SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aikido (mój debiut na sfd-zapraszam:)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ostatnio ktoś, chyba kumpel z sekcji, wspominał o którymś japońskim mistrzu aikido(nie pamiętam dokładnie, ale gość ma chyba 8 dan Hombu), który "duchową" stronę Budo traktuje bardzo poważnie. Tyle, że jest to duchowość chrześcijańska. Jakieś opowieści o Chrystusie, fragmenty psalmów na stażach itd.

Już z dwojga złego nie wiem, które podejście jest gorsze.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-04-02 16:47:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
a ja chciałbym dodać, że nawet gdyby aikido było sektą, to jakim k... prawem w kraju, gdzie w szkołach uczy się religii (sic!!!) odmawia się innym sektom praw, które daje się katolikom. Z całym szacunkiem, ale katolicyzm to przecież meta-sekta, pochodna judaistycznej sekty zwanej chrześcijaństwem. Jezus mawiał "po czynach ich poznacie". Ja dodam jeszcze, że poniekąd również po poglądach. W tym kontekście aikido wydaje mi się o wiele bardziej społecznie pożyteczne niż przeżarty i skorodowany nietolerancją, nienawiścią do wszelkiej odmienności i hodowlą ludzkich świętych krów katolicyzm.
PS. Asekurancko zaznaczam, że mój krytyczny stosunek do katolicyzmu niekoniecznie przekłada się na stosunek do katolików. Wszystko zależy od katolika

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-04-05 12:46:48

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Asekurancko zaznaczam, że mój krytyczny stosunek do katolicyzmu niekoniecznie przekłada się na stosunek do katolików.

Czy może istnieć katolicyzm w oderwaniu od katolików , asekurancie-filozofie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Czy może istnieć katolicyzm w oderwaniu od katolików
Tago nie powiedziałem, ale po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że może. Powiem więcej... mam wrażenie, że katolicyzm jako swoisty zinstytucjonalizowany system dogmatów istnieje wyłącznie w oderwaniu od katolików. Nie znam ŻADNEGO katolika, który wierzyłby np w dogmat o nieomylności papieża, ciała zmartwychwstanie, czy przemienienie podczas konsekracji. Znam za to wielu, którzy chodzą do kościoła pomimo rozwodu, pomimo "świadomego trwania w grzesznym związku" co formalnie stawia ich poza wspólnotą itp itd. Z danych statystycznych wynika, że 93% Polaków uważa się za katolików, choć tylko czterdzieści kilka procent praktykuje. To też wiele mówi o katolikach oderwanych od katolicyzmu.

Zmieniony przez - kopt w dniu 2007-04-05 14:32:35

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
podzielam zdanie Kopta.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ja również.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
dlatego ja się za katolika nie uważam.

Ale to temat o aikido

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ja też się nie uważam.
a teraz święta i znów ten hardkor.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Ja tam ogólnie za nawiedzonymi nie przepadam, niezależnie od ich opcji Oszołom katolicki czy "wschodni", to właściwie ta sama mentalność.

Ale tak samo albo i bardziej żałośni są ci, co to jadą po religii na maxa, no ale potem ślub kościelny oczywiście, dzieciaki ochrzczone, itd.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Przypominają mi się dwa hasła:

"Boże, strzeż mnie przed katolikami"

oraz

"Katoliku-bądź chrześcijaninem"

Ale kończmy tego, niepoprawnego politycznie, offtopa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi u Mirka Oknińskiego na AWF-ie

Następny temat

Zawodowy boks wraca do łask TVP

WHEY premium