SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[SPAM]Iness przybywa, panom portki rozrywa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 130727

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
sory za czepialstwo :) ale po prostu nie lubię użycia pojęcia oczyszczania organizmu wszedzie propagowane, które nie ma podstaw naukowych


a wiadomo, prostemu cżłowiekiowi wszystko tłumaczy się jak najprościej
ale w rozmowie naukowej, trzeba być profesjonalnym, wynika to po prostu z wiedzy. Poza tym nie da się skomplikowanych procesów nazwać prosto :D albo nie ma synonimów
Poza tym Iness sama mówiłaś o np. kolcach biodrowych przednich górnych, nie można prościej
:D ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Popuri, ja żartowałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
właśnie nie jest tak
nienawidze takiego słownictwa, robie wszystko żeby sie tego wyzbyć i nie używać w luźnych rozmowach, ale jeszcze pewne skrzywienie po zdaniu anatomii mi zostało
mam nadzieje, że mi to szybko minie, bo nie wyobrażam sobie tak mówić z ludźmi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Biegunkę bardzo łatwo wywołać. Wystarczy zjeść coś max szybko, ciśnienie wywali ci bęben, parcie na kibel i bomba.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
rozumiem luźne rozmowy ok
ale w pracy też tak będziesz mówić ?
przyjdzie klient ? i jak wyjaśnisz inaczej jak nie profesjonalnie ? bo potem mogą być niejasności ?
jak inaczej opiszesz np. te kolce, jak inaczej hiperkifoze piersiową ?
co powiesz '' się Pan garbisz i trzeba to poprawić'' ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
k***a stary wyprostuj się
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ja Ci powiem jak ja to robię z klientem:
mówię np. mam pan hipolaktazje
on się pyta a co to : ?
czyli nie trawi pan cukru mlecznego, który się nazywa laktoza i trzeba mleko i jego przetwory odstawić

mówimy profesjonalnie, a wyjaśniamy tak żeby klient zrozumiał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
do pacjenta? jak najprościej, bez profesjonalnego słownictwa, oczywiście że tak jest najlepiej

położy ci się 70letni dziadek i co mu mam powiedzieć? "będzie miał pan zabieg z prądów diadynamicznych o średniej częstotliwości, diafazą stałą, CP i LP w celu poprawy trofiki tkanek i obniżenia tonusu mięśniowego" ? czy lepiej powiedzieć "będę panu wykonywać zabieg prądami, żeby poprawić ukrwienie mięśni i rozluźnić je" ?
dziadek i tak może tego prostszego nie zrozumieć nawet

miałam do czynienia z pacjentami na praktykach, i uwierz mi, ich profesjonalne fizjoterapeutyczne określenia nie interesują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ależ wiadomo ze tak :) ale nie mówimy o skrajnościach :)
bo nawet lekarzy tak się nie wyrażają. Chodzi o to, żeby ani też właśnie nie przesadzać, nie być hiperpoprawnym, ale też nie być jak tez żul że sklepu :)

ja ucze ludzi po kroku, pojęcie profesjonalne i proste wyjaśnienie :)
czyli musi pan mieć deficyt kaloryczny, czyli jeść mniej niż pana organizm tego potrzebuje, ale nie mówimy o ilości tylko kaloriach, czyli energii np.

dla Ciebie pojęcie deficyt kaloryczny jest zrozumiały, ale to jest profesjonalne słowo i mało kto je rozumie na początku.

Miałaś już praktyki na 1 roku :) ? to dobrze, one chyba najwięcej dają na studiach
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta tygodniowa

Następny temat

prośba o sprawdzenie planu treningowego rzeźba

WHEY premium