SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / Ag88 start str.4

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 28584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Hej!
Wstawiaj miski na bieżąco, wtedy będzie można je poprawić. Dobra decyzja z tym treningiem dla początkujących wrzucaj regularne wypiski, powtórzenia, obciążenia. Skoro nic nie wstawiasz - to nie ma Ci jak pomóc Ocena wyjdzie w praniu, nie martw się o nią na razie.

Zresztą poprawiła Cię już pani w obuwniczym, więc wiesz już jak układać miskę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Cześć,

załączam dietę z trzech dni. Niestety jak na moje oko, to za mało białka, za dużo węglowodanów :/ (każdego dnia jadłam trochę warzyw, których nie wrzuciłam do tabeli).

Chciałam zauważyć, że moje zdjęcia nie przedstawiają wyraźnie, jaki mam tłuszcz na tyłku i brzuchu, a do tego cellulit.

Przez ostatnie 3 tygodnie chodziłam na basen min. 4-5 razy w tygodniu po 45-80 minut. Robiłam sobie wysiłkowe treningi, robię stopniowo cięższe. Dystanse 200-400m średnioszybkim tempem, ćwiczzenie oddzielnie nóg i rąk, krótkie dystanse delfinem. Po 3 tygodniach basenu i powyższej diety (byle jakiej, ale wyeliminowałam słodycze i tym podobne niezdrowe rzeczy, no i nie jem tak dużo jak kiedyś), zauważam postęp w pływaniu (wolniej się męczę, pływam szybciej) i na oko troszeczkę spadły mi jakieś tam wymiary (oceniam to tylko po tym co widzę w lustrze i czuję luźniejsze spodnie, ale jest to niewielka zmiana). Nadal mam ohydny tłuszcz na tyłku i na brzuchu (szczególnie poniżej pępka - mam wałek).

Prośba o komentarz. Dzięki!







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie podoba mi sie:
- pomiary na oko.. brak jakiejkolwiek kontroli postepu
- treningi na oko- brak kontroli zwiekszania trudnosci i brak jakiegokolwiek rozpisu
- ciagle jesz mało,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 586 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24694
+ dżemik, makaron biały, rodzynki, szynka gotowa powinny wypaść z miski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Dzięki za odpowiedzi. Jutro napiszę więcej. Na razie mam pytanie - czy te obwody:
Obwód w biuście(1) :
Obwód pod biustem :
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):
Obwód na wysokości pępka :
mierzy się na wciągniętym brzuchu/powietrzu, na odwrót czy może w jakimś stanie pośrednim? Bo w zależności od tego róznica jest kilka cm. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Niestety nie umiem się poprawnie zmierzyć. Mam ten problem co powyżej no i nie wiem, czy centymetr ma być w miarę napięty czy luźny jak się mierzę. Wtedy się zmierzyłam zapewne niepoprawnie, więc porównanie z tym co teraz będzie mało miarodajne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Dżemik muszę wyjeść, bo dostałam od koleżanki domowej roboty.

Nie podałam rozpiski treningów, bo nie wiedziałam, że pływanie się tutaj "liczy". Myślałam, że tylko siłownia.

Rozpiska treningów (z dni, w które spisałam, teraz będę spisywać zawsze):

3 paź
400 rozpływanie (crawl, grzbiet)
200 nogi delfin
100 rece crawl
200 nogi delfin na plecach
100 rece crawl
200 nogi crawl
100 rece plecy
5x50 delfin/powrot na plecach
200 plecy
razem 1750m/35 min

9 paź
400 rozpływanie (crawl, grzbiet)
200 rece crawl
200 nogi delfin
200 rece grzbiet
200 nogi delfin na plecach
100 grzbiet
6x50 delfin/powrot na plecach
50 luzem
200 nogi crawl
200 rece crawl
200 nogi grzbiet
200 rece grzbiet
5x50 delfin/powrot na plecach
100 luzem
100 grzbiet
razem 2900m/65 min

10 paź (mało czasu i zrobiłam sobie inny trening, bo byłam w słabym stanie fizycznym)
400 rozpływanie (crawl, grzbiet)
30 s przerwy
non stop:
600 crawl
200 grzbiet
400 crawl
100 grzbiet
100 luzem
razem 1800m / 35 min

11 paź
400 rozpływanie (crawl, grzbiet)
200 żabka
4x200 nogi (tym razem z deską do rąk – trudniej; crawl, delfin, delfin na plecach, grzbiet)
4x200 ręce (grzbiet i crawl)
(nogi i ręce naprzemian – 200 nogi, 200 ręce itd.)
100 grzbiet
10x50 (tam-delfin, z powrotem – grzbiet)
200 crawl
200 grzbiet
razem 3200 / 70 min

Tak jak pisałam – miałam dłuższą przerwę w pływaniu. Od 4 tygodni chodzę regularnie kilka razy w tygodniu.
Moim celem jest stopniowa poprawa szybkości (jak wyzdrowieję, zmierzę sobie czasy), szczególnie delfinem - na 25m i 50m. Oczywiście przy perfekcyjnym pływaniu technicznie. Z czasem chciałabym znów umieć przepłynąć min. 100 m delfinem. Czasem będę też robić treningi typowo wytrzymałościowe - długie dystanse średnim tempem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Aha, wiem, że miód w dużych ilościach podobno niedobry, ale teraz jestem chora i mam do dyspozycji tylko domowe sposoby. Co do wcześniejszych rzeczy, to jeszcze dodam, że szynka była gotowana, nie gotowa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no dokładnie bo takie pływanie ogolnie na pewno niezle robisz, ale w treningu musisz ustalic jakies punkty kontrolen ktore będą twoim punktem odniesienia by sie poprawiać
i ustal cały trening bys wiedziała co robisz i kiedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3448 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31332
wg mnie nie ma znaczenia jak się będziesz mierzyć, ważne, żebyś za każdym razem mierzyła się tak samo, żeby było widać czy są spadki realne, a nie tylko takie spowodowane wciągnięciem brzucha.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tluszcz w dolnej parti ud?

Następny temat

Podziękowania

WHEY premium