SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / Ag88 start str.4

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 28569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Powiem Ci, że ja (a propo tych wznosów tułowia) przez pierwsze 8 tygodni robiłam tak jak mi dziewczyny doradzały - bez obciążenia, skupiałam się na technice. I moim zdaniem powinnaś tak to zostawić. Wielokrotnie też słyszałam od różnych osób z branży fitness/kulturystyka, że jest to kontrowersyjne ćwiczenie, może być kontuzjogenne itp. Ja osobiście uważam, że jeżeli mamy zdrowego, nieuszkodzonego delikwenta to może robić to ćwiczenie, bo fajnie wzmacnia plecy i pośladki i spokojnie można bazować na masie własnego ciała - o progres się w tym ćwiczeniu nie martw, po prostu rób to powoli i dokładnie, myśl o mięśniach, które mają pracować. W razie czego mam nadzieję, że dziewczyny bardziej doświadczone rozwieją Twoje wątpliwości i mnie poprawią, aczkolwiek myślę, że to co napisałam jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Mnie by najbardziej pasowało tak jak piszesz. Szczególnie jak widzę jak ludzie szybko wymach**ą tułowiem z tymi talerzami i wydaje mi się, że bardzo się zrywają i to może nie jest dobre na plecy. Nie chcę być kolejna, co robi źle technicznie.
To myślisz, by zostawić 15 powtórzeń? Dzięki za radę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
jak masz w treningu napisane, że w kolejnych tygodniach zmieniasz liczbę powtórzeń to ja bym się tego trzymała i nie kombinowała :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
A co tu za problem jest?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Wrzucam miskę z wczoraj i pomiary po 3 tygodniach.

Chciałabym spytać, czy powinnam przyjąć jakąś konkretną liczbę kalorii dziennie (obecnie staram się ok. 1800kcal) i rozkład BTW.
Jakby co, to ankieta jest na str. 4, foty ze startu na str. 5, a miski wrzucałam codziennie.

Nie jestem tylko pewna co do pomiaru fałdy na brzuchu, ale wydaje mi się, że trochę tłuszczu zeszło.







Zmieniony przez - ag88 w dniu 2013-02-11 09:09:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Wrzucam dzisiejszy trening i będę wdzięczna za poradę co do kcal i rozkładu BTW (poprzedni post).

Tak jak czułam, dziś się potwierdziło, że połowę ćwiczeń robię niepoprawnie technicznie. Na szczęście dziś był nowy trener, który mi pomógł. Bardzo się z tego cieszę. Minusem był fakt, że odkąd zaczął mnie poprawiać, trudno mi było skupić się na wysiłku, bo się skupiłam na tym, jaki był miły, chętny do pomocy i jak dotykał moich pleców... hehe.
No ale dość tego rozmarzenia. Przede wszystkim to co robiłam najgorzej to przyciąganie drążka do klatki, bo do tej pory ciągnęłam rękami, a teraz wiem, że mam spinać łopatki. Dlatego przy poprawnej technice umiałam dociągnąć tylko 37,5 (nie jest to zresztą w kg tylko chyba lb). Druga rzecz to prostowanie na ławce rzymskiej – powiedział, żebym robiła, aż ciało będzie proste i że źle dla kręgosłupa jest dopiero, jak się wygina jeszcze bardziej. I mówił, żebym szybciej robiła. (Ale to było po treningu – 2 serie zrobiłam po 12 robiąc dłuższe przytrzymanie w górze niż do tej pory.) Ponadto poprawki co do kilku pozostałych ćwiczeń.




Zmieniony przez - ag88 w dniu 2013-02-11 14:54:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Czy da się zrobić jakieś sensowne aeroby w DNT na moim etapie w domu nie mając żadnego sprzętu? Mam tylko skakankę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Skikaj na skakance

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Dzięki. Jakbyś znalazła chwilę, to zajrzyj proszę do mojego przysiadu.

5 min. rozgrzewki
25 min. skakania
rozciąganie

Na skakance wieki nie skakałam. Najbardziej to mnie po tym mięśnie rąk bolały. Okazało się, że nadal umiem zrobić dwa obroty skakanką w czasie jednego podskoku. Przypomniało mi się, że kiedyś na koloniach wygrałam konkurs na najdłuższe skakanie bez skuchy. Tylko że lajkonikiem to można było do us**nej śmierci. A dzisiaj ciągle skuchy. Starość nie radość.

Boczek był gotowany i zjadłam tylko część z mięsem, a tłustej warstwy nie, więc na pewno trochę mniej kcal i tłuszczu wyszło.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tluszcz w dolnej parti ud?

Następny temat

Podziękowania

WHEY premium