SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W domu też można

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
05.03

podciąganie na drążku

+33kg x 5(podchwyt)
+33kg x 4(podchwyt)
+20kg x 6(nachwyt)
+20kg x 8(podchwyt)
+5kg x 10(nachwyt)
+5kg x 10(podchwyt)

taką hybrydę sobie zrobiłem. Pierwsza i druga seria ciężej niż się spodziewałem. Dwie ostatnie z kolei z zapasem już-nie zyłowałem ich

rozjazdy do ściany
x3

bez historii. Odległości i problemy te same co ostatni

utrzymywanie pozycji L-sit
x2

wcześnie nie robiłem,raz próbowałem przy okazji robienia dipów ale wtedy wyszła padaka. Teraz troche lepiej, te kolka sekund byłem w stanie wytrzymać

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
pytaj w jakims tanim barze melinie - moze ktos bedzie miał kega na zbyciu

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nic pilnego. Jak się przy okazji koło jakiejś meliny pojawie to zajrze, ale prędzej chyba zaglądnę do castoramy czy obi bo parę deseczek musze kupić, to może tam będą mieli jakieś większe butle, puszki czy beczki.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 393
ja probowałem wczoraj z butla gazowa 11kg ,podobne wrazenia jak z beczką,nawet jest mozliwosc dobrze chwycic ,tylko troche strach bo jakby walła to moje muskuly ze sciany by skrobali







Zmieniony przez - arac w dniu 2016-03-05 18:48:53

typowa siłownia juz była ,teraz czas na cos innego ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
To sobie odpuszcze
Dzis w ramach aero odpalilem rower. Pojezdzilem po okolicznych lasach polach i nieuzytkach. Z 2 godziny mi zeszlo.
Później zabawa z rozliczeniem pita i potem początkowe walki ksw ogladnalem. Niestety wszystkich nie mogłem ogladnac. Do ufc raczej nie będzie mi sie chcialo czekac. Tak wiec piwko walne teraz co by się nie zmarnowało


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-03-06 00:56:04
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
06.03

podciąganie na drążku nachwyt

wymyśliłem sobie taki trening wczoraj. Seria łączona składająca się z trzech "podserii":
-podciąganie nachwytem szeroko,tj znacznie szerzej niż rozstaw barków(nazwijmy to ćwiczeniem "A")
-podciąganie nachwytem średnio,tj na rozstaw barków(nazwijkmy to ćwiczeniem "B")
-podciąganie nachwytem wąsko,tj rozstaw dłoni wąski,dłonie w zasadzie stykały się.(nazwijmy to ćwiczeniem "C")
Robiłem w ten sposób ze każda pierwsza "podseria" była robiona z ciężarem +10kg, każda druga z ciężarem +5kg a ostatnia z ciężarem ciała. Przerwa w "podseriach"wynosiła tyle co potrzeba na ściągnięcie ciężaru. Przerwy między seriami dłuzsze.
Kazda właściwa seria była rozpoczynana od innego chwytu, wyglądało to tak:
1s ABC
2s. CAB
3s BCA
4s ABC
5s. CAB
6s BCA
w każdej podserii było 5 powtórzeń.

Mam nadzieje ze w miarę zrozumiałe to.
A co do samego treningu. Fajna alternatywa dla standardowych treningów.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
07.03

wykroki chodzone
+20kg x max
+20kg x max
+20kg x max

w zasadzie to prawie max aczkolwiek nie liczyłem ilości. Dało popalić. Dawno tego nie robiłem,trzeba wrócić do tego ćwiczenia

syzyfki
+5kg x 10
+5kg x 10
+5kg x 10

na dobicie.

pompki na trzech krzesłach
+10kg x 12
+10kg x 12
+10kg x 12
+10kg x 12

Wreszcie zaczyna coś czuć. Co prawda zapas jest,ale spowolnienie ruchu i maksymalne pogłębienie już daje czucie.

wyciskanie żołnierskie worka bulgarskiego
+33kg x 12
+33kg x 12
+33kg x 11
+33kg x 10

tu też ladnie dało popalić, zapasu bardzo mało o ile w ogóle jest...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
08.03

martwy ciąg na jednej nodze
+53kg x 10
+53kg x 10
+53kg x 10
+53kg x 10

tu był spory problem z utrzymaniem równowagi na prawej nodze oraz z wrzynaniem sie sznurków w łapy. Nawet rękawiczki niewiele pomagały.

rozjazdy do śniany
x3

tu powtórzyłem odległosc z ostatniego treningu, nie byłem zbyt zadowolony z szarpania. Teraz nieco lepiej, choć do ideału wciąż daleko. Spróbuję się nagrać następnym razem

plank
+5kg x 55sek
+5kg x 55sek
+5kg x 55sek

tu dopiero trzecia seria spowodowały "trzęsienie się". Pozostałem nieco lżej

scyzoryki
CC x 17
CC x 17
CC x 17

a to już tak na dobicie sobie zrobiłem.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
09.03

podciąganie na drążku podchwyt

+33kg x 5
+33kg x 4
+33kg x 4
+33kg x 4
+33kg x 3
CC x 15

cieżko szło,wszystkie serie. Aż się zacząłem zastanawiać co jest nie tak. Poza standardowym niewyspaniem do którego przywykłem już. Szybka analiza,staję na wagę patrzę a tam 2 kg więcej

szrugsy
+43kg x 25
+43kg x 25
+43kg x 20

tradycyjnie największym problemem były sznurki wrzynające się w dłonie

wspięcia
+43kg x 25
+43kg x 25
+43kg x 25

tu dokładnie to samo, co ze szrugsami

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Problem z prawym bicepsem

WHEY premium