SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hashimotka na redukcji/ str 61półmetek

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 112185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Olejek, łyżeczka dziennie. Sama jestem gruszką

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dokładnie bo ty sie ciagle na suple patrzysz, one maja wspomóc proces regeneracji, ale przeciez nie mozesz ciagle brac DIM, dal organizmowi podziałać samemu. To samo wszelkei zioła co za duzo to nei zdrowo, zioła itd nei sa do stałego uzywania
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
No właśnie...organizm jakoś daje radę bez DIM (już drugi miesiąc), tylko co miesiąc się stresuję, że może już nie dać rady.

Aktualnie z supli wychodzi mi: Omega-3 (1 kapsułka), tran (1 łyżeczka), olej kokosowy (1 łyżka), Psyllium Husk (2 lyzeczki), Resveratrol (2 kapsulki, 200 mg), magnez (1 kapsułka 107%)a przy okazji: cynk, wit B6), wapń (2 kapsułki 62 %), mniszek lekarski (1 łyżeczka), mieszanka ziółek polecanych na tarczycę (3 razy dziennie)

Redukcja supli - Co odstawić?
1) Psyllium Husk już mam końcówkę opakowania (piję od stycznia), kupować nowe, czy mogę odstawić na razie?
2) Ziółka na tarczycę planuję odstawić na jakiś czas jak któreklwiek z ziółek z mieszanki mi się skończy (myślę, że zaraz po regeneracji odstawię)
3) Mniszka lekarskiego piję od stycznia. Odstawić, czy pić nadal? W sumie takie miałam zalecenie i nawet nie wiem, na co on działa. Piłam w ciemno
4) Jak się pojawilam na tym forum od razu dostałam zalecenie = Omega-3. Ostatnio wprowadziłam tran (na suchą skórę). Będę próbować z olejem z wiesiołka (też ze względu na suchość skóry). W sumie w tranie też jest omega-3. Odpuścić sobie tą omegę w kapsułkach?
5) Nie mam też zielonego pojęcia jak długo miałam suplementować magnez, wapń i resveratrol. Biorę od stycznia.
6) Olej kokosowy mam odkąd tu jestem (ok. 7 m-cy), ale bardzo go lubię, więc chętnie zostawię, chyba, że trzeba robić przerwy.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1. sprawdz czy mozesz sie obyc bez tego
2. na pewno cyklami z dobrym miesiacem przerwy pomiedzy
3. to tak samo
4. jezli bedziesz jadła duzy ryb pełnomorskich, jajaka od kur z wybiegu, mieso od zwierzat wypasanych masz wystarczająco omega3
4b. tran sprawdz i tak samo 3miesiace max suplementacji
5. efekt jest mozna odstawic i sprawdzic co sie dzieje dalej
6. to olej jak kazdy inny nie musisz traktowac jak suplement, olej z wiesiołka natomiast tak i 3miesiace
z reguły kazda kuracja trwa ok 3 miesięcy i warto sobie zrobic przynajmniej przerwę a jak wszystko bedzie dobrze to super
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
6 DZIEŃ REGENERACJI:
MISKA: ok. 1700 kcal, BTW: ok.120 g białka, 65 g tłuszczu i 165 g ww





SUPLE: Omega-3 (1 kapsułka), tran (1 łyżeczka), olej kokosowy (1 łyżka), Psyllium Husk (2 lyzeczki), Resveratrol (2 kapsulki, 200 mg), magnez (1 kapsułka 107%)a przy okazji: cynk, wit B6), wapń (3 kapsułki 93 %), mniszek lekarski (1 łyżeczka), mieszanka ziółek polecanych na tarczycę (3 razy dziennie)
WARZYWA POZA MISKĄ: kapusta kiszona, ogórek kiszony, cebula, czosnek pomidory z puszki, ketchup (cienka warstwa na omleto-pizzę)
NAPOJE: herbata czarna China Yunnan, herbata oolong Tie Guan Yin, herbata Wiśnie w Rumie (Skład: mieszanka suszonych wiśni, płatków róży, kwiatu hibiskusa, rodzynek i aromatu rumowego), przefiltrowana woda

Suple
Suple jeszcze po staremu. Od jutra wyrzucam Omegę-3 (jaja od wiejskich kur jem codziennie min. 2, staram się codziennie zjeść chociaż kawałeczek ryby, dostępu do wiejskiego mięsa niestety nie mam, chociaż się zastanawiam, czy ta pani, od której biorę jajka, czy jakiegoś kurczaka dobrego nie miała) i wprowadzam olej z wiesiołka (strasznie drogi w aptece).

