SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BAMFette - dziennik/W drodze na PŚ w TSK

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 130818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Przysiad

CORAZ LEPIEJ Z TYM ZE TE POWOLNE OPUSZCZANIE ROBISZ TYLKO W 40% RUCHU A POWINNO BYC POWOLNE W PRZYNAJMNIEJ 90% A POWIEDZIALBYM ZE I 100%



Floor press

KOORDYNACJA CORAZ LEPSZA WIDZE


Martwy

NIE ZWALAJ WINY NA BAMFA. NA ZAWODACH TEZ BYLABYS ZDEKONCENTROWANA? DRUGIE POWT BYLO DO WYCIAGNIECIA - WIDZIALEM PO TYM JAK ZACZELAS A NIE KONTYNUOWALAS.

W TYM PLANIE MASZ WIEKSZY NACISK NA PRZYSIAD NIZ NA M.C. WIEC NOGI MAJA AUTOMATYCZNIE LEPSZA KOORDYNACJE NIZ PLECY .
SUGERUJE WYOBRAZAC SOBIE W MYSLACH ZE NIE TYLE PODNOSISZ CIEZAR CO WPYCHASZ NOGI W PODLOGE NICZYM NA SUWNICY.
SPRÓBUJ!!

Zarzut/ przysiad przedni

BARDZO LADNIE


Wyciskanie jednorącz


ZAUWAZ JEDNA RZECZ
LEWA REKA NADGARSTEK USTAWILAS JAK DO WYCISKANIA SZTANGI
PRAWA USTAWILAS NEUTRALNIE

WOLALBYM JEDNAK NEUTRALNE USTAWIENIE - MNIEJ KLOPOTÓW ZE STAWAMI POZNIEJ

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-01-24 12:04:47

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 461 Wiek 13 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5319
WODYNIE

Przysiad

"POWOLNE OPUSZCZANIE ROBISZ TYLKO W 40% RUCHU A POWINNO BYC POWOLNE W PRZYNAJMNIEJ 90% A POWIEDZIALBYM ZE I 100% "

Zazwyczaj przyspieszam w połowie opuszczania po to aby nadać prędkości do odbicia. WODYNIE, czym jest odbicie? Czy jest to poluzowanie mięśni w końcowej fazie schodzenia w dól a następnie ponowne spięcie?

Martwy ciag

Technika padania w tyl na ostatnim treningu nie za bardzo mi wychodziła. Bardziej walczyłam z ciężarem i nie umiałam sie skupić na technice. Moze będzie mi łatwiej w następnym tygodniu kiedy ciężary będą mniejsze.

"SUGERUJE WYOBRAZAC SOBIE W MYSLACH ZE NIE TYLE PODNOSISZ CIEZAR CO WPYCHASZ NOGI W PODLOGE NICZYM NA SUWNICY. "

Popracuje nad tym.

Wyciskanie jednorącz

Zastosuje sie do wskazówek

Dolegliwości bólowe barku- brak

A póki co to mój czwarty tydzień, czyli tydzien regeneracji i stretchingu.

WODYNIE od wielu lat szczególnie w okresie zimowym drętwieją mi ręce. Lekarz zdiagnozował to po badaniach jako zespół cieśni nadgarstka. Skierował na zabieg na który sie nie udałam.
Przez ostatnie pół roku było ok. Zauważyłam ze problem powrócił pare dni temu a dokładnie po ostatnim treningu.
Czy jedno z drugim może mieć jakiś związek?
Czy istnieją ćwiczenia mogące pomóc na to schorzenie?

Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-01-27 23:19:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Przysiad

" POWOLNE OPUSZCZANIE ROBISZ TYLKO W 40% RUCHU A POWINNO BYC POWOLNE W PRZYNAJMNIEJ 90% A POWIEDZIALBYM ZE I 100% "

Zazwyczaj przyspieszam w połowie opuszczania po to aby nadać prędkości do odbicia. WODYNIE, czym jest odbicie? Czy jest to poluzowanie mięśni w końcowej fazie schodzenia w dól a następnie ponowne spięcie?



po to dalem podwojne dno w 15tkach i 10tkach zebys opanowala ten durny nawyk.
poluzowanie miesni to czysta glupota w fazie najwiekszego obciazenia - takie cos ma jakikolwiek sens tylko i wylacznie kiedy masz na sobie kaftan i bandaze i nie w celu uzyskania wiekszej sily ale w celu zaliczenia glebokosci ktora ow kostium utrudnia

opuszczaj sie powoli , bo tracac napiecie w miesniach i nie majac stroju jeszcze zmniejszasz mozliwosci wysprezynowania z dolu

Żubr na przyklad tracił zawsze równowage z ciezarami bliskimi 400kg, az mu w koncu przemowilem do rozsadku b spowolnil opuszczanie sie - chlopaki z kadry wmawiali mu szybkie opuszczanie w dol ale przy takim ciezarku zbyt szybki ruch oznacza utrate rownowagi a brak rownowagi ze srodkiem ciezkosci prezesunietym tak wysoko to katastrofa




Martwy ciag

Technika
padania w tyl na ostatnim treningu nie za bardzo mi wychodziła. Bardziej walczyłam z ciężarem i nie umiałam sie skupić na technice. Moze będzie mi łatwiej w następnym tygodniu kiedy ciężary będą mniejsze.


ok, moize nie załapałaś
kiedy padasz w tył w którymś momencie musisz ratowac sie wlaczeniem miesni odpowiedzialnych za MC

czyli w omencie zagrozenia upadkiem aktywujesz dodatkowe neurony i dodatkowe wlokna miesniowe podswiadomie i instynktownie

po prostu za bardzo skupilas sie na padaniu w tyl i zagluszylas ten instynkt , zły "timing" miałaś

przy zarzutach perfekcyjnie to się sprawdziło, bardzo ładnie na taki staż zarzucasz z podsiadem





"SUGERUJE WYOBRAZAC SOBIE W MYSLACH ZE NIE TYLE PODNOSISZ CIEZAR CO WPYCHASZ NOGI W PODLOGE NICZYM NA SUWNICY. "

Popracuje nad tym.



zauwaz ze plan skupia sie na przysiadzie a nie na MC
MC mialas juz dobry technicznie a przysiad bez kontroli predkości

tak czy owak tyle MC co masz w planie powinno byc idealne
na 15tkach jedna czesc plecow, na 10tkach wiosłwoanie czyli cos wspomagajacego MC w koncu, szczegolnie jesli bedziesz rozpedzala ciezar tułowiem.

na 5tkach MC - chyba najlepszy zakres powtorzen dla MC gdyz tylne uda to w wiekszosci wlokna szybkokurczliwe


Wyciskanie jednorącz

Zastosuje sie do wskazówek

Dolegliwości bólowe barku- brak


widocznie mialas plan zbytnio skupiny na WL w dodatku WL nieadekwatna dla Twojej budowy technika

teraz wzmacniajac barki wzmocnisz slabe ogniwo ruchu i nabierzesz wiecej kontroli nad ciezarem





A póki co to mój czwarty tydzień, czyli tydzien regeneracji i stretchingu.

WODYNIE od wielu lat szczególnie w okresie zimowym drętwieją mi ręce. Lekarz zdiagnozował to po badaniach jako zespół cieśni nadgarstka. Skierował na zabieg na który sie nie udałam.


w zasadzie jesli to fizjoterapia to moglas sie smialo udac




Przez ostatnie pół roku było ok. Zauważyłam ze problem powrócił pare dni temu a dokładnie po ostatnim treningu.


fajnie ale ja musze wiedziech PRZYNAJMNIEJ co bylo na tym treningu


Czy jedno z drugim może mieć jakiś związek?



byc moze nie tylko barki ale i nadgarstki masz niewyrobione

Czy istnieją ćwiczenia mogące pomóc na to schorzenie?


zalezy od przypadku
winne moze byc jakies cwiczenie
winne moze byc zaniedbanie jakiegos cwiczenia
winna moze byc dieta na przykład jesli jesz duzo serkow feta

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-01-30 02:11:55

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 461 Wiek 13 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5319
WODYNIE

