SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikołaj Ludwin: Przygotowania do MPJ 2015 jesień

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69507

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Widzę, że mam małą publiczność także wrzucam filmik z przysiadów, kolega zakrył chyba mikrofon, ale może to i dobrze...





Karciarz - zależy czy mówisz o napalmie w wersji proszkowej czy shoty, bo są różne pod względem składu tych w płynie w ogóle nie czuję, ten napalm w proszku to taka delikatna przedtreningówka jak dla mnie, nie za mocna, nie za słaba. Robi robotę, ja petardy nie szukam w przedtreningówkach bo mam ją w sobie granat bardzo spoko, postawił mnie na nogi, ale brakowało mi beta-alaniny, albo jej tam nie ma albo jest za mało - po prostu lubię to specyficzne mrowienie na twarzy

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Widzę że się nie opitalasz i solidny klamot wchodzi, siła :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29416 Napisanych postów 62857 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902258
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Popuri - dzięki, to prawda staram się cisnąć na maxa, bo nie lubię wychodzić z siłowni z poczuciem, że dałem dvpy. Chyba każdy tak ma

Mumin222 - dzięki za opinie, ale przyznam, że ciężko mi sobie wyobrazić jak można ocenić głębokość przysiadów z takiej perspektywy oraz biorąc pod uwagę, że w dolnej fazie ruchu talerze zasłaniają nogi i nie widać dokładnie zgięcia w kolanie oraz wysokości na którą opuszczam dvpsko . Uznam, że udało Ci się jednak to zrobić, więc są to zalecenia mojego lekarza, staram się sukcesywnie pogłębiać ruch, aczkolwiek ta forma przysiadów już mnie satysfakcjonuje i daje dobre efekty. Postaram się jeszcze trochę głębiej schodzić, ale to wiąże się z bólem kolana, dlatego potrzebuję jeszcze nieco czasu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.06.2015 - bary, triceps, brzuch

1. Wyciskanie hantli siedząc
33kg x 10
37kg x 10
41kg x 9
44kg x 6

2. Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia do klatki/brody
55kg x 10
55kg x 10
55kg x 10
55kg x 10

3. Wymachy boczne z hantelkami typu "trójkąt"
7,5kg x 20
10kg x 20
12,5kg x 15
15kg x 12
7,5kg x max (około 30)

4. Wymachy w opadzie tułowia 4s x 15p

5. Francuskie wyciskanie hantli na ławce poziomej
12kg x 15
18kg x 12
22kg x 8

6. Pompki na maszynie imitującej poręcze
100kg x 15
120kg x 12
140kg x 12 + 80kg x max

7. Prostowanie ramion górny wyciąg, drążek typu "v" 3s x 15p

+brzuch
+20 min aero po treningu

Komentarz do treningu

Trening barków przyznam sredni, jakoś nie miałem pomysłu ich skatować. Pompa była przyzwoita, ale brakowało mi kropki nad "i". Tricepsy to formalność, zawsze ze mną "współpracują" na treningu

Dieta
cud



pozdro !


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-25 23:08:56

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 107 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6235
z tym siadaniem również nie wykonuję głębszych ruchów, ba schodzę nawet płycej niż Ty Mikołaj
również są to zalecenia lekarskie - mam lewostronną dyskopatię ( jedynie fronty wchodzą w grę, wypychanie miednicy do przodu i wciągnięty brzuch, schodzenie do momentu aż nie zaokrągla się dvpsko:D)
za to potrafię się już zajechać 20kg gryfem - wystarczy na rozruch zrobić motyw typu :
schodzisz->trzymasz->2cm wyzej->trzymasz->2cm wyzej->trzymasz itd
ważne jest wyczucie mięśnia, a nie jak głęboko schodzisz, na siłowni widzę ludzi co szurają dvpskiem po ziemi siadajac, ale machaja tym ciezarem jak kobieta torebką i takich co nałożą klamotu i robią mikrospięcia, ale liczy się , że "siadał" z 200kg...

