SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mikołaj Ludwin: Przygotowania do MPJ 2015 jesień

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 69492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
ale bym takiego świniaczka oj**ał Arnold jak liczysz fat ze schabu? w jednym źródle pisze ma on 4 na 100g a w innym ze 10. jedząc np kg dziennie wychodzi odhcylenie równe 60g Ja osobiście licze ze ma 4


Zmieniony przez - Hekade w dniu 2015-07-08 12:00:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Popuri - na pewno byłoby co słychać, bo darłem japę jak szalony też lubię schab, ogólnie na masie warto korzystać z różnych źródeł białka, cały rok na kurczaku to chyba przesada

Hekade - to oyeb, kto Ci broni dobre pytanie postawiłeś, sam się zawsze zastanawiałem jak to jest z tym tłustszym mięsem. Powiem tak, okres budowy masy to nieco bardziej elastyczny okres pod względem dietetycznym, nie pilnuję tutaj wszystkiego co do kalorii, dlatego pozwalam sobie na takie "niepewne" źródła. Nigdy nie wiadomo ile tak na prawdę jest w tym mięsie tłuszczu, bo czasem się trafi na bardziej tłusty kawałek, czasem mniej. Druga sprawa ile zostaje na patelni itd. zbyt dużo tych czynników wpływa na ostateczną wartość, dlatego unikam takich źródeł białka na redukcji, kiedy już jest ścisłą dieta. U mnie na opakowaniu było napisane 5g/100g, więc tak założyłem i adekwatnie do tej wartości uciąłem lniany.


Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2015-07-08 15:13:42

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 382 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17724
Kiedyś czytałem gdzieś o utracie tłuszczu podczas obróbki termicznej. Nawet do 60% może go ubyć więc nie liczyłbym, że to 5g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jutro dajemy "po zaworach" Nikt żywy nie wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Hahaha czekałem na tego posta tak jest, jutro jedziemy do odcięcia czyli jak zawsze

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Witam ponownie !

09.07.2015 - Konsultacje - Śrem

Dzisiaj odbyły się konsultacje z Arturem i bardzo solidny trening z Sylwią. Szczegóły podam później, narazie rozpiska, jednak przyznam, że jechaliśmy ile fabryka dała, więc nie pamiętam dokładnie ile serii czy powtórzeń leciało

1. Ściąganie drążka szeroki chwyt do klatki piersiowej 4s x 10-15p

2. Wiosłowanie sztangi nachwyt w opadzie tułowia
80kg x 10
100kg x 10
120kg x 10
140kg x 8

3. Wiosłowanie sztangi podchwyt w opadzie tułowia
60kg x 15
80kg x 12
80kg x 12
60kg x 15
40kg x max

4a. Ściąganie linek w opadzie tułowia do bioder 3-4s x 10-15p

4b. Ściąganie wąskiego chwytu do klatki 3-4s x 10-15p

Komentarz do treningu

Nie będzie żadną nowością to, że polecieliśmy po bandzie. Ale Sylwia dzisiaj chyba przeszła samą siebie, bo targała takie ciężary jak ja Ta Pani chyba się urodziła na siłowni albo ja jestem jakimś totalnym plackiem i marmoladą (mam nadzieję, że to pierwsze )

Pierwsze ćwiczenie świetnie rozgrzało plecy, wstępne zmęczenie i dobra pompa od początku. Kolejno przeszliśmy do ciężkiego wiosła. Sylwia mówi "nigdy tego nie robiłam"... chciałem zasugerować, żeby na początek wzięła jakiś mniejszy ciężar, ale chyba nie chciała tracić energii na ściąganie krążków i jedzie moim ciężarem w myślach "kvrwa, szok - niedość, że kobieta to jeszcze starsza i leci moim ciężarem" - ego ostro dostało, więc wziąłem 10tki i dałem na boki... niestety wrażenia na Sylwii to nie zrobiło, więc wskoczyłem na 140, no i tak w sumie nakręcaliśmy się cały trening plecy pękały, ale później miałem zjazd, jak wracałem do domu to powieki mi swobodnie opadały i marzyłem o pozycji lężącej..

Konsultacje

Bardzo wymagający trening z Sylwią wymusił na mnie potrzebę odetchnienia. Potem przeszliśmy to wytężania mózgu i opracowaniu planu na etap redukcji tk. tłuszczowej. Artur ocenił, że forma wyjściowa nie jest najgorsza, więc rokuje to dobrą sylwetkę na jesień. Pod względem dietetycznym nie ma tu żadnej magii, delikatnie obcinamy kcal i wyczyszczamy dietę. Dalej będę spożywał około 4 tysięcy kcal dziennie, a już podejrzewam, że waga będzie leciała w dół. Dżemiki, cheatmeale i inne radości idą w odstawkę, zostaję przy podstawowych produktach.

Dieta - Schemacik:

1 posiłek: 2 całe jaja + 6 białek jaj + 100g owsianych + owoc
2 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled
3 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled
TRENING (po treningu 40g carbo + 35g izolat serwatki)
4 posiłek; 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled
5 posiłek: 200g fileta z kury + 125g ryż parboiled + 20g olej lniany
6 posiłek: 200g chuda ryba + 40g masło orzechowe


Trening

Od poniedziałku zacznę nowy trening - przejście na split 5 dniowy, z następującym rozkładem partii:

A) Barki, dwugłowy uda
B) Biceps, triceps, brzuch
C) Czwórki, łydki
WOLNE
D) Klatka piersiowa, brzuch
E) Plecy, łydki
WOLNE


również wraz z nowym tygodniem odpalam machinę do spalania tłuszczu czyli trening aerobowy. Początek to 6 sesji po 30min, każda wykonana na czczo.

Suplementacja

Tutaj akurat bazuję na podstawowych produktach, najwięcej kasy idzie na profilaktykę tak naprawdę.

przed aerobami: 10g BCAA + 10g GLUTAMINA
rano do śniadania: kompleks witamin, 1tab czosnek, 1g Vit C, probiotyk
przed treningiem siłowym: 10g BCAA + 10g GLUTAMINA
po treningu
siłowym: 40g carbo + 35g izolat białka serwatkowego
przed snem: kompleks minerałów, 500mg chelat magnezu, 1tab czosnek, 1g Vit C, 500mg wapń, probiotyk

chyba wszystko, ale coś zdaje mi się, że o czymś zapomniałem , później się to jeszcze zmieni, ale będę o wszystkim informował na bierząco

Trochę wyszłą "sucha" wpiska, może później Sylwia wpadnie podesłać zdjęcia ze wspólnego treningu, na razie niech odpoczywa bo ma dziś urodzinki i relaks jest wskazany ! Wszystkiego najlepszego Sylwia Ś. !

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
cały czas na pełnej ciekawy jestem jak bedzie na MPJ


p.s zagladnał bys czasem do mnie


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2015-07-09 21:20:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
może Cię zdziwię, ale wpadam tam od czasu do czasu zaraz coś skrobnę u Ciebie żeby Ci nie było tak smutno

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
ehh dziękuje Ci bardzo
myślałem ze całkiem masz mnie gdzieś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 107 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6235
Arni jakiego probiotyku używasz i jakbyś mógł ocenić jego działanie na sobie?
Nigdy nie łykałem bakterii kwasu mlekowego w takiej postaci, co najwyżej jogurt/kefir
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nasi reprezentanci na Debiuty 2015 Gdańsk

Następny temat

Opalanie przed zawodami

WHEY premium