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Przestudiowałam wszystkie sugestie. Co do wolnego schodzenia przy przysiadzie , nie mam więcej pytań. Martwy ciąg to samo ,zrozumiałam.
Sprawa z drętwiejącymi rękoma... Nie sprawia mi to bólu jedynie dyskomfort. Lekarz nie zalecił rehabilitacji a zabieg chirurgiczny mający na celu wycięcie "jakiejś" opuchlizny która uciska na "jakiś" nerw. Jak widać bardzo nie sprecyzowany i nie profesjonalny jest moj opis tego schorzenia chyba zarazie nie będę się w to zagłębiać.


TYDZIEŃ 1
3 serie po 15 powtórzeń

Ściąganie drążka wyciągu górnego podchwytem
40,45,50 x 15 (30x15)

Wyciskanie z kaptura
10,15,20 (10x15)

Rotacja zewnętrzna leżąc
5,7.5,10 x 15 (3x15)

Uginanie nóg leżąc
10,15,20 x 15 (15x15)

Przysiady z podwójnym dnem
50,55 x 15 , 60x14 (30x15)

Wspiecia na palce
80x45

WODYNIE
Starałam się robić skoki o 5kg więcej niż było w poprzednim tygodniu nr 1 trening A. W każdym ćwiczeniu mniej więcej w połowie serii zaczynała się walka i ból nie do opisania szczególnie w przysiadzie który robiłam bardzo powoli tak jak sugerowałeś.
Przysiad z podwójnym dnem robiony bardzo powoli w 100% ruchu wypala niesamowicie. Ostatnia serie zrobiłam na 14 powtórzeń.Przyznaje mogłam wstać to15-ste, ale psychika pękła.
No i warto wspomnieć o wyciskaniu z kaptura. Otóż zawsze kończyłam na 15kg i to z wielkim bólem, 20kg nawet nie drgnęło.
A wczoraj..proszę, 20kgx15

Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-02-02 13:49:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
co do przysiadow
samo robienie podwojnego dna pozwala na podswiadome nieoopuszczanie sie zbyt szybko. nie mozna spadac jak sliwka w kompot po prostu.

czym wiekszy ciezar i mniej powtorzen tym wolniejsze powinno byc opuszczanie - na 15tkach mozna sobie podarowac jakies bardzo powolne fazy ekscenryczne - podwojne dno zajmuje sie zneutralizowaniem sprezynowania.

na nastepnym treningu bedzie jeszcze lepiej

barki jak widze coraz sprawniejsze, bol nie przeszkadza. dobrze

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 461 Wiek 13 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5319
"No i warto wspomnieć o wyciskaniu z kaptura. Otóż zawsze kończyłam na 15kg i to z wielkim bólem, 20kg nawet nie drgnęło. "


"barki jak widze coraz sprawniejsze, ból nie przeszkadza. dobrze"


WODYNIE
Pisząc z wielkim bólem nie miałam na myśli bólu w prost a jedynie to ze musiałam włożyć w ćwiczenie bardzo dużo wysiłku i trudu w każdym jednym powtórzeniu. Po prostu było bardzo ciężko A bark nie boli mnie przy wykonywaniu jakiegokolwiek ćwiczenia czy wykonywania jakiejkolwiek czynności w życiu codziennym




Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-02-03 13:38:21

Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-02-03 13:39:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Iwona, a co Ty konkretnie miałaś/masz z tym barkiem?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 461 Wiek 13 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5319
Wiesz Marta ,jakies pol roku temu prawdopodobnie przy wyciskaniu na ławce płaskiej uszkodziłam sobie bark na tyle ze bolał mnie przez pare miesiecy uniemożliwiając chodzenie na treningi. Jak WODYN stwierdził winne były słabe rotatory które w tej chwili wzmacniam. Dzięki ćwiczeniom od WODYNA bark ma sie bardzo dorze ale rehabilitacja jeszcze trwa

Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-02-03 13:48:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
czekaj czekaj

jakos z opoznieneim do mnie dotarło ze w wyciskaniu zza karku sztanga nawet nie drgneła
myslalem ze poprzednio 20tka nie drgneła

wklej filmik z tego cw raz jeszcze

i powiedz czy masz mozliwosc zalozenia 17,5kg

bo skok z 15 ma 20 to skok o niebotyczne 33,33% - to nie takie byle co wiec ....

