SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tehuti na redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Witam, od pewnego czasu podczytuję forum i postanowiłam założyć swój dziennik, może dzięki temu będzie mi łatwej dobrnąć do celu.
Jestem w tej chwili karmiącą ladies od siedmiu miesięcy i zamierzam nadal nią być przez następne miesiące :)
Z nadwagą borykam się odkąd pamiętam, najmniej ważyłam w przeciągu ostatnich lat 63 kg co przy moim wzroście 156cm jest nadal za dużo, chciałabym zejść do wagi ok 56kg a przy tym zbudować ładną rzeźbę. Mam w domu za sprawą męża roboczą siłownię w tym ławeczka, ławeczka skośna, sztanga robiona ale jest , sztangielki oraz rowerek typu orbitrek i piłkę więc mam czym ćwiczyć.

To teraz moje wymiary
Wiek : 35
Waga : 69
Wzrost : 156
Obwód w biuście(1) : 104
Obwód pod biustem : 87
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 93
Obwód na wysokości pępka : 97
Obwód bioder (3): 103
Obwód uda w najszerszym miejscu: 63
Obwód łydki : 36,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : twarz, piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) domowe-siłowe z obciążeniem, rozciągające
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, kawa, chleb razowy lub płatki owsiane, mleko
Co lubisz jeść na obiad : mięso, ziemniaki, sałatka, zupa
Co jako przekąskę : owoce, sałatka, słodycze
Co jako deser : jw
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: b. dobry
czy regularnie miesiączkujesz: na razie nie, bo karmię
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie i nie zamierzam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak, dwa razy przez cc
Preferowane formy aktywności fizycznej: domowa siłownia i inne domowe, np. na piłce, rowerek
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wcześniej Lkarnityna, białko, spalacze
Stosowane wcześniej diety : wysokobiałkowa ale krótki epizod

Mam lekki rozstęp mięśni brzucha, tak na jeden palec, czyli powinnam zatem ćwiczyć wg ćwiczeń na okres połogu, prawda?

Moja miska z wczoraj jak na załączonym i fotki poniżej.








O ćwiczeniach napiszę później, zaczęłam już a dziś mam zakwasy mięśni brzucha, ud, pośladków, pleców, to efekt rozruchu

Nie ma podglądu posta i nie wiem czy zdjęcia się załadują czy nie, uczę się, proszę o podpowiedź co robię nie tak.



Zmieniony przez - Tehuti w dniu 2013-07-30 14:29:25




Zmieniony przez - Tehuti w dniu 2013-07-30 14:29:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Mamy tyle samo wzrostu Będę kibicować Słuchaj się wszystkich rad z tego forum, a gwarantuję, że osiągniesz swój cel. Jak na moje oko w misce za dużo nabiału (ogranicz do 150 g dziennie)...i kurczaka fermowego ogranicz...czekaj, aż ktoś z moderatorów podpowie Ci rozkład BTW, bo ja niestety nie jestem w stanie tego zrobić.

Zmieniony przez - Agnese w dniu 2013-07-30 14:35:41

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Agnese
Jak na moje oko w misce za dużo nabiału (ogranicz do 150 g dziennie)


A co to znów za opowieści dziwnej treści? To już szklanki mleka tutaj wypić nie można?
I mamy znak równości pomiędzy 3/4 szklanki owego mleka a 150g pełnotłustego sera szwajcarskiego? Przeca i to, i to nabiał. A że w tej szklance się nam uzbiera BWT tyle, co kot napłakał, a od sera zadek rozerwie, to nieistotne.
Dobre, dobre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Cześć Agnese, muszę podejrzeć twój dzienniczek skoro masz tyle wzrostu co ja, szukam inspiracji Kto jeszcze na forum ma podobny wzrost i był na redukcji, chciałabym poczytać?

Co do nabiału, to starałam się go jak najmniej wrzucić a mleko lubię popijać i z premedytacją wybieram to wysoko tłuszczowe, postaram się ograniczyć do dwóch szklanek dziennie.

