SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GROM

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 374454

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Fajny cytat. Nawet wiem skąd pochodzi. W każdym konflikcie są dwie strony - i najciekawsze jest to, że z reguły obie mówią kompletnie co innego.
Dobrze, że potrafisz ocenić, która mówi prawdę.

Gratuluje

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
A co do zarzutów:

To, że Cię do czegoś przekonam, nawet mi się nie śni. Wobec tego próbował nie będę - bo myślę, że szkoda czasu.
Nie zamierzam rwónież udowadniać swojej wyższości w jakimkolwiek względzie.
Co do faktów, proszę:

1. http://www.nightstalkers.com/tfranger/blackhawkdown/now.html

Na dole krótka charakterystyka wszystkich ofiar

2. http://www.nightstalkers.com/tfranger/memorial/index.html

Przy kliknięciu na sześć nazwisk w środku, pojawia się godło SFOD.

Poza tym na tej stronie jest cała (chyba) książka, w której możesz przeczytać dokładny opis jak każdy z nich zginął.

Jest kilka takich stronek zresztą. Rozumiem, że wiedzę czerpałeś przede wszystkim z filmu. A co do gier, grywam tylko w Steel Panthers MBT.

Tekstu o czyszczeniu broni nie skomentuję przez grzeczność.
W zamian informuję internecie możesz znaleźć FM-y różne. Polecam.
Jakiekolwiek zainteresowania, warto czasem podeprzeć wiedzą ogólną.
Przy odrobinie chęci, łatwo ją zdobyć.

Dyskusję z mojej strony uważam za zakończoną. Szkoda naszego czasu.
Ty wierz dalej w bajki o tajnych technikach komandosów, co zabijają jednym precyzyjnym strzałem, niezależnie od okoliczności. A ja idę pisać o strukturze organizacyjnej pułku kawalerii.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Kicius w dniu 2004-11-05 19:15:06

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bregu:
1. artukul przytoczony ze strony (wywiad z Marcinem Kossekiem) http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,58320,2269429.html

"Jest pan instruktorem rosyjskich jednostek antyterrorystycznych Alfa i Witeź. Wiadomo, że żołnierze z Alfy uczestniczyli w tragicznym szturmie szkoły w Biesłanie. Co Pana przyjaciele mówili o tej tragedii?

- Rozmawiałem ze swoimi kolegami z Alfy. Tam zginęło trzech moich bliskich przyjaciół z tej jednostki, jeden, niestety, trafiony w plecy, zapewne przez swoich. Oprócz tego zginęło jeszcze dziesięciu antyterrorystów, 30 jest rannych. Chciałbym jednak, aby tego, co stało się w szkole w Biesłanie, nie nazywano "operacją antyterrorystyczną" czy szturmem."

Nic dodac nic ujac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 1407 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57154


Ja twoich komentarzy na temat źródeł mojej wiedzy tez nie będę komentował bo po co mam się zniżać do twojego poziomu. W końcu to ty orzesz słoniem pod gore nie ja, mi argumentów nie brakuje.

"Ty wierz dalej w bajki o tajnych technikach komandosów, co zabijają jednym precyzyjnym strzałem, niezależnie od okoliczności"

Ja w te bajki nigdy nie wierzyłem i gdybyś czytał moje wypowiedzi to byś o tym wiedział. Musiałeś mnie pomylić z jednym z nastolatków na forum. Od samego początku wiedziałem ze rozmowa z tobą nie będzie miała sensu, bo czytałem twoje wcześniejsze dyskusje na forum właśnie na temat rosyjskich JS i jest to trochę śmieszne ze mi zarzucasz stronniczość.
Lepiej zastanów sie nad swoja ślepą miłością do wszystkiego co rosyjskie. Mit o bohaterskiej armii czerwonej juz dawno padł. Teraz to w większości pijaki i cwaniaki, wystarczy popatrzeć na to co sie dzieje w Czeczenii, jak sami ta wojnę nakręcają bo im jest po prostu na rękę. Zastanów się czy chciałbyś żeby twoje Zycie zależało od twoich wspaniałych idoli.

p.s. Gdzie ty widzisz godło Delty to ja nie mam pojęcia, chyba ze Delta ostatnio godlo zmieniła. Nawet przy zdjęciach poległych snajperów go nie ma. Osobiście nad dwoma nazwiskami z twojej listy widzę znak 160th SOAR i Airborn.

Masz racje, szkoda czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 985 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8743
Panowie nie ma sie co kłócić. Operacje specjalne sa jak linie papilarne, nie ma dwoch takich samych. Jeśli chodzi o wyzej wymienione operacje to sprawa nie jest taka prosta.

Somalia - cel misji porwanie doradzcow i współpracowników Aidiego, cel osiągnięty.

Budionowsk – cel misji odbicie zakładników, Czeczeńcy podczas negocjacji praktycznie oddali zakładników.

Dubrowka –cel misji odbicie zakładników, podczas akcji ginie prawie 200 zakładników, dla Rosjan sukces według innych krajów porażka.

Bieslan – cel misji odbicie zakładników, ginie około 400 zakładników w tym większość dzieci, inaczej nie da się tego opisać jak tylko katastrofa.

I takie sa mniej wiecej fakty, a jak to sobie przetłumaczycie to już wasza sprawa. Dla mnie wnioski sa oczywiste.

You Can Run, But You'll Just Die Tired!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"W bieslaniu rosjanie mieli znaczna przewagę liczebna, helikoptery, transportery opancerzone a i tak stracili żołnierzy i 400 zakładników z których co najmniej polowa zginęła w skutek ich działań." wiec wedlug ciebie powinni poprostu zrownac szkole z ziemia? amerykanie tez mieli kupe wiatrakow i co im to dalo? zreszta cala ta dyskusja jest poprostu bez sensu comodore jestes poprostu uprzedzony i tyle

wedlug moich zrodel alfa byla wtedy w moskwie ale niebede sie spieral bo sa zrodla i zrodelka a moje na pewno niejest z 1 reki

a teraz niech mi ktos odpowie jak delta uratowala by 400 zakladnikow zabitych podczas przypadkowej eksplozji bomby? moze by ich poprostu wskrzeslila? faktem jest ze sporej czesci ofiar udalo by sie uniknac ale nie zachwycajcie sie ta liczba bo tak naprawde spora czesc niezyla juz przed "szturmem" chociaz ciezko to tak nazwac to byla raczej rozpaczliwa proba ratowania czegokolwiek

ej dobra zreszta po co sie scierac zyjcie sobie w przekonaniu ruscy do dupy amerykanie rambo 8 i lecimy

pozdrawiam

p.s. jaka jest ruznica miedzy czeczencami a bambusami? czeczency od malego strzelaja do zolnierzy omonu a bambusy od malego strzelaja "na wiwat"

jeszcze raz pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bregu:
1. "a teraz niech mi ktos odpowie jak delta uratowala by 400 zakladnikow zabitych podczas przypadkowej eksplozji bomby? moze by ich poprostu wskrzeslila?"

Nie wiem o co ci tu chodzi i nie mam pojecia o czym mowisz, bo napewno nie o Bieslanie. I zrozum w koncu iz nikt tu nie mowi ze Delta czy SAS by to zrobila lepiej, tylko wytykamy bledy tak chwalonych przez ciebie rosyjskich JS

2. "faktem jest ze sporej czesci ofiar udalo by sie uniknac ale nie zachwycajcie sie ta liczba bo tak naprawde spora czesc niezyla juz przed "szturmem" chociaz ciezko to tak nazwac to byla raczej rozpaczliwa proba ratowania czegokolwiek"

O czym ty mowisz??? jaka spora czesc juz nie zyla?? przeciez to jest nieprawda. Ten caly "szturm" zaczal sie wtedy gdy dzieci zaczely uciekac przez dziure w sciane i wlasnie w tym momencie, mozliwe iz zginelo duzo osob.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mowisz chyba o momencie w ktorym terrorysci zaczeli strzelac do dzieci ktore zaczely uciekac kiedy podjechal transport po ciala ale wtedy tylko odpowiedziano ogniem z tego co ja pamietam caly burdel zaczal sie kiedy na sali gimnastycznej ***nela bombka ale moze mam jakies dane nieaktualne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zgadzam sie z toba ze gdy wybuchla ta bomba to bylo zamieszanie, ale uwazam ze nie zginelo w tym momencie tak jak twierdzisz "spora czesc" zakladnikow, tylko juz w czasie tego calego "szturmu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to wez se ****a odpal bombe na sali gimnastycznej pelnej dzieciakow i zobaczysz jak wiele z nich zginie ej niemoge naprawde skoro wiekoszosc dzieciakow mialy slady poparzen to chyba nie od kul czeczencow nie?

zreszta jesli ktos mi powie jak utrzymac nerwy na wodzy kiedy wiesz ze twoje dziecko siedzi w srodku sali na ktorej wlasnie wybuchla bomba

"Dr Roszal powiedział, że szturm nastąpił po wybuchu wewnątrz szkoły, którego przyczyna wciąż pozostaje niejasna. Czy oni (terroryści) pokłócili się ze sobą, czy wybuch nastąpił przypadkowo, tego nie wiem - oświadczył Roszal.

Według jego słów wybuch wybił okna w sali gimnastycznej, gdzie byli zakładnicy, i dzieci zaczęły wyskakiwać na zewnątrz. Żołnierze sił specjalnych pospieszyli im na pomoc i w tym momencie terroryści otworzyli ogień.

Roszal uważa, że odbyło się to spontanicznie i siły specjalne robiły wszystko, aby ratować dzieci. Jeśli miałbym wówczas automat i w tym momencie tam był, to też ruszyłbym na nich (terrorystów). Nie ulega wątpliwości, że dzieci trzeba bronić - powiedział lekarz. (jask)"

zamiast czytac wywiady i relacje postawcie sie na miejscu tych ludzi ktorymi kieruja dosc silne uczucia

zreszta co ja bede dyskutowal wy i tak wiecie lepiej a ja jestem ignorantem a monopol na prawde ma tylko comodore

pozdrawiam

zreszta te tematy byly walkowane juz na forum i niewiem po co sie powtarzamy
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Saleta z Gołotą w maju

Następny temat

Gotujcie się do zawodów!!

WHEY premium