Dzisiejsze śniadanko
Po porannej omleto-pizzy z przepisu z kuchni Ladies nie byłam głodna aż do obiadu. Mam większą pojemność żołądka od mojego męża hehe. Zjadłam porcję quinoa, swoją omleto-pizzę, dużą marchewkę i jeszcze ok 1/4 omleto-pizzy męża, bo...nie mógł dojeść ...już po połowie był pojedzony(a miał tylko to i kakako).

Mini rozruch

W ramach rozruchu regeneracyjnego dzisiaj byl ok. 25-minutowy szybki spacerek. W sumie wymuszony tym, że musiałam zostawić samochód u gazownika i wrócić na piechotę, ale nie żałuję, bo normalnie bym nie wyszła bojąc się zimna, a tu miłe zaskoczenie było: słoneczko...cieplutko...


Zmieniony przez - Agnese w dniu 2013-03-28 17:08:36

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
7 DZIEŃ REGENERACJI - POST:
Myślałam, że 1 posiłek syty i 2 lekkie w Wielki Piątek to tylko tradycja, a wczoraj doczytałam w necie, że jak ktoś nie przestrzega to ma grzech ciężki. W Wielką Środę olałam taki sam post na rzecz miski, bo tradycja nie jest dla mnie wiążąca, ale po wczorajszym uświadomieniu, że to obowiązuje każdego stwierdziłam.....że nie ma sensu układać na dzisiaj miski, bo i tak zjem mniej niż powinnam. Będzie bez liczenia, ale wiem, że będzie za mało....
Właśnie miałam syte śniadanie,więc do końca dnia głodówka...

1. Śniadanie (posiłek do syta): kasza jaglana, olej kokosowy, mleko + kakako
2. Obiad (posiłek lekki): dorsz, ziemniaki, masło, marchewka
3. Kolacja (posiłek lekki) : odżywka, soczewica zielona, oliwa z oliwek

SUPLE: tran (1 łyżeczka), olejek z wiesiołka (1 łyżeczka), olej kokosowy (1 łyżka), Psyllium Husk (2 lyzeczki), Resveratrol (4 kapsulki, 200 mg), magnez (1 kapsułka 107%)a przy okazji: cynk, wit B6), wapń (3 kapsułki 93 %), mniszek lekarski (1 łyżeczka), mieszanka ziółek polecanych na tarczycę (3 razy dziennie)
WARZYWA POZA MISKĄ: kapusta kiszona, ogórek kiszony
NAPOJE: herbata czarna China Yunnan, herbata oolong Tie Guan Yin, herbata Wiśnie w Rumie (Skład: mieszanka suszonych wiśni, płatków róży, kwiatu hibiskusa, rodzynek i aromatu rumowego), przefiltrowana woda

Zmiany w suplach:
Wyrzuciłam omegę-3 (jem jaja z wolnego wybiegu i dużo ryb, a poza tym tran), olej kokosowy (jako suplement mialam go ok. 7 miesięcy). Wprowadziłam olej z wiesiołka (na suchą skórę). Więcej zmian po zakończeniu regeneracji.

Olej z wiesiołka jest pyszny w smaku.


