Martwy ciąg na prostych 3s x 12p

Komentarz do treningu

Tego dnia zmodyfikowałem trochę trening, zacząłem od czwórek. Prostowanie nóg siedząc to ćwiczenie którego ortopeda mi zabronił wykonywać, no ale niestety jest świetne ciężar minimalny i mega spięcie spowodował, że czwórki już miały "dobrze" ale faktycznie odczuwam tutaj najmocniejszy dyskomfort/ból w kolanie, więc nie szaleję.

Nie jestem zwolennikiem półprzysiadów, ale to również zalecenia lekarza i daje to efekt. Z tygodnia na tydzień czuję, że mogę coraz niżej siadać bez bolesnego odczucia w kolanie. Jestem zadowolony, kontuzja nie jest mi straszna i powoli wracam na obroty jeśli chodzi o trening nóg.

Ogólnie była solidna pompa, a dziś ledwo chodzę, daawno nie miałem zakwasów na czwórkach, nie mogłem ich skatować tak jak lubię, ale wszystko wraca do normy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28.05 - plecy
1. Podciąganie na drążku 3s x 10p ciężar ciała

2. Wiosłowanie w opadzie tułowia
50kg x 15
50kg x 15
60kg x 12 (filmik)
60kg x 15



3. Przyciąganie uchwytu neutralem 3s x 12-15p progres ciężaru

4. Przyciąganie uchwytu podchwyt 3s x 12-18p regres ciężaru

5a. Przyciąganie uchwytów z góry (coś ala hammerek) 3s x 10p

5b. Przyciąganie drążka z górnego wyciągu do bioder w opadzie tułowia 3s x 10p

6. Szrugsy 4s x 15p

+20min aero po treningu

Komentarz do treningu
Dzisiaj był gościnny trening na innej siłowni - staram się wprowadzać różne zmiany i nowe bodźce w moim reżimie, dlatego tak sobie koczuje po różnych siłowniach Znowu świetnie trafiłem i przekatowałem na prawdę solidnie plecy. Kolega narzucił ostre tempo i jechaliśmy jak źli.

Tutaj fotka z pozdrowieniami dla Diablicy. Idę śladami klubowej koleżanki. Staram się ostro trenować i z pełnym powerem


Dieta

Jedyna zmiana to wywaliłem 50g kaszy rano bo po prostu już nie dawałem rady tego zjeść. Czasem wpadnie jakiś czit ale bez szaleństw, bo samo zjedzenie mojej michy to niemałe wyzwanie a co dopiero dopychać się jeszcze jedzonkiem z poza schematu. Jeśli robię czit tzn. planuję jakieś wyjście czy obiadek mniej dietetyczny to wywalam 1 posiłek z mojej stałej diety i w to miejsce wrzucam to na, co mam ochotę, ale unikam słodyczy.

pzdr.


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-05-28 16:44:46

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Diablica:) V-Mistrzyni Świata
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 1346 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4847
Ejjj Miki Twoje kuku chyba gorzej wygląda niż moje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
no trochę tak ja mam delikatną skórę, a nie takie grube łapska jak Ty haha

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-05-29 17:11:58

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

01.06 - dzień dziecka czyli klata i biceps

1. Wyciskanie hantli skos góra
26kg x 12
30kg x 12
33kg x 12
37kg x 10
41kg x 10
44kg x 8

2. Rozpiętki 4s x 15p do 18kg

3. Wyciskanie siedząc, maszyna ala hammer 3s x 20-30p

4. Rozpiętki bramka 3-4s x 12-15p

5. Uginanie przedramion na modlitewniku maszynka 5s x 20p

6. Uginanie przedramion młotkowo 3s x 8-10p do 26kg na rękę

7. Uginanie "do ucha" z linką górnego wyciągu 2-3s x 15p

+brzuch
+20 min aero po treningu

Komentarz do treningu
Wykonałem trening z nowym partnerem treningowym (zmieniam ich jak skarpetki ) - oczywiście żartuję, żebyście nie poczuli się urażeni hehe, trening z nową osobą zawsze jest dla mnie owocny bo to nowe bodźce, chęć rywalizacji i mówiąc wprost - mega pompa

Klata tego dnia można powiedzieć, że poszła "standardowym" schematem, ale właśnie taki plan teraz może zadziałać owocnie, z tego względu, że trenowałem ją przez ostatnie 5-6 tygodni zupełnie inaczej, stosując dużą ilość serii, mało ćwiczeń itd.

Dieta
Waga już była szczytowa - 102,6kg na czczo - wpadłem na głupi pomysł, że idzie nieco za szybko i obciąłem paczkę ryżu. Efektem tej zmiany było 2kg mniej na wadze, ale też sylwetka straciła w wyrazie, jakiś taki płaski się zrobiłem. Biorąc pod uwagę, że już jestem trochę podlany to ogólnie nie podoba mi się to heh, na szczęście w piątek konsultacje - szefowie ocenią chłodnym okiem na czym stoję i czy udało się co nieco poprawić.







Cały czas staram się jeść czysto, ale czasem coś wleci nie ukrywam. Do zawodów jeszcze trochę czasu, więc korzystam. Dziś np. idę na koncert i może wrzucę małe piwko żeby się nie odwodnić

Tutaj fotka przedstawiająca małego psikusa jaki spotkał mnie w tramwaju jak wchodziłem po schodkach, chyba poprawiłem kilku osobom humorek To dobry znak, giry rosną, ale też i dvpsko hahah




Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-03 17:00:09

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-03 17:00:41

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam wszystkich ponownie !

