SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido (mój debiut na sfd-zapraszam:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 688
"Atakujac z zaskoczenia-nawet nie od tyłu-rozbiłbym Ci głowe na ćwiartki."

"zabierzcie go "

"masz racje, nauczyłoby mnie to poprawnych stosunków międzyludzkich "

"ta agresja dzisiejsza mnie przeraża "


Buahahahaha PITTT zabiły mnie te posty

Szkoda że SOG nie wejdzie












Robi się coraz ciekawiej

Zmieniony przez - SWfanka w dniu 2006-01-12 18:29:02

Trening czyni mistrza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
http://trolle.joemonster.org/?troll=kretacz

PRZEMYŚLNY KRĘTACZ - tak jak DZIURA W CAŁYM (DWC) jest on zwinnym i nieuchwytnym bojownikiem. Kiedy podczas ataku jest przygwożdżony do muru, zręcznie zmienia kierunek dyskusji tak, aby znale?ć się na bardziej odpowiadającym mu gruncie. Na przykład: jeśli ktoś nazwie go s*****synem, to on niemal natychmiast będzie nie tylko domagał się publicznych przeprosin dla swojej mamusi, ale także zrobi długi wywód na temat ochrony macierzyństwa. Jeśli tylko dobrze znasz temat dyskusji to masz już nad nim przewagę, ponieważ PRZEMYŚLNY KRĘTACZ jest bardzo podatny na ataki pod tytułem: "To nie ma nic wspólnego z tematem.".

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
umarłem

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nie moja droga, nie robi się ciekawiej-przynajmniej nie pod takim względem pod jakim zwykle się to mówi. Zamiast rozmowy-wychodzi powoli karczemna awantura-ale skoro druga strona tak bardzo się prosi-usiłując popisać się inteligencją-pozwolę sobie na kilka uwag.

Juz tam sie wczesniej pojawił ktos (Remi-Thor mu było chyba, nie chce mi sie szukac) kto był się skłonny wyrazic tymi mniej wiecej słowy:

Sięgnąlem po tamten cytat-i rzeczywiscie pisał to Remi Thor na stronie 4. Więc o co chodzi w zdaniu:

sprawdz najpierw kto coś napisał. Bo sie kompromitujesz coraz bardziej.

Czy pisalem , ze byl to cytat z Twojej wypowiedzi? Nie. Powiedzialem: tak mowiono a Ty nie zainterweniowales-chociaz jako moderator(co prawda w innym dziale, ale jednak) powinienes byl to zrobic-co nienajlepiej o Tobie swiadczy.

Z tą pałką była to metafora. Metafora, może słyszałeś?

Ludzka głowa może sporo wytrzymać-nawet cios bejsbolem jej nie rozwali(raczej)-ale i bejsbol i pałka mogą nabić solidnego guza, ogłuszyć albo zabić. I mniej wiecej o to mi chodzilo.

acha, bo tam było o batonie-nie podjąłbym się walki bez żadnej broni z kimś uzbrojonym w baton, nie spieszy mi się do lekarza.

No, widze pewną poprawę A teraz wytłumacz mi proszę jak zdobędziesz bron mając jakies... pół sekundy od zorientowania się o ataku-do momentu pierwszego kontaktu pałki z głową? To sie wlasnie nazywa atak z zaskoczenia.

Widzisz PITTT, uznajesz się za człowieka doświadczonego. Problem tkwi w tym, że, jak cudownie podsumował Oscar Wilde:
"ludzie zwykli nazywać doświadczeniem swoją głupotę"

I nie jest to bynajmniej jechanie na moderatora-tylko szczera ale i dość powściągliwa opinia.