Witaj Martucca
Oczywiście kuraka docelowo zamienię na indyka, tylko muszę zakupy zrobić odpowiednie a póki co wyjadam zapasy ale wiem o co chodzi.

Nie napisałam też, że do posiłków zajadam się dużą ilością sałatki, mam swoją z ogródka, z pomidorami i octem jabłkowym bio. Wypijam też szklankę lub dwie soku z kapusty świeżej.

Zajrzałam do twojego dzienniczka Agnese i podoba mi się twoja figura, coś takiego chciałabym osiągnąć i widzę, ze wagowo mogłabym tez tak zejść.

Zmieniony przez - Tehuti w dniu 2013-07-30 15:08:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Moja dzisiejsza miska wygląda tak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
podstawa to sprawdź czy nie masz diastasis -> https://www.sfd.pl/-t900427.html
jak masz to bierz się za zamykanie -> https://www.sfd.pl/-t451674.html
do tego dużo spaceruj (z wózkiem najlepiej ) i dopóki karmisz żadnego liczenia i wielkiego odchudzania. Masz jeść czysto, do syta i rozmaicie, w końcu po ciąży organizm musi się odbudować. Głodząc się przy karmieniu zaczynasz zjadać sama siebie i nie mam tu na myśli tłuszczu ale mięśnie czy kości. Nie dostarczając składników z jedzenia organizm czerpie je z tego co ma czyli samego siebie a to prowadzi do samozniszczenia i wielu kłopotów jak nie teraz to w przyszłości.

Przejrzyj dzienniki młodych mam działowych - Mathildy czy Żyrafki.

Bierz się do roboty i powodzenia

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Mam diastasis i dziś zaczynam program wg podanego wyżej linka. Co do ilości kalorii to jak na razie przy takiej misce czuję się dobrze, nie czuję głodu.
Głód czułam z reguły, gdy jadłam słodycze i inne przekąski z węglowodanami prostymi ale to normalne.

Zmieniony przez - Tehuti w dniu 2013-07-30 17:28:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
to, ze nie czujesz głodu nie znaczy, że się nie głodzisz Organizm jest naprawdę świetny w dostosowywaniu się na co dowodem jest bezskuteczność hopsanek na dłuższą metę, jak i głodówek na których nie jest się głodnym.
Od zawsze tyłaś w brzuchu? Czy to się zmieniło np. po porodzie lub po jakimś epizodzie dietetycznym?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Wiesz, otyłość brzuszna nasiliła mi się w ostatnich latach, wcześniej bardziej w nogi i biodra szło niż brzuch, może to wiek swoje zrobił i lata zaniedbań w odżywianiu i ruchu, no bijąc się w piersi, sama sobie odpowiem, że ten drugi powód. Ale mogę to zmienić i czas najwyższy, latka lecą, potem będzie jeszcze trudniej. Porody na pewno też swoje zrobiły, pierwsze dziecko urodziłam mając 27 lat i potem było już więcej kg niż wcześniej. W drugiej ciąży mniej nabrałam, zmieściłam się w 10kg, co już mi zleciało w pierwszym półroczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Martucca
A co to znów za opowieści dziwnej treści? To już szklanki mleka tutaj wypić nie można?


Jasne...wiem, że można Tylko widziałam takie wpisy o ograniczaniu do 150 g dziennie dla osób, które miały skłonności do przesadzania z nabiałem, jako niby źródłem białka. Ja sama piję nieraz dużo mleka (nie sklepowe), a sklepowy nabiał jedynie ograniczam do tych 150 g.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2251
Mój dzisiejszy trening
Przysiady ze sztangą 3x 15/15/15 13kg
Martwy ciąg 3x 15/15/15 21kg
Podciąganie ukośne sztangi 3x 15/15/15 21kg
Biceps 3x 20/20/20 3kg
Triceps wyciskanie "francuskie" oburącz 3x 10/8/8 10kg

Ćwiczenia na brzuch z diastasis, dzień drugi + vaccum

Miska

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekompozycja - walka o formę - początkująca

Następny temat

Poprawa sylwetki na fit- początkująca

WHEY premium