05.06 - barki, triceps w SANDOW ŚREM

1. Wyciskanie sztangi zza karku na suwnicy smitha 4s x 15-40p (w sumie ponad 100 powtórzeń)

2. Wyciskanie sztangi przed głową na suwnicy smitha 3-4s x 15-20p (w sumie ponad 50 powtórzeń)

3. Tylni akton na butterfly 4-5s x 15-20p

4. Wyciskanie wąsko na maszynie 5s x 10-12p

5. Prostowanie ramienia w opadzie tułowia 4s x 12p

6. Prostowanie ramion z drążkiem górny wyciąg 3s x 15-20p

Komentarz do treningu


Piątkowy trening miałem przyjemność wykonać w klubie Sandow Śrem u Artura i Sylwii Ślicznych. Szef jak zawsze wymyślił coś nietypowego, co zawsze daje fajne odczucia i konkretną pompę. Biorąc pod uwagę etap w jakim jestem i ilość spożywanych węglowodanów - już po dwóch pierwszych seriach na liczniku miałem ponad 60 powtórzeń i nie mogłem podnieść ręki, a to był dopiero początek %) Artur i Sylwia mają odwagę przełamywać utarte schematy i efektem tego jest progres. Naszło mnie też na przemyślenia i zauważyłem, że paradoksalnie im większy mam poziom wytrenowania tym częściej stosuję coraz niższe ciężary, nawet w okresie budowania masy. Moim zdaniem to dobre podejście, ze względu na minimalizowanie czynnika kontuzji.

Bardzo cenię indywidualne podejście w tym sporcie oraz fajną atmosferę dlatego chciałem kontynuować współpracę z Arturem. Moja wizyta w Śremie nie była tylko w celu wykonania mocnego treningu, ale również zaprezentowania sylwetki i uzyskaniu odpowiedzi na pytanie - Co dalej? Obecnie osiągnałem szczyt wagi z poprzedniej "masówki" (waha się około 101-102kg na czczo) jednak wyglądam zupełnie inaczej, mam lepszą jakość. Z racji limitów wagowych w kulturystyce klasycznej juniorów postanowiliśmy już nie budować wagi i skupić się na masie jakościowej/zagęszczaniu obecnej masy. Zmiany nie będą drastyczne, ale zauważalne. Trening wykonywany na nieco większej ilości powtórzeń oraz ujmujemy 200kcal w diecie. Cheatmeale również nie będą tak częste, więc nieco ustabilizuję dietę myślę, że zejdzie trochę wody podskórnej.

Dieta

1 posiłek: 2 całe jaja + 6 białek jaj + 100 owsianych (dżemiki i rodzynki out )
2 posiłek: 200g fileta z kurczaka + 125g ryżu parboiled + 10g olej lniany
TRENING (po treningu 50g whey + 75g carbo)
3 posiłek: 200g fileta z kurczaka + 125g ryżu parboiled + 10g olej lniany
4 posiłek: 200g fileta z kurczaka + 125g ryżu parboiled + 10g olej lniany
5 posiłek: 200g fileta z kurczaka + 125g ryżu parboiled + 10g olej lniany
6 posiłek: 200g twaróg chudy + 40g dowolne orzechy

Pozwolę sobie wrzucić parę fotek z galerii Artura i Sylwii




















Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-06 08:46:14

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ładnie ładnie
cały czas obserwuje i kibicuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Marian - dzięki wielkie, mam nadzieje, że wpadniesz do Wrocka na MPJ

Dzisiaj minął dzień po treningu barków w Śremie i przyznam, że jest BÓL dziś robiłem trening pleców i było ciężko unosić ręce np. w ściąganiu drążka do klatki Weszło konkretnie.

Później dam rozpiskę, bo mam filmik, jakieś fotki to może będzie nieco bardziej kolorowo w tym nudnym dzienniku

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
Do nudnego to mu daleko
Przy innych dopiero widać, że i rozmiar już masz słuszny. BF też na niezłym poziomie, będzie ciekawie po wycince
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z przyjemnością musimy stwierdzić że współpraca z Tobą to dla nas wielka przyjemność. Mimo młodego wieku widać dużą dojrzałość zarówno emocjonalną jak i sportową. Przyznam, że wiedząc że trenujesz wiele lat i mając pewne uwarunkowania genetyczne bez szczególnych niekonwencjonalnych metod nie zrobiłbyś dalszych postępów. Mając tą samą wagę co w zeszłym roku na masie prezentujesz dużo wyższą formę i dojrzałość mięśniową - w slangu mówi się że się ubiłeś lub zagęściłeś. Nogi oczywiście klasa i nawet prążkują co widać na fotce, góra dobudowana i ubita. Fatu znacznie mniej. Klatka poprawiona (!)
Z doświadczenia wiem że w dalszej perspektywie czyli na redukcji nie będzie tak wielkich spadków i możemy ją przeprowadzić jeszcze spokojniej. Bardzo nas to cieszy bo jest po proces który szczególnie przyporządkowany jest zawodnikom już z dużym stażem.
Zdajemy sobie sprawę że to początek kariery ale start w tym roku na jesień powinien dać dużo więcej satysfakcji niż poprzednio. Najważniejsze że zrobiłeś niesamowity postęp ....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasi reprezentanci na Debiuty 2015 Gdańsk

Następny temat

Opalanie przed zawodami

WHEY premium