SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningu po kontuzji, czyli brak możliwości wyprostowania ręki.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 3520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5516
Przez około miesiąc nie trenowałem silowo że względu na kontuzje - zapalenie stawu barkowego. Zaznaczę tylko, że nie przejąłem się tym i od razu przeszedłem do ciężkiego treningu. Na początku była klatka. Bolała przez około 3 dni, ale raczej jak się napięło, dotknęło. Teraz przyszedł czas na biceps. Robiłem uginanie na sztandze łamanej stojąc i na modlitewniku. Następnie hantle chwytem mlotkowym. Teraz od 2 dni bólą mnie bicepsy ale to jest do zniesienia. Staram się tego nie łączyć, ale wiem że chwyt mlotkowym, którym robiłem biceps jest używany do treningu mięśnia ramienno-promieniowego w przedramieniu. No i tu leży główny problem, mięsień ten lekko boli mnie na ogół, ale dla wyjątkowo podkresle wulgaryzmy - napi**pa gdy próbuję wyprostować rękę, a więc wyprostować jej nie mogę. W efekcie trzymam je bardzo zgięte bo inaczej się nie da. Co robić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Udać sie do lekarza. zrbic prześwietlenie i sprawdzić co się stało, czy to rzczywiscie jakieś naderwanie mięśnia, czy jakieś ścięgna, na tą chwile to nic nie pozsoatje jak odpoczynek i maści przeciwbólowe

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5516
anubis84
Udać sie do lekarza. zrbic prześwietlenie i sprawdzić co się stało, czy to rzczywiscie jakieś naderwanie mięśnia, czy jakieś ścięgna, na tą chwile to nic nie pozsoatje jak odpoczynek i maści przeciwbólowe


Nie może to być po prostu zwykły doms i "zakwasy", tak jak to było w przypadku klatki, tylko z racji, że po prostu ten mięsień jakoś za te zginanie przedramienia odpowiada, to i obecnie zgiąć go nie moge?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
domsy tak nie działają że ręki nie mozesz wyprostować, nic Ci nie spuchło, jakiegoś krwiaka nie widać, to nie jest naturalne że taki ból czujesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
zdecydowanie nie jest to tylko doms, a doszlo do naciagniecia lub uszkodzenia miesnia, zdecydowanie potrzebna jest szersza diagnostyka, ktorej nie wykonasz na wlasna reke

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5516
Trochę mnie to dziwi, gdyż problem mam w obu kończynach, a że akurat mam dysproporcje siłowe i gdy jedny biceps kończę hantlami (ten który mocniej boli), to drugi jeszcze może wykonać parę powtórzeń, wprost proporcjonalnie do tego odczuwam ból, więc trochę słabo, jeżeli uszkodziłem sobie obie mięśnie. Myślałem z racji powyższego, że to domsy, a po prostu wprost do użycia danego bicepsa analogicznie taki mam ból.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
ogolnie nie rozumiem co piszesz, bo biceps odpowiada za uginanie ramienia, a nie jego wyprost, podobnie miesien ramienno-promieniowy.
rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze jak wykonujesz wyprost, i miensie zaczynaja sie rozciagac (bic) to wtedy zaczyna bolec?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5516
TomQ-MAG
ogolnie nie rozumiem co piszesz, bo biceps odpowiada za uginanie ramienia, a nie jego wyprost, podobnie miesien ramienno-promieniowy.
rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze jak wykonujesz wyprost, i miensie zaczynaja sie rozciagac (bic) to wtedy zaczyna bolec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5516
TomQ-MAG
ogolnie nie rozumiem co piszesz, bo biceps odpowiada za uginanie ramienia, a nie jego wyprost, podobnie miesien ramienno-promieniowy.
rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze jak wykonujesz wyprost, i miensie zaczynaja sie rozciagac (bic) to wtedy zaczyna bolec?


Tak, boli wówczas mniej więcej w bicepsie i ramienno-promieniowym. I to w obu rękach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
One podczas wyprostu też pracują jako antagoniście, ale co dokładnie im dolega to nie wiadomo. Warto by było iść gdzieś do fizjo czy lekarza.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Warto by było jednak by ktoś ogarniety sprawdził

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fbw do oceny

Następny temat

Ocena planu fbw (4 etap)

WHEY premium