Miłego wieczoru życzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Knife ma rację. pisałem o twoim podpeiraniu się skutecznoscią aikido na ulicy bez zadnych twoich doswiadczeń na tym polu. A ty się uczepiłeś tych nieszczęsnych zasad, aby tylko pozostać przy ostatnim słowie.
Odnieśc to do sztuk walki? Proszę bardzo. Od razu widac, ze gdzie nie uczą walczyć, nie uczą tez przegrywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Remi thor zapytal, co takiego zwojował Ueshiba. Ja tego nie napisalem, ale za ChRL nie wiem, jak mialby reagowac moderator i jak Remi złamał tym regulamin. Obrazliwe to nie było, nieco potoczne tylko.


a twoj ostatni post...
człowieku, jaka metafora?

napisales, ze masz nadzieje iż natknę się na jakiegos aikidokę z batonem, który zrobi mi krzywdę. To miało mnie nauczyć stosunków międzyludzkich(czyli dobrych manier-nie wiem czy w kazdej sekcji aikido sa wpajane takie zasady). Potem jeszcze napisales cos o ataku od tyłu, z zaskoczenia batonem mojej głowy i rozbijaniu jej na ćwiartki...i o tym że nie zdąże przy tej akcji wydobyć broni(+uwagi o bejzbolu)...

za***iste metafory, rozumiem że miałeś na myśli zupełnie co innego



Zmieniony przez - PITTT w dniu 2006-01-12 19:45:45

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Temat zrobil sie strasznie monotonny. Szkoda, za inni aikidocy nie maja nic do powiedzenia. Moze dyskusja bylaby ciekawsza.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
Inni aikidocy są chwilowo zbyt zajęci rozbijaniem głów na ćwiartki w imię poprawy stosunków międzyludzkich
Cavior, wrzuć trochę na luz bo z całym szacunkiem, ale nie da sie czytać tego co tworzysz.

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Knife, sog z całego serca Wiele mówiący i pouczający cytat (oczywiście dla tych, którzy potrafią i chcą wyciągać wnioski)
Cavior, ja już się wycofuję z dyskusji, bo faktycznie przestało być ciekawie. Jesteś sympatyczny, masz sporą wiedzę na temat SW, ale uważam, że nad umiejętnością rzeczowej dyskusji mógłbyś popracować. Masz przede wszystkim jeden koszmarny nawyk: kiedy ktoś mówi o meritum, Ty podajesz argumenty, które mają charakter akcydentalny. Mówiąc po ludzku: są ni przypiął ni wypiął (krętacz z przypowiastki). Zrób z tą uwagą co chcesz.
Ogolnie fajnie, że założyłeś posta, bo każdy, kto będzie chciał iść na aikido jako formę samoobrony, będzie sobie mógł poczytać i wyciągnąć własne wnioski. Mam nadzieję, że Ty wreszcie też jakieś wyciągniesz, czego serdecznie Ci życzę.
Pozdrowienia

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Oto wraca Wasz ulubiony forumowy Troll "Dziura w całym"

Po paru ciężkich dniach, kolokwiach i innych przyjemnosciach pora cos napisac. Posty będą dwa. Ten ktory wlasnie czytacie-i drugi troche pozniej, jako pewne podsumowanie z mojej strony tego do czego w dyskusji dalismy rade dojsc, zanim zrobiła się chryja.

Knife:

Za link do tej strony nalezy Ci sie sog Wiadro zimnej wody na łeb dobrze robi.Jednak mała uwaga:

Temat tej dyskusji to Aikido. Ogólnie. W skład wchodzi skuteczność, piękno, filozofia i cokolwiek innego, co będe miał ochotę wpisać-i cokolwiek, o co ktos bedzie mnie chciał zapytać. Nie oszukuje nikogo tym, ze to temat "aikido a ulica" choc glownie wokol tego sie kręci.
Jesli wiec opisując postawe życiową aikidoki (dla przykładu) napomkne o filozofii-nie wychodze poza temat.
Jesli zas pisze o filozofii i ulicy-to nie po to by kręcić-tylko by wskazac, ze "filozofia wplynela na dobor technik-a dobor technik i metodyka wpływają na działanie i skutecznosc sztuki walki". Wydaje mi sie to dość oczywiste.
Tak więc nie jestem do konca przemyslnym kretaczem-choc zdarza mi sie popadac w mentorski ton i wtedy dzieją się różne cuda. Tak wiec-dzieki za wypowiedź, ale postaram sie udowodnic, ze jednak nie jestem zupełnie schematycznym DWC

Jodan:

