SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Marikka/DT - podsumowanie s. 11

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Skrót myślowy, do fizjoterapeuty.

Jeszcze mam pytanko do Warszawianek, orientujecie się może, czy na bazarach mięsno-rybno-warzywnych pod Halą Mirowską można dostać odpowiednie kury i jajka? Mieszkam niedaleko a to w sumie jedno z miejsc w tym wspaniałym mieście, które bym podejrzewała o takie zdrowe procedery.

Zmieniony przez - marikka w dniu 2012-07-15 21:46:13

Dobra, to jeszcze wrzucam jadłospis na jutro, poza makaronem starałam się dostosować do zaleceń. Drugi posiłek rozbiję na dwa, orzechy postaram się zjeść w ciągu dnia, do innych posiłków, ostatni posiłek też rozbije na dwa, żeby nie iść spać głodna. Mam nadzieję, ze dużo nie zepsułam.






Zmieniony przez - marikka w dniu 2012-07-15 22:05:45
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poczytaj o tym, co to jest dieta wykluczeniowa, bo na takie "poza makaronem starałam się" nie ma w niej miejsca. Wykluczyć, znaczy wykluczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Makaron do kosza.

Poprawiłam.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Właściwy jadłospis na dziś (nie znalazłam dorsza, za to kupiłam okonki). I od razu wstawiam plan jadłospisu na jutro, w razie czego jeszcze zdążę poprawić.

Dziś na siłowni aeroby, marszobieg ok 7km/h przez 40 minut.

Jutro pierwsze podejście do ćwiczeń siłowych.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na żelaznej ( stara fabryka norblina) masz bazarek eko w soboty- blisko Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Rzeczywiście tam coś jest takiego! Jak idę na siłownię to mijam. Dzięki ;) Mam jeszcze pytanie - nie przeginam z jajkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11274 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38938
Jak się mieszczą w bilansie to nie ma powodu do paniki ;)

Winners train, losers complain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7685
Właśnie wróciłam z siłowni, więc na gorąco wrażenia z pierwszego "treningu".

1. Aeroby - trucht 8km/h - 10 min
2. nogi, uda - prostowanie nóg w siadzie - 1 seria x 20 powtórzeń, 12 kg; 2 i 3 seria x 15 powtórzeń, 18 kg
3. nogi, uda - uginanie nóg w leżeniu - 1 seria x 20 powtórzeń, 9 kg; 2 seria x 15 powtórzeń, 12 kg; 3 seria x 15 powtórzeń, 9 kg
4. plecy - ściąganie drążka wyciągu górnego do karku - 1 seria x 15 powtórzeń, 12 kg; 2 i 3 seria x 15 powtórzeń, 18 kg
5. Klatka - rozpiętki ze sztangielkami leżąc na ławce poziomej - 1 seria x 15 powtórzeń, 2 kg; 2 i 3 seria x 15 powtórzeń, 3 kg
6. naramienne - wyciskanie sztangielek na ławce siedząc - 1 seria x 15 powtórzeń, 2 kg; 2 seria x 15 powtórzeń, 3 kg; 3 seria x 15 powtórzeń, 2 kg
7. bicepsy - uginanie przedramion ze sztangielkami i supinacją stojąc - 1 seria x 15 powtórzeń, 2 kg; 2 i 3 seria x 15 powtórzeń, 3 kg
8. Prostowanie przedramion na wyciągu górnym na linkach - 1 seria x 15 powtórzeń, 11 kg, 2 i 3 seria x 15 powtórzeń, 16 kg

No więc tak, plan był taki, żeby pierwszą serię każdego ćwiczenia robić z ciężarem rozgrzewkowym (więc brałam najmniejszy, żeby sprawdzić ile mogę) a pozostałe seria z takim, żeby mieć zapas 3 powtórzeń, czyli nie na maksa. Uginanie nóg leżąc - zwiększyłam ciężar, bo 20 powtórzeń na 9 kg zrobiłam z zapasem, za to drugą serię 15x12 kg już czułam, ze "wyciskam" więc trzecią zrobiłam znowu z mniejszym. Tak samo z wyciskaniem sztangielek. Z 2 kg było ok, 3 kg już musiałam się spiąć, żeby te 15 powtórzyć.

Generalnie jestem zadowolona, przełamałam swój strach do strefy sztangielek i nawet mi się to podoba. Tylko mam na siłowni 2 kg, 3 kg a potem dopiero 5 kg, więc się boję tego przeskoku, bo na bicepsy i klatkę te 3 kg miałam z zapasem kilku powtórzeń, ale chyba nie na 5 kg.

Na jutro mam - nogi, klatkę, naramienne i brzuch, zrobić dzień przerwy (np. tylko aeroby), czy mogę dzień po dniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jezeli sa to inne partie miesniowe mozesz dzien po dniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Jak na 3kg zostaje zapas to bierz 5 kg. Lepiej zrobić dwa powtórzenia mniej, ale porządnie się napracować niż namachać bez sensu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spotkanie MASSS na szczycie :]

Następny temat

By cieszyć się jedzeniem w zgodzie z sobą - wykład. z dzialu odchudzanie

WHEY premium