PYTANIA, NA KTÓRE NADAL NIE UZYSKAŁAM ODPOWIEDZI:
Nie chcę śmiecić w dzienniku konkursowym, więc zebrałam jeszcze na koniec tego dziennika pytania, które kiedyś zadałam i nadal pozostają bez odpowiedzi (nikt mi nie odpowiedział i nigdzie nie udało mi się znaleść informacji):
1.Tutaj w sumie dowiedziałam się, że nieprawdą jest, że interwałów nie można robić po siłowych no i jak mam taki trening, że dam radę to robię. A co z zasadą, że nie można robić interwałów 2 dni pod rząd? Gdzieś czytałam, że musi być 48 godzin przerwy pomiędzy interwałami? To też mit?
2. Zgodnie z zaleceniem moczę kasze itp. Czy w nagłych sytuacjach jak wystarczy moczenie np. 4 godziny, czy to koniecznie musi być cała noc?
2. Czym się objawia nietolerancja nabiału? Robiłam sobie odwyk 2 razy i w sumie nic nie wykryłam, ale ciągle mnie zastanawiają te krostki na ramionach. Ostatnio piłam więcej mleka niż zwykle i mam wrażenie, że jest ich więcej na jednym ramieniu, ale znowu na drugim nie ma. Niby krostki znikły w trakcie pierwszego odwyku od nabiału, ale to było w wakacje i mogło być spowodowane słońcem...w trakcie drugiego odwyku już w jesieni były cały czas do końca. Czytałam w necie, że to może być zapalenie mieszków włosowych i możliwe, bo podobnie to wygląda. Wolałabym jednak wiedzieć, jakie objawy ma nietolerancja? Ja przy odstawieniu nabiału skupiłam się najbardziej na problemach żołądkowych. W sumie wprowadzenie mleka do diety w ilości max 150 g nie przeszkodziło mi w spadkach w listopadzie i grudniu. Żadnych problemów żołądkowych nie odczułam. Można to uznać za 100% dowód na brak nietolerancji?
Chciałabym w końcu przestać sobie tym głowę zawracać, bo jakoś tak nie jestem pewna.
3. Czy można mieć nierówno rozłożone obciążenie na sztangielkach? Mąż mi powiedział, że tak, ale wolę tu zapytać. Np. w wypychaniu sztangielek skos góra miałam wyjście albo dodać 1 kg tylko po jednej stronie każdej ze sztangielek albo nie progresować, bo więcej kg, czyli jakby już po obu stronach było dodane po 1 kg, w sumie 2 kg nie podniosę.
5. I właśnie dzisiaj zdałam sobie sprawę, że już minęło 7 miesięcy mojego odwyku od glutenu i teoretycznie mogłabym zacząć wprowadzać płatki owsiane. Czy te duffinki, które zjadłam w restauracji, bo kelnerka mi powiedziała, że żadnej mąki nie zawierają (a czytałam w necie, że pszenną się do nich dodaje) sprawiają, że muszę zaczynać od nowa? Czy mogę już wprowadzić płatki owsiane?
9. No i obli proszę o potwierdzenie przez Ciebie, czy rzeczywiście rada moczenia aż do kiełkowania albo w occie (zwykle całą noc) dotyczy tylko strączkowych w łupinkach, a dla soczewicy wystarczy kilka godzin.
10.Zainteresował mnie jeden komentarz w dzienniku innej Hashimotki:

obliques
5. migdały to nei posiłek jedz max 6 dzinnie


To, że nie posiłek to wiem. Ale czemu max. 6 migdałów dziennie? To się tyczy każdej hashimotki? Ja miałam problemy po opychaniu się ogólnie orzechami, ale w święta chciałabym z wymoczonymi wcześniej spróbować. Może po takich nic mi nie będzie.
11. Na regeneracji mogę "fikuśne herbatki" jak to obliques nazwałaś? Od stycznia miałam zalecenie pić tylko oolong i czarną.


Zmieniony przez - Agnese w dniu 2013-03-29 08:56:21

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A mówiłam ze nie chce rozkimek Na 3/4 możesz sobie sama odpowiedzieć, Aga nawet czytanie tego zajmuje czas.... ja go nie mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
'Grzech ciężki' i 'posty ścisłe' to masz tylko w Polsze. Ale pewnie i od tego dsypezę można dostać...

Reszty naprawdę nie chce się nikomu czytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko w 3 pyt Ci pomogę - obciążenie dobierasz do słabszej ręki, inaczej będziesz pogłębiać dysproporcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
obliques
A mówiłam ze nie chce rozkimek


To ostatnie rozkminki. Obiecuję W nowym dzienniku przyjmuję zasadę: jak nie znajdę jakiejś informacji na forum albo w necie to będę działać intuicyjnie zamiast pytać o wszystko. I jak nikt nie skrytykuje to znaczy, że jest OK.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fitness/ body pump- ile razy w tyg. ?

Następny temat

Odchudzanie - proszę o rady.

WHEY premium