SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT / Ag88 start str.4

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 28579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Dzięki za odpowiedzi. Zmierzę się i zmierzę czasy, jak wyzdrowieję. Rozumiem też, że mam sobie zaplanować rozkłady treningów na dany tydzień przed jego rozpoczęciem, tak?

Dziś dużo spałam, dlatego tak dużo nie jadłam. Chyba ograniczę chleb, bo 3 kromki stostowane (cienkie i lekkie) mają tak dużo kalorii (i węglowodanów), a wcale nie jestem po nich najedzona.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz tyle węgli w misce, że wcale nie dziwne, że głodna chodzisz. Do tego dżem i miód... Nikt tu tyle cukru nie je. Nie dajesz insulinie spać do normalnego poziomu... Poza tym z czym jesz ten chleb? Jest w tym posiłku B+T+W? Nie widać w Twojej rozpisce poszczególnych posiłków, a to jak są skomponowane ma wpływ na to jak szybko się po nich głodna robisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Pisałam już, że dżem muszę wykończyć, a miodu jem teraz dużo, bo jestem chora. Chleb jem z jajecznicą, w kanapkach albo ze wspomnianym dżemem. OK, postaram się zamienić część węgli na białko. Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 586 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24694
ag88
Pisałam już, że dżem muszę wykończyć, a miodu jem teraz dużo, bo jestem chora. Chleb jem z jajecznicą, w kanapkach albo ze wspomnianym dżemem. OK, postaram się zamienić część węgli na białko. Dzięki.


Nic nie musisz, Twoja decyzja. A miód nie jest niezbędny przy "zdrowieniu". Ty nie masz go "trochę do herbaty", a w sumie 150 g (dżem + miód) - sam cukier i to ten najgorszy. Po tym każdy byłby od razu głodny.
Sama mam zawsze problemy z dietą i szukam wymówek, niestety, droga do dobrej sylwetki to nie miejsce na kompromisy i "tak trochę"... Mnie też jest z tego powodu przykro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
A jak koleżanka da Ci kilo cukru to też będziesz musiała zjeść? Wiem, co mówię, dostałam kiedyś.

Już nie mówię o ciastkach ciasteczkach, które na pewno ktoś Ci sprezentuje.

Zmieniony przez - Esther w dniu 2012-10-17 09:09:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Wiem, moja decyzja i wiem, że to jest złe.
Nie sądzę też, by cukier z dżemu i miodu był gorszy niż cukier z ciastek, ale pewnie się nie znam.
Nie są to wymówki, bo na co dzień nie kupuję miodu ani dżemu.
To może mogłybyście mi poradzić, co jest dobre na zdrowienie oprócz ogólnie zdrowego odżywania się? Jem jeszcze czosnek, cebulę i cytrynę. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 586 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24694
ag88
Wiem, moja decyzja i wiem, że to jest złe.
Nie sądzę też, by cukier z dżemu i miodu był gorszy niż cukier z ciastek, ale pewnie się nie znam.
Nie są to wymówki, bo na co dzień nie kupuję miodu ani dżemu.
To może mogłybyście mi poradzić, co jest dobre na zdrowienie oprócz ogólnie zdrowego odżywania się? Jem jeszcze czosnek, cebulę i cytrynę. Dzięki


Ciepło, czas i odpoczynek.
Zdrowe jedzenie - Co jedzą Ladies.
A czemu porównujesz ciastka i dżem? Oba te produkty są tak samo zbanowane dla osób, które odżywiają się zdrowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po prostu patrzę na Twój jadłospis i widzę w nim pół słoika dżemu i 10 łyżeczek miodu, po czym czytam, że musisz wywalić chleb. No to Ci piszę jak jest. Mam Ci przytaknąć, że chleb jest zły jak widzę, że masz 150g produktów składających się praktycznie z samego cukru?
I oczywiście, że cukier z miodu i dżemu nie jest gorszy niż cukier z ciastek. jest równie chvjowy, bo cukier to cukier
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z punktu widzenia medycyny: NIE MA lekarstwa na przeziębienie. To jest choroba wirusowa i mija sama z siebie.
Cukier jest cukrem, nazwa chemiczna "sacharoza":

Nie ważne, czy wmieszana w dżem, czy w ciastka, czy zeżarta z łyżeczki

Jaki jest w ogóle Twój cel, słonko? Poza oczekiwaniem na cud?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-10-17 11:06:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Powrót syna marnotrawnego...

