Sędzia okręgowy na Florydzie skazał kulturystę Donalda McClouda Longa (51 l.) na 18 miesięcy więzienia federalnego za nielegalną dystrybucję sterydów anabolicznych. Sędzia skazał także dostawcę sterydów Longa, Gregory Allen Baker (30 l.) na 3 lata więzienia federalnego za to samo przestępstwo i za pranie brudnych pieniędzy. Ponadto żona Longa, Sarah Long (35 l.) została skazana na okres 42 miesięcy w zawieszeniu.

Sąd zajął również majątek skazanego małżeństwa w tym 250 000 $, które uznał jako dochód z przestępstwa. Baker utracił także dobra materialne takie jak:

  • Range Rover Range Rover Sport (2015)
  • Cadillac Escalade Luxury (2008)
  • Yamaha Drive Electric Golf Cart (2011)
  • Kia Soul Sport (2013)
  • Yamaha Motorcycle (2007) oraz
  • kosztowną biżuterię

Według dokumentów sądowych, od stycznia 2013 r. do września 2016 r. Don i Sarah Long zaopatrywali wielu swoich klientów w sterydy anaboliczne i hormon wzrostu (HGH) w ramach programu treningowego "Team Long". The Longs dostarczał instrukcje i dawkowanie sterydów dla sportowców Team Long, podczas przygotowań do zawodów kulturystycznych i innych sportowych przedsięwzięć.

Baker był głównym źródłem dostaw sterydów Longsów oraz importował surowce do produkcji z Chin. Produkował sterydy w formie nadającej się do zażycia, a następnie naznaczał produkty jako firma "AxioLabs" i rozprowadzał go dla Longów i innych klientów. Po tym, jak federalne śledztwo stało się znane, Baker zmienił nazwę firmy na "Razors Edge".

Ta sprawa, która doprowadziła do skazania ośmiu innych osób, była częścią "Operacji Total Package" - połączonego wysiłku DEA, amerykańskich inspektorów dochodzeniowych ds. Imigracji i kontroli celnej oraz policji.

Ciekawe jak wyglądają dochody ze sprzedaży sterydów na naszym podwórku, da się zarobić?

Komentarze (1)
domosos

Zarobić mozna, do pewnego momentu, jak ktoś nie podpierdzieli

0