reasumując ważne, że wróciłeś do normalnego treningu nóg i dobrze je czujesz, ciśniesz dalej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29416 Napisanych postów 62857 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902258
Arni widac wyraznie ze nie sa to pelne ruchy. a pytalem wlasnie dlatego ze tak myslalem ze cos nie tak z kolanami. ja nie moge nawet polowek robic bo kolano boli najbardziej przy 90 stopniach. pozostaja cwiartki ale czy to ma sens? wole dac inne cwiczenia w pelnym zakresie.
walcze z kolanem skoczka od ok 4 lat i nic nie pomaga. robie przysiady pojawia sie bol. ew to cwiczenie mi nie lezy i chyba bede musial z niego zrezygnowac na stale a bardzo je lubie z racji przeszlosci zwiazanej z TS.
rob swoje tak zeby bylo dobrze a mi pozostaje zyczyc zdrowia i efektow i dalej z ukrycia bede zagladal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
roumiii - spotkałem się z opinią, że głębokie przysiady są "zdrowsze" niż te niepełne. Czytałem też argumentację, ale nie wiem ile w tym prawdy - mnie bardziej boli im głębiej przysiądę, więc stosuję się do zaleceń lekarskich. Być może to takie moje schorzenie tylko, aż takiej wiedzy nie mam. Odnośnie udziału ciężarów przy rozwoju poszczególnych partii całkowicie się zgadzam, można na prawdę solidnie się skatować niskimi ciężarami i z powodzeniem rozwijać gorsze grupy mięśniowe, ja chyba jestem tego przykładem. Zdaje sobie sprawę z tego, że przy mojej wadze i stażu te ciężary mogłyby być większe, ale skoro niższymi osiągam cele i przy tym ograniczam ryzyko kontuzji... dla mnie bomba

Mumin222 - no muszę przyznać, że współczuję, bo u mnie przysiad to jest fundamentalne ćwiczenie, które sprawia, że nogi mają specyficzny obły kształt. Kiedyś odstawiłem na jakiś czas przysiad i to był jeden jedyny raz - noga stawała się coraz bardziej "płaska" i wąska. No ale trzeba szukać odpowiednich dróg dla siebie, faktycznie ćwiartki to chyba średni pomysł, ale spróbuj np. przysiad bułgarski, przysiad z oparciem o piłkę, przysiad na suwnicy smith'a, hack-przysiad ze sztangą trzymaną z tyłu ciałą... to takie szybkie pomysły które przyszły mi do głowy. Wiadomo, że każde to ćwiczenie nieco inaczej angażuję mięśnie nóg, ale zawsze to jakaś alternatywa być może poskutkuje ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26.06.2015 - plecak

1. Przyciąganie wąskiego uchwytu do klatki piersiowej 5s x 12-20p + dropsety na końcu

2. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia, nachwyt
80kg x 10
100kg x 10
120kg x 10
120kg x 9 (rozerwały mi się paski )

3. Przyciąganie uchwytów do klatki piersiowej 4s x 15p

4. Przyciąganie sztangi do obojczyków, tułów równolegle do ziemii, łokcie szeroko
40kg x 15
40kg x 15
40kg x 15

5. Ściąganie linek z górnego wyciągu do bioder w opadzie tułowia 3s x 15p

+20 min aerobów po treningu

Komentarz do treningu

Dziś moc chyba była za duża, bo paski mi się rozerwały przy wiosłowanie no ale dłuugo mi służyły, więc mają wybaczone. Trening mimo ogólnego zmęczenia w ciągu dnia był bardzo dobry. Nie stosowałem przedtreningówki bo co za dużo to niezdrowo ale już po 2-3 seriach kiedy poczułem dobrą pompę w najszerszych wiedziałem, że tego dnia będzie ogień. To mnie rozbudza

Koszulka SFD cały czas mi towarzyszy na treningach. Przyznam, że sprawdza się super, ma fajny i wygodny materiał także jeszcze raz bardzo dziękuje za taki miły upominek


Dieta

1 posiłek: 2 jaja + 6 białek + 100 owsa
2 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled + 10g olej lniany
3 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled + 10g olej lniany
4 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled + 10g olej lniany
Trening (po treningu 50g izolat + 75g carbo)
5 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled + 10g olej lniany
6 posiłek: 200g twaróg chudy + 40g orzechy laskowe

Waga na czczo kręci się koło 101kg, delikatnie spadło w dół, ale to wahanie około kilograma, więc już trochę cierpliwości nabrałem podczas współpracy z Arturem, więc wiem, że nie ma co panikować Sesja na uczelni powoli się już u mnie kończy, udało się pogodzić wszystkie obowiązki z treningami. Teraz teoretycznie wakacje, ale u mnie nie stopujemy i jedziemy dalej. Rozpoczynam praktyki, do tego równolegle będę prowadził treningi personalne i pracował w sklepie z odżywkami - nie wspominając o przygotowaniach do zawodów przynajmniej nie będę się nudził

pzdr.



Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-27 09:10:23

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ładnie ładnie

arani pw jak mozesz


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2015-06-27 09:22:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Marian - nie, nie sprzedaję sterydów

hahahah skromny żarcik z rana, już odpowiedziałem


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-06-27 09:30:43

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
jak nie sprzedajesz ? A co to spod lady w sklepie ostatnio dawałeś ?

Co do treningu to mocy nigdy za wiele hehe, ale jak urwałeś paski to sie nie dziwie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasi reprezentanci na Debiuty 2015 Gdańsk

Następny temat

Opalanie przed zawodami

WHEY premium