Przegrywać można się nauczyć oblewając kolokwium-nie jest potrzebna do tego żadna sztuka walki. Jak zobaczysz w kolejnym poście-aikido uczy pewnej elastyczności. Co nie zmienia faktu-kazdy jest tylko czlowiekiem-i kazdy ma swoje slabosci. Nie pozostaje jednak na siłe przy ostatnim slowie-od poczatku dyskusji poszedlem na pare kompromisow, pare rzeczy
przemyslalem-i generalnie pod tym względem staram się być w miare w porządku. Dyskusja polega między innymi na kompromisach. PITTT nie trenował z 10 dobrymi aikidokami, a tym bardziej z setką-czyli ogólne opinie o aikido są troche na wyrost.Pokonaj kogoś z 5 danem(jakies 20 lat treningu? 25?) i wtedy mów o całości. Styli aikido jest dużo, instruktorów również-i niejeden klub aikikai ma sparringi na rekawice, inny elementy parteru. Wychodzący z takiego klubu aikidoka-nie będzie "czystym" aikidoką-ale będzie umiał dzieki roznorodnosci nauki-częśc technik aikido zrobic calkiem skutecznie i
sporo szybciej, niz w innych klubach-gdzie "czysty" aikidoka zaczyna być niezły dopiero po jakichs 10-15 latach. A od niezłego do dobrego jeszcze troche jest. Tak wiec trenowanie jako uzupelnienia aikido innego stylu nie tylko da arsenał nowych technik-ale co wazniejsze-poprawi nasze wlasne aikido.

PITTT:

Opinia Remi-Thora nie była obraźliwa-tylko potoczna.

Wiesz, potoczna opinia o VT to "walki zwierząt w klatkach"-i sam przyznasz, że ma się ona nijak do rzeczywistości.

Co do pałki-stosujesz własnie taktyke DWC. Opisze zatem prosto, bys nie mógł lawirować:
Posty były dwa-w jednym wyraziłem nadzieje, ze ktos stuknie Cie w glowe czyms ciężkim-co nie bylo z mojej strony zbyt miłe, przyznaję.
W drugim pisałem, że przy szybkim ataku z zaskoczenia pałką nawet osoba dobra w walce(a taką jak sądze jestes) moze nie miec czasu ani na obrone, ani na wyciagniecie wlasnej broni ani na ucieczkę. Głowa pękająca na ćwiartki-zbyt barwne. Napisałem potem, że cios pałką może głowę uszkodzic a jej wlasciciela ogłuszyc lub zabic-z czym jak sadze sie zgadzasz.

X-ray:

Nie wiem, czemu inni aikidocy się nie wypowiadają-w końcu z tych którzy czytają ten wątek pare osob moze trenuje aikido. Nie przeczę, że jakieś wsparcie by mi się przydało-najlepiej ktoś rzeczywiście dobry, obyty i "obity"-czym mógłby uzupełnić moje braki w doświadczeniu.

Dżizus:

Jak pisałem do Knife'a-troche rzuce na luz. Rzadko sie zdarza, zebys napisal cos, z czym mozna sie tak bezkrytycznie zgodzic

Kopt:

Z całym szacunkiem-ale inteligencji i umiejętnosci wyciągania wnioskow mi nie brakuje. Zirytowal mnie kierunek w ktorym dyskusja zmierzala, pomyslalem-i zmieniam co trzeba.

nad umiejętnością rzeczowej dyskusji mógłbyś popracować

Wiesz, prawda jest taka, że każdy by mógł. Przywykłem do dyskusji na różne tematy-od naukowych przez polityczne, społeczne, filozoficzne i inne-i ciagle sie ucze. Jednakże uwazam, ze z wypowiadajacych sie tutaj osob-nie tylko ja bym mógł to czy owo zmienić. Ja sie do bledu przyznalem-pytanie, czy inni potrafią zrobic to samo.

Wkrótce napiszę znów. Uprzedzam-będzie to długie, bo tego tematu nie da sie opisac w 3 linijkach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi u Mirka Oknińskiego na AWF-ie

Następny temat

Zawodowy boks wraca do łask TVP

WHEY premium