SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fbw do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Witam wszystkich serdecznie, ważę 140 kg i mam 181cm, wcześniej trenowałem sporty walki, a także troszkę uczęszczałem na siłownię, postanowiłem znów zacząć z siłownią, zacząłem od poniedziałku trening obwodowy, ale idąc za radą doświadczonego kolegi z forum, postanowiłem zamienić trening obwodowy na fbw, stąd właśnie proszę o ocenę a także pytanko, przez jaki czas robić fbw, z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam,


Poniedziałek, środa, piątek
Martwy ciąg / przysiady ze sztangą 3x8-12 , co wybrać?

Ściąganie wyciągu do klatki/ wiosłowanie sztangą 3x8-12?

Wyciskanie sztangi leżąc 3x8-12

Unoszenie sztangelek na boki 3x8-12

Wszystko z ciężarem pozwalającym na dwa dodatkowe powtórzenia


Coś zmienić, odjąć a może dorzucić? Pozdrawiam serdecznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Osobiście rzadko ćwiczę przedramiona. Jeslo nie urosna od uginania na biceps 75 kg sztanga to chyba juz nic im nie pomoże.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Masz tutaj treningi rozpisane na cały rok https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Dzięki za odpowiedź, ten temacik oczywiście już czytałem, nie jestem tylko pewny czy podany tam program treningowy, nie będzie dla mnie zbyt ubogi, jak już wspominałem, trenowałem około dwóch lat bjj, mma i box 4 razy w tygodniu, do tego sporadycznie dochodziła siłownia, technika wykonywania ćwiczeń napewno nie jest idealna, ale jest, umiem trenować tak żeby nie zrobić sobie krzywdy, jeśli chodzi o moją muskulature to też jest całkiem spoko i w sumie zawsze byłem już poprostu dobrze zbudowany, ale coś za coś i się spasłem, dlatego rzecz jasna mój główny cel to redukcja przy zminimalizowaniu szansy na utratę mięśni, bardzo mi się podoba ten plan bo jest prosty i przejrzysty i chętnie bym nim trenował, tylko jak wyżej wspomniałem, nie jestem do końca pewien czy nie jest dla mnie zbyt ubogi, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
raczej ten co dałeś wyzej jest ubogi, unoszenie hantelek na boki nie jest podstawowym ćwiczeniem, ohp lepiej zaangażuje barki.

Wrzuć etap 3 lub 4 z podziałem na A i B
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Ok dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
wykorzystaj przede wszystkim cwiczenia zlonone, wielostawowe, olej wszelkie sciagania, wznosy i inne izolacje
fbw ma bazowac na solidnych podstawach
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777743
Ragnarok18
Witam wszystkich serdecznie, ważę 140 kg i mam 181cm, wcześniej trenowałem sporty walki, a także troszkę uczęszczałem na siłownię, postanowiłem znów zacząć z siłownią, zacząłem od poniedziałku trening obwodowy, ale idąc za radą doświadczonego kolegi z forum, postanowiłem zamienić trening obwodowy na fbw, stąd właśnie proszę o ocenę a także pytanko, przez jaki czas robić fbw, z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam,


Poniedziałek, środa, piątek
Martwy ciąg / przysiady ze sztangą 3x8-12 , co wybrać?

Ściąganie wyciągu do klatki/ wiosłowanie sztangą 3x8-12?

Wyciskanie sztangi leżąc 3x8-12

Unoszenie sztangelek na boki 3x8-12

Wszystko z ciężarem pozwalającym na dwa dodatkowe powtórzenia


Coś zmienić, odjąć a może dorzucić? Pozdrawiam serdecznie


Trening obwodowy tez może być fajną formą treningu zwłaszcza po przerwie jak tempo jest sensowne, jaki jest cel treningu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Cel treningu to oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej, też mi się podoba obwodowy, ale że tak powiem, w ogóle mnie nie kopnął ten jeden obwód, bardziej poczułem mięśnie po wyniesieniu ścianki meblowej z ojcem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Pewnie dalej bym robił obwody, ale poszedłem za radą kolegi z forum, który napisał, że obstawił by jednak dobre fbw, sam już nie wiem co robić hehe, wczoraj zrobiłem fbw, ten wyżej wymieniony, tylko z wyciskaniem żołnietskim zamiast unoszenia sztangelek do boku, i powiem, że już tak lepiej poczułem ten trening, ale korci mnie żeby coś tam jeszcze wcisnąć, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777743
Bo jeden obwód to jest za mało żeby poczuć trening, tych obwodów musi być ze 3 chociaż.

Daj wszędzie spokojnie po 4 serie, odpowiednie tempo i poczujesz trening.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4089
Ok czyli jednak fbw ten który zrobiłem wczoraj, tylko wszędzie 4 serie tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] 30lat minęło jak jeden dzień;)

Następny temat

Powrót do treningu po kontuzji, czyli brak możliwości wyprostowania ręki.

WHEY premium