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-02-04 02:27:32

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 461 Wiek 13 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5319
WODYNIE

Wyciskanie z kaptura
zawsze robiłam do 15 kg i jak juz wspomniałam 20kg poszło dopiero na ostatnim treningu. Szukając przyczyny tak dużego skoku tylko jedna rzecz przychodzi mi do głowy. Otóż 20kgx15 zrobilam uzywając sztangi olimpijskiej a 15kgx15 używałam krótkiej sztangi ze stałym ciężarem. Podkreślę ze 20kg robiłam dokładnie ta sama technika, ale niestety nie mam nagrania ktore zapewne by duzo rozwiązało.

Co do załadowania 17,5kg nie mam takiej mozliwosci jedynie moge to zrobic na sztandze łamanej(czy da sie nia zrobic poprawnie wyciskanie z kaptura?)

Filmik z 18 stycznia




WODYNIE
W nawiasach podaje wartosci z poprzedniego cyklu ale sa one nieadekwatne do obecnych wyników gdyz wtedy były to moje pierwsze dni w trakcie których sama dobierałam ciezar nie wiedzac dokładnie na ile mnie stac. Z czasem nabierze to prawidłowego wyglądu.


Zaległa wypiska
Tydzień I
Trening B
4 serie po 10 powtórzeń


Wiosłowanie podchwytem
47.5,52.2,57.5,62.5 x 10 (35x10)

Wyciskanie sztangi w skosie
20,25,27.5,30 x 10 (20x10)

Przysiad z podwójnym dnem
57.5,62.5 x 10 , 67.5x7 , 62.5x10 (45x10)

Wspiecia na palce
87.5x70

Rotacja zewnętrzna stojąc
3,5,7.5,7.5 x 10 (5x10)

Uginanie młotkowe
57.5 ,10,12.5 x 10 5x10)


..................................................................


Wypiska z dzisiaj
6 luty 2011
Tydzień I
Trening C

Przysiad
60,65,70,75,80 x 5 (65x5)

Wspięcia na palce
100kgx70

Floor press
22.5,27.5,32.5,37.5,42.5 x 5 (40x2)


Martwy ciąg
60,65,70,75,80 x 5 (70x5)

Zarzut+przysiad przedni
25,30,35,40 x 5 ,45x3 (37.5x5)

Wyciskanie jednorącz
3.5, 4.75, 6.5, 7.75, 9 x 5



Wnioski:

W martwym ciągu udało mi sie dzis podążyć za rada padania w tyl i wbijania nóg w podłoge. Zupełnie inna bajka, mialam wrażenie ze podnosi sie lżej. Przy jednym z powturzen tak bardzo sie odchyliłam ze nie zdązyłam podniesc sztangi a juz lezałam na plecach. Uchwyt mi puścił, zbyt energicznie czy co ..sama nie wiem dlaczego usiadłam na tyłku?

Floor press
Podobno przy floor press widac podczas wyciskania krzywe ułożenie ciała (jakby wyginam sie w bok w banana ), wg BAMF-a. Wychodzi krzywy kręgosłup.. Zeby sie upewnic nagrałam filmik moze cos zauważysz WODYN-ie

Zarzut+przysiad przedni
Przy czwartej i piątej serii w pierwszych dwóch powtórzeniach miałam wrażenie ze 40kg sztanga przy zarzucie waży 20kg poszło bardzo leciutko potem zaczeły sie schody,wiadomo.
45kg nie udało mi sie zrobic na 5 powtórzn bo przy trzecim zaliczyłam upadek, przygniotło mnie troszkę

To tyle..filmiki wrzuce wieczorem

SIŁA


Zmieniony przez - BAMFette w dniu 2011-02-06 17:44:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN NA SIŁĘ /// 4xTYG /// proszę o sprawdzenie : )

Następny temat

Rzeźba kilka okretnych pytani

WHEY premium