SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprzęt treningowy: RĘKAWICE BOKSERSKIE - pytania tylko tutaj !

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 471472

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
No akurat skórzane to dopłata 50zl. Więc wezmę Mastersy. Tylko pytanie,które lepsze i czym się różnią bo po 70zl znalazłem 4 rodzaje: RPU-1, RPU-2, RPU-3, RPU-5

Zmieniony przez - Gruby33 w dniu 2012-04-10 21:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
to tak każde różnią się budową i kształtem. RPU-1 są wykonane ze skóry syntetycznej, RPU-2 są wykonane ze skóry syntetycznej(ekologicznej), RPU-3 są też wykonane ze skóry syntetycznej, RPU-5 są wykonane z materiału skóropodobnego PCV.
Wszystkie mają przyszyty kciuk do głównej części rękawicy, także wszystkie mają szeroki rzep, który dobrze stabilizuje nadgarstki. Więc myślę że przybliżyłem ci choć troszkę te modele, ostateczną decyzję zostawiam tobie. pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
No więc jeszcze warto dodać co ważnie i czego się dowiedziałem dzwoniąc do sklepu, że RPU-2 są grubsze w części uderzającej.
Za to RPU-1 i RPU-3 są trochę twardsze i cieńsze.

Powiedział też, że RPU-2 mogą się z czasem zbić na worku i nie będą takie jak powinny być.
Więc chyba wezmę RPU-1

Zmieniony przez - Gruby33 w dniu 2012-04-11 23:02:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
tak zapomniałem dodać że w RPU-2 jest bodajże wypełnienie bayfill jest bardziej miękka i grubsza, a w RPU-1 jest chyba wkład, dlatego jest cieńszy i twardszy.
pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Witam, jakie rękawice powinienem zakupić?
Trenuję muay thai, waga 70 kg, wzrost 185 cm.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14
zależy od tego ile masz pieniążków na wydanie, 12oz powinny być dla ciebie ok, a firmy jakie ja ci proponuje to masters model np. rws-1 skóra naturalna, faitrex wszystkie modele, kingi ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 144
Myślę, iż 120-160 zł na rękawice mógłbym przeznaczyć. Tylko właśnie miałem się pytać, czy 10oz czy 12oz. :) No i, który model rękawic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
Cześć wczoraj przymierzałem te Mastersy Gel i muszę powiedzieć , że wcale nie są takie mięciuteńkie. Mam pytanko czy ktoś z was je używa i jak się sprawują przy tarczowaniu i na springach?
Chciałbym dodać że trenuję boks i zastanawiam się nad ich zakupem , no może ewentualnie green hill Zeed 12 oz , tylko z tego co czytałem to one są raczej dedykowane do KB lub thaia.

Dzieki z gory za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
jak się sprawują przy tarczowaniu i na springach?

Jak można nawet myśleć o używaniu bokserskich rękawic na przyrządach i do sparingów?

Zresztą może trafisz na drugiego takiego samego też z jakimiś rękawicami rozj***tkami, a do tego trener was puści w takich na sparing to może nabierzecie nieco rozumu.

Jedne rękawice są do trenowania w nich żeby mieć symulacje jak to będzie w walce, a na sparing powinny być oddzielnie z niewytłuczona powierzchnią uderzającą/tłumiącą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 73
No wiesz Frosti nie każdego stać na to żeby mieć 3 pary rękawic jedne do treningu jedne na sparing i jeszcze piąstkówki na worek.
Generalnie trenuje teraz w jakihś starych "Szindo skajach", i chce sobie kupić jedne porządne żeby w nich trenować i czasem trochę posparować.
Podkreślam nie byłem nie jestem i nie będe zawodowcem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KB po raz pierwszy...?

Następny temat

Czy używacie kasków w sparingach

WHEY premium