Zapuściłam się i to kolejny raz... a wiadomo, że każdy kolejny jest gorszy... Od ostatniego posta wszystko schrzaniłam. Właśnie się dowiedziałam, że dziś najbardziej depresyjny dzień w roku, więc chyba dobry moment na pozytywną zmianę.

Wklejam jeszcze raz ankietę:
Wiek : 24 (prawie 25)
Waga : 67
Nigdy jeszcze tyle nie ważyłam, a co ciekawe, jeszcze dwa dni temu ważyłam 69 kg (!) Właśnie kończę pierwsze opakowanie tabletek anty i wydaje mi się, że oprócz tego, że się zapuściłam, to to może być też częściowo przyczyną (szczególnie że np. piersi mi urosły – są ciężkie i obrzmiałe).
Nie umiem się mierzyć, więc zapisuję sobie, w jaki sposób się mierzyłam.
Wzrost : 164
Obwód w biuście(1) : 97 (na wydechu, miarka w miarę ciasno)
Obwód pod biustem : 80 (na wydechu, miarka w miarę ciasno)
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73 (wciągnięty, ciasno)
Obwód na wysokości pępka : 82 (wciągnięty, ciasno)
Obwód bioder (3): 93 (normalnie, ale napięta)
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i tyłek, ramiona, po twarzy też widać
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie wiem, chudnięcie nigdy mi się nie zdarza ;p
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki, musli, jajecznica
Co lubisz jeść na obiad : wszystko, dania typu: mięso/ryba plus ryż/ziemniaki/kasza/makaron plus warzywo/sałatka, lubię zupy
Co jako przekąskę : nie można słodyczy ani chipsów... więc orzechy
Co jako deser : nic
Ograniczenia żywieniowe : mleka prawie nie piję, bo mnie wzdyma
Ogólnie lubię chleb i słodkie i ogólnie zawsze mam za dużo węglowodanów.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: mam zamiar robić wasz trening dla początkujących na siłowni 8-tygodniowy co drugi dzień, a w pozostałe nic/aerobik/basen. Mam zamiar traktować moje pływanie jednak jako areo – zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ani ja ani nikt tutaj nie wie, co zrobić z moim pływaniem.
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne: dobry, tak, tak
Cel: wiadomo

Moje pytania:
prośba o zmianę tematu na: DT Agata/start str. 4
ile kalorii dziennie mam jeść i co z proporcją B/T/W w dni treningowe i nietreningowe?
czy ja będę na redukcji czy na czym?
Od jakich sztangielek mam zacząć? Wiem, że ma być max.ciężko przy dobrej technice, ale nie mam pojęcia, jakie mam spróbować, żeby się nie zbłaźnić (ani że wezmę za mało ani za dużo)
Czy znacie jakieś DT innych dziewczyn podobnych do mnie, żebym sobie poczytała?

Wtedy chciałam być mądrzejsza od ekspertów, ale teraz będę słuchać z pokorą... Koniec z miodem...

Dziś robiłam w domu trening A, dwa dni temu trening B, a od środy mam nadzieję, że z siłownią ruszę. Miska na dziś.

Za odpowiedzi na pytania i komentarze z góry dziękuję!







Zmieniony przez - ag88 w dniu 2013-01-21 16:13:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tluszcz w dolnej parti ud?

Następny temat

Podziękowania

WHEY premium