Bikini Fitness. Wśród zawodniczek tej kategorii możemy spotkać najpiękniejsze kobiety na świecie. Są różne gusta, preferencje i typy, jednak doskonałość niektórych jest niepodważalna.

Sylwia Sobota

To dwukrotna Mistrzyni Polski w kategorii do 160cm wzrostu. Wyjątkowa uroda, miły opanowany „sposób bycia” – zdystansowany uśmiech i wycofana osobowość, oszczędna w gestykulacji zawsze bardzo mocno wyprostowana, trochę „posągowa” w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wyróżnia się wśród rywalek swoim stylem i sposobem prezentacji. Zawodniczka o dobrych proporcjach poziomych. Jej atutem są stosunkowo duże pośladki, bardzo dobrze ukształtowane oraz proporcjonalnie ”ułożona” górna część ciała - ramiona, plecy i klatka piersiowa, wąska talia z zarysowanymi mięśniami brzucha i jest to dobrze prezentowane zarówno w postawie przodem, bokiem, jak i tyłem. Zawsze podaję Sylwię jako przykład jakości, ponieważ ma bardzo dobry tonus mięśni, stopień odtłuszczenia, jej ciało na całej długości ma konsystencje żelki, jędrne, bez oznak odwodnienia. Taka jakość na pewno jest wynikiem profesjonalne przeprowadzonych przygotowań, rozłożonych odpowiednio w czasie oraz konsekwentnej diety i treningu. Słabszą partią są nogi, niewątpliwie niełatwe do kształtowania z powodu nieidealnych proporcji kośćca, szczególną uwagę zwracają duże mięśnie czworogłowe uda w górnej ich części, tuż przy biodrze, zwłaszcza w pozie bocznej już dość mocno dominują, psując „szlachetny” zarys kształtu nóg.

Źródło: facebook.pl

https://www.youtube.com/watch?v=UVZE8DP6qLA

Magdalena Kaleta

Mistrzyni Polski z 2015 roku, i w tej formie podobała mi się Magda bardziej niż na Mistrzostwach Świata w Białymstoku w 2016r. Jako Mistrzyni Polski większa, pełniejsza. Na scenie pełna wdzięku, stylowa, „dojrzała”, zawodniczka wielkiej urody, zawsze dopracowany świetny make up, dobrze przygotowana prezentacja.

Bardzo dobre proporcje pionowe i poziome, dość szerokie barki, mięsień naramienny estetycznie zarysowany, talia wydaje się wąska przy niewąskich biodrach, ale jest dość mocno obudowana mięśniami – widoczny mocny gorset mięśniowy, co może w przyszłości stanowić problem. Fajne kobiece niewąskie biodra, pośladki dobrze ukształtowane, oddzielone od uda, które jednak należy wypełniać i zwiększać ich objętość. Długie, smukłe, piękne nogi o doskonałych proporcjach kości długich, które należy kształtować wzorując się na Mistrzyniach Świata, np. Oldze Putrovej czy Olivii Pohankovej. Bardzo dobra prezentacja w postawie bokiem. Ale tyłem, uwzględniając wszystkie zgrabności Magdy … dużo można poprawić. W postawie tyłem zawodniczka prezentuje niekorzystnie „spadające barki” i jak dla mnie ”zamieszanie” na plecach, zdominowane przez najmocniej zarysowany mięsień obły większy, brak rysunku pleców typowego dla tej kategorii, sądzę że ćwiczenia niekoniecznie dobrze dobrane pod kątem Pani M – nie wiem kto jest trenerem, niechcący podważyłam autorytet…

Źródło: facebook.pl

Magdalena Koral

Nim zdobędę się na krytykę, niech mi będzie wolno wyrazić podziw, bezapelacyjnie dla urody, jak i proporcji, oryginalności tej zawodniczki. Jest to jedna z najbardziej utalentowanych naszych zawodniczek. Uroda – nietuzinkowy wyraz twarzy i uśmiech z miłym grymasem księżniczki, elektryzujące spojrzenie, nieprzeciętna uroda i prezencja. Proporcje bardzo dobre zarówno pionowe, jak i poziome….no i zacznę się czepiać, nie mając nic na swoją obronę, sądzę że im ktoś jest doskonalszy, tym więcej można mu „pojechać”. Postawa przodem szerokie barki z zarysem mięśni naramiennych, wąska talia to niepodważalny fakt….ale w obrębie talii mięśnie boczne brzucha dominują, a nie widać zarysu mięśni prostych, nogi w pozie przodem są ładne, długie i smukłe z delikatnymi „cieniami” mięśni czworogłowych, słabo ukształtowany brzuchaty łydki. Bokiem, piękna poza z szerokimi barkami i wąską talią, ładnym wygięciem w odcinku lędźwiowym, ogólnie fajnie ale….udo na samej górze za mocne się robi, stoi wysoko czworogłowy, jednocześnie podkreślając brak mięśni przy kolanie, całe udo bez zarysu, gładkie, pośladek słabo oddzielony od uda w tej pozie, brak szczegółów w obrębie bioder ”dołków w pośladkach”… W pozie tyłem proporcje bardzo dobre, ”prawidłowe” plecy z charakterystycznym rysunkiem, niestety delikatne fałdki skóry w odcinku lędźwiowym, pośladki ładne ale … małe i słabo wytrenowane, dużo tkanki tłuszczowej i wody w obrębie bioder i górnej części ud… Znów narażę się trenerowi (nie wiem kto to) - brak ostatniego szlifu, słaby tonus mięśni, miękkie ciało, przy tak wielkim potencjale, jaki ma Pani M, czułabym się pokonana, w takiej formie wynik Pucharu Polski nie mógł być inny… 3 miejsce, słabo jak na tą genialną zawodniczkę.

Źródło: sfd.pl

https://www.youtube.com/watch?v=GKZNBZCBNPk

Komentarze (0)