SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile można wycisnąć najwięcej na klatkę na sucho bez żadnych wspomagaczy???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 48103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34
Witam założyłem ten temat bo może ktoś gdzieś widział taki ranking jeśli istnieje wogóle coś takiego. Albo byc może ktos gdzieś czytal o jakihcś rekordach w takiej kwesti.

Mam 26 lat ważę 103 kg, na siłowni ćwiczę juz prawie 2 lata. Moj najlepszy wynik na laweczce prostej to 138 kg podniesione 1 raz. I na tym stanąłem. Jestem ciekawy ile człowiek na sucho bez żadnych wspomagaczy jest w stanie wycisnąć.

Z pewnością zależy to od wagi ciała itp. ale być może ktoś pochwali się swoimi wyczynami.
1

Masę można budować cały rok...w Californi cały rok jest gorąco!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
"Klata" czyli potoczne określenie klatki piersiowej, dla osób początkujących jest obok bicepsa drugą pod względem ważności z wszystkich partii mięśniowych. Wynika to prawdopodobnie z panującej mody wśród osób trenujących na to, aby wyglądać na jak największego, a właśnie biceps i klatka rzuca się jako pierwsza w oczy. Szczególnie latem, gdy chodzimy w krótkim rękawku lub zdejmiemy koszulkę na plaży.

Poza tym wiele osób wśród stałych bywalców siłowi zwraca uwagę, jako pierwsze na wyniki wyciskaniu leżąc. Właśnie to ćwiczenie, a nie ciągi, czy siady jest wyznacznikiem siły, którą możemy się pochwalić wśród również trenujących kolegów. Pojawiają się często pytania:

- "jak często trenować klatkę?",
- "z czym ją łączyć na treningu?",
- "jak często ją wykonywać w tygodniu?",
- "ile robić serii i powtórzeń?",
- "jak progresować ciężar?".

O ile na wszystkie z nich można uzyskać odpowiedź, o tyle na zadane przez Ciebie niestety nie. Każdy z nas jest inny i nie da się określić, ile maksymalnie w ciągu całego życia treningowego będziemy w stanie wycisnąć. Odpowiada za to zbyt wiele zmiennych i ciężko tutaj i jakiekolwiek liczby. Bez wątpienia jednak z dopingiem, czy bez niego, wraz z coraz większym ciężarem, coraz trudniej jest uzyskać progres.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
zależy od predyspozycji genów itp np jesli gośc ma 195 cm i jego dobrą stroną jest klata pocisnie więcej od gościa który ma 170 cm. Na mojej siłce bez koksów jeden gość ciśnie około 200 z 12 letnim stażem a koksy około 250 z 6 letnim stażem =]
1

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24232
zacheta na doping: bez koksu 12 lat treningu 200kg, a 6 lat treningu na koksie 250kg <hehe>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
na sucho można 400,82464kg.
na mokro 40kg bo się sztanga ślizga.


Nie da się w jakikolwiek sposób powiedzieć ile

Zmieniony przez - Kogaion w dniu 2006-07-06 00:50:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
"ile sie da bez koksu..."- temat walkowany setki razy


"na sucho można 400,82464kg.
na mokro 40kg bo się sztanga ślizga."

Kogaion sog


Zmieniony przez - Dżings w dniu 2006-07-06 01:46:32

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
A ja powiem tyle, nie znam osobiście nikogo (nie twierdzę, że tacy nie istnieją), kto podnosi ponad 150 kilo na czysto.

Owszem wielu twierdzi, że nic nie biorą - ale po latach okazuje się, że było nieco inaczej. A już w "gości, którzy wyciskają 200 bez niczego" dawno przestałem wierzyć. Jeden cykl plus odpowiednia koszulka i wyciskałby 270 i miałby rekord polski - bez żartów panowie.

Dziwnym trafem rekordy polski oscylują w granicach 250 kilo - a tu prawie każdy "zna" z dziesięciu takich, którzy na tym serie robią...

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
"zależy od predyspozycji genów itp np jesli gośc ma 195 cm i jego dobrą stroną jest klata pocisnie więcej od gościa który ma 170 cm"
To prawda? Kiedyś czytałem, że niższy ma krótsze ręce, więc ma mniejszą drogę do pokonania, tzn do wyprostowania rąk, więc jest mu łatwiej. W dodatku mając 190cm jest trochę trudniej łapać masę mięśniową, niż temu co ma 170cm. Dobrze mówię? Jak nie, to proszę o korekte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Tu bym się zodził ze Spinakerem

Krótsze łapy - krótsza droga i mniejsza dzwignia.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-07-06 07:27:47

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
Wiadomo, że niższy ma lepiej. Zobacz sobie ile mają wzrostu zawodnicy trójboju. Przeważnie 170-175cm... Mało ( żadnej ?? ) osoby niema powyżej 190cm.... Pozatym do autora -> wyszukiwarka

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
Tez sie z wami zgadzam- patrzcie na tych niektorych karzelkow w najnizszych kategoriach wagowych w TS.Maja z 1,20-1,30 wzrostu i krociutkie rece dzieki ktorym wykonuja bardzo krotki ruch i dzieki temu moga dzwigac naprawde spore ciezary.

Moon mnie uprzedzil z tym TS, ale nie widzialem.

Zmieniony przez - Dżings w dniu 2006-07-06 10:33:30

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1288 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13269
Znam osobe ktora wyciska 170 na klatke, bez zadnych koksow, jego brat podobnie, 150kg tyle ze ma krotszy staz.

p.s. ich waga to okolo 95 i 85 mlodszy.

Zmieniony przez - MatekTBG w dniu 2006-07-06 10:38:30

"Myśl o Narodzie i bądź sobą! Nacjonalizm naszą drogą jest!"

Komora '91

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kaptury - jak cwiczyc waszym zdaniem?

Następny temat

Help

WHEY premium