SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / Pomoc? / Start walki o lepsze jutro...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
WItam.
Wiek : 25 (12.1987r.)
Waga : 61
Wzrost : 163,5 cm
Obwód w biuście(1) : 88 cm
Obwód pod biustem : 80,5 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 75,5 cm
Obwód na wysokości pępka : 80 cm
Obwód bioder (3): 94 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55,5 cm
Obwód łydki : 35,5 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : cycory

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)
Na chwilę obecną 5-6 razy w tyg.
Od tego tygodnia zaczęłam trening siłowy dla początkujących w domu.
Poza tym w domu mam orbitreka, więc wchodzę na niego po siłowym jak mam siłę i w dni pomiędzy siłowymi. Porządnie się rozciągam.
Poza tym pracuję fizycznie jako operator maszyn od pon. do pt.-sob. w systemie 3 zmianowym. Praca polega na 8 godzinnym marszu i machaniu rękoma (tak zwięźle).

Odżywianie: Zmieniłam nawyki żywieniowe i staram się ciągle je modyfikować. Nie jem ciemnego pieczywa, nie jem ziemniaków (ryż brązowy). Nie piję słodzonych napojów. Jem minimum 4 posiłki dziennie. Staram się jeść lekkie kolacje.

Stan zdrowia: Prawdopodobnie bdb (nie czuję, by mi coś dolegało)
czy regularnie miesiączkujesz: chyba tak (28-33 dni)
czy bierzesz tabletki hormonalne: Nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Leków nie. Używam Loxon 5% na łysienie androgenowe (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie co do sylwetki)
czy rodziłaś: Nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: W domu. Siłowy bardzo mi się spodobał. Aeroby przynudnawe.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Nic nigdy.
Stosowane wcześniej diety : Żadna.

Jak już wspomniałam ćwiczę 5-6 razy w tyg. Czasami jak nie mam siły, albo czasu, to tylko się rozciągam, albo robię dodatkowy dzień wolny.
Od stycznia aeroby i różne filmiki (np. Jullian Michaels).
Od tego tyg. siłowy, który bardzo mi się spodobał.
W domu mam orbitreka, ciężarki takie z dokładanymi ciężarami. Na najbliższą siłownię mam 15 km :/ Więc odpada ze względu na małą ilość czasu. Bardzo lubię ćwiczyć, ale się w tym wszystkim gubię...
Na początku stycznia ważyłam 63 kg.
Nie wiem na czym najbardziej się skupić. Siłowe, aeroby? Najlepiej to i to? Tylko jak nie mam czasu, czy też siły to odpuścić sobie aeroby, czy siłowy? Nie wiem co z czym i jak.
Nie chcę być chuda jak modelka... Chcę mieć jędrne ciało. Ładną, zarysowaną sylwetkę.
Nie potrafię być obiektywna i jak patrzę na zdjęcia to...
Nie wiem na czym się skupić na początek...
Jakieś rady? Oceny?











Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Irkowa, paradoksalnie, przy mniejszym ciężarze trudniej nauczyć się techniki niż przy takim, który rzeczywiście stawia opór. Takim lekkim można machać w te i wewte

Warto wybrać się na siłkę (bo ćwiczysz w domu jeśli dobrze zrozumiałam), znaleźć ogarniętego trenera albo koksa i poprosić o pokazanie techniki. Z drugiej strony na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać, czy ktoś umie, czy tylko tak mu się wydaje wtedy dobrym wyjściem jest nagrywanie filmików z ćwiczeń i wklejanie tutaj.

Jeśli planujesz ćwiczyć w domu to obciążenie kilkunastu kg to malutko. A i dziwny ten trening, brzuch na początku, martwy ciąg na prostych nogach dla początkującej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1014 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32166
Bardzo ładny pierwszy wpis i podobają mi się twoje tatuaże :D
Co do rad to szefowe muszą się wypowiedzieć
Było by dobrze jak byś "wrzuciła swoja miskę"
https://www.sfd.pl/-t892526.html (tutaj jak to zrobić).
Wagę możesz podać na oko lub sprawdź orientacyjnie na ilewazy.pl
Wagę mięsa podajemy przed obróbką cieplna, ryżu, kaszy, makaronu przed ugotowaniem (na sucho).

Misja na Rok 2014: Być zwyciężcą. (Prawdziwy zwyciężca według mnie to ten który pokona samego siebie czyli zarazem najmocniejszego i najsłabszego przeciwnika jakiego tylko może spotkać)

KONKURS : http://www.sfd.pl/Konkurs_/_Tamaqucci-t1015638.html
OBECNIE : http://www.sfd.pl/[Fit]DT_Tamaqucci-t1031280.html?master=1#post5 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
O rany... Jakby ktoś zobaczył moją miskę, to za głowę by się złapał. Totalna porażka...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
celem treningow powinno byc zaokraglenie barkow , pupy i zbudowanie przywodzicieli
miske ustaw na zero 1700kcal proporcje BWT 33/33/33
w diecie uwzględniaj duzo ryb pelnomorskich oraz zdrowe zrodla tluszczy maslo, oliwa, olej kokosowy
wywal z diety gluten, ziemniaki i kukurydze, jedz duzo warzyw,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
Nie jem białego pieczywa miało być w pierwszym poście :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
Czyli:
B - 140
W - 140
T - 62
Dobrze obliczyłam? To naprawdę jest trudne... :/

Zmieniony przez - Irkowa w dniu 2013-02-03 18:13:42






Zmieniony przez - Irkowa w dniu 2013-02-03 18:43:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
proporcje BWT 33/33/33

Czyli:
B - 140
W - 140
T - 62
Dobrze obliczyłam?

Jeżeli proporcje 33/33/33 podane są w procentach, i mają się odnosić do jakiejś całości ( wyrażonej np w.gramach ), to chyba nie najlepiej policzyłaś.
Aby " T ", które przyjmujemy za "x" miało 33%, czyli 1/3, wyliczysz z 3x-x= 280 ( przy założeniu, że " B", które przyjmujemy za "x" = 140, i "W" które przyjmujemy za "x" = 140 )
Musisz nad tym " T " pomyśleć. , bo u Ciebie ma 18.12%


Zmieniony przez - Darek59 w dniu 2013-02-04 02:40:21

Zmieniony przez - Darek59 w dniu 2013-02-04 02:50:24

Zmieniony przez - Darek59 w dniu 2013-02-04 02:52:17

Zmieniony przez - Darek59 w dniu 2013-02-04 02:53:47

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 649 Wiek 65 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 67122
Zwariowała mi edycja.

Pozdrawiam Darek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dobrze, tłuszcz ma 9kcal, wiec mamy tu po ok 561kcal na składnik wiec daje to 62g tluszczu i po 140g bialka i www (4kcal)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2414
Czy jeśli chciałabym dodawać miskę, to dodaję warzywa? Pomidor, sałata bardzo mało wartości ma... Dodawać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
warzywa nie liczysz, ale jesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

motykecd - moje zmagania z redukcją

Następny temat

Jak oceniacie mój brzuch? / Dieta 1000kcal do A6W